فوائد گوشت مرغ و بوقلمون چیست؟ آیا از خواص گوشت مرغ و بوقلمون خبر دارید؟

فوائد گوشت مرغ و بوقلمون چیست؟ آیا از خواص گوشت مرغ و بوقلمون خبر دارید؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/20

یکی از مواد و خوراکی های مصرف در سطح دنیا و به ویژه ایران مصرف گوشت مرغ می باشد، گوشت مرغ وبوقلمور نقش مهمی در رژیم تغذیه مردم دارد، بسیار از مردم از گوشت مرغ و بوقلمو استفاده می کنند، در حالی که شاید نسبت به فوائد آن آشنایی نداشته باشند، از این رو، در مطلب حاضر، فوائد گوشت مرغ و بوقلمو را بررسی می کنیم.

در تحقیق که کارشناسان تغذیه ترکیه انجام دادن، فوائد خوردن گوشت مرغ و بوقلمون را به شرح زیر اعلام کردند. بر اساس این تحقیق گوشت مرغ و بوقلمون سرشار از ویتامین های B2، B6، B12 و برخی از مواد معدنی دیگر می باشد. که برای سلامتی انسان لازم و ضروری است و فوائد بسیاری دارد از جمله:

1- داروی طبیعی برای افسردگی:

گوشت بوقلمون و مرغ سرشار از اسید آمینه می باشد. در سایه داشتن این مواد، خوردن یک کاسه آب مرغ موجب می شود انسان به آرامش دست یابد. وجود اسید آمینه در گوشت مرغ و بوقلمون سبب بهتر شدن حال انسان می شود. و همچنین استرس و تنش را کاهش می دهد، و برای داشتن خواب راحت در شب بسیار مفید است.

2- مفید برای سلامتی:

گوشت سینه مرغ، به کنترل اسیدهای هوموسیستئین (Homocysteine) که منجر به سکته می شود، کمک می کند و برای سلامتی قلب بسیار مفید است.

3- مفید برای چشم:

گوشت مرغ و بوقلمون دارای ویتامین A، بتا کاروتن(beta-Carotene) و لیکوپن (Lycopene) می باشد. همه این مواد برای سلامتی چشم لازم می باشند.

4- منبع غنی از فسفر:

گوشت مرغ و بوقلمون از فسفر غنی می باشند، به همین سبب برای تقویت دندان ها و استخوان ها مفید هستند. علاوه بر این برای کلیه ها، ریه ها، و سیستم عصبی مرکزی بسیار مفید می باشد و موجب تقویت آنها می شود.

5- سرشار از سلنیوم:

گوشت مرغ و بوقلمون متابولیسم بدن را بهتر می کند، چرا که سرشار از سلنیوم می باشد. به عبارت دیگر، این ماده برای تقویت ایمنی بدن، و تنظیم هورمون های سوخت و ساز و ... مفید می باشد.

6- تقویت متابولیسم:

در ترکیبات گوشت مرغ و بوقلمون ویتامین B6 وجود دارد که موجب انرژی بخشیدن به انسان می شود و سرعت سوخت و ساز بدن را بالا می برد. لذا سبب سوخت کالری زیاد در بدن می شود، و در سایه مصرف گوشت مرغ و بوقلمون می توان وزن متناسب خود را نگه داشت.

7- ایده آل برای لاغری:

مرغ برای کسانی که رژیم لاغری دارند، غذای ایده آلی می باشد، گوشت سینه مرغ پر از پروتئین می باشد و هم کالری بسیار کمی دارد. پروتئین موجود در گوشت مرغ و بوقلمون به رشد عضلات کمک می کند، لذا برای سلامتی انسان مفید می باشد و به لاغر شدن هم کمک می کند.

8- سرشار از ویتامین B3:

در گوشت مرغ و بوقلمون ویتامین ها و اسیدهای بسیار کمیابی وجود دارد در این گوشت اسید نیاسین (Niacin) وجود دارد، که این اسید برای بدن انسان ضروری و واجب است. اسید نیاسین انسان را در برابر انواع بیماری ها مانند سرطان و ... محافظت می کند.

9- مفید برای پوست:

در ترکیبات جگر مرغ و بوقلمون ویتامین هایی مانند B2 وجود دارد که مشکلات و بیماری های پوستی را کاهش می دهد، و پوست هایی که خشک شده و یا حساس هستند شده اند را درمان می کند. در فصل زمستان در نتیجه سرما پوست خشک می شود، لب ها ترک بر می دارد. خوردن جگر مرغ و بوقلمون این مشکلات را از بین یمی برد.

10- جلوگیری از آب شدن استخوان ها:

بسیار واضع و آشکار می باشد که با بالا رفتن سن استخوان های انسان آب می شود و بیماری های مربوط به زانوها و ... خود را نشان می دهند، اگر شما می خواهید از این بیماری ها جلوگیری کنید، و با بالا رفتن سن می خواهید بدنی سالم و متناسب داشته باشید، برای این کار به خوردن گوشت مرغ و بوقلمون ارجحیت دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 80
تعداد کل آرا: 3088
تعداد کل بازدیدها: 329575

نظرات کاربران

*