فوائد گل محمدی چیست | خواص درمانی گل محمدی کدامند

فوائد گل محمدی چیست | خواص درمانی گل محمدی کدامند

گل محمدی یا گل سرخ که از آن گلای تهیه می شود، یکی از گل های درمانی و پرفائده می باشد. از این گل از گذشته های بسیار در برای درمان انواع بیماری ها و اختلالات استفاده می شود. از گل محمدی به صورت گلاب، اسانس و گلبرگ استفاده می شود.

 اسانس گل محمدی، دمنوش گل محمدی از زمان های گذشته به عنوان یک وسیله درمانی شناخته می شود و به صورت گسترده در طب سنتی استفاده می گردد. در زمان های گذشته برای درمان سیستم عصبی، ریه ها، قلب، کلیه ها و بیماری های پوستی از فرآورده های بدست آمده از گل سرخ یا محمدی مانند اسانس گل محمدی، دمنوش و غیره به صورت گسترده استفاده می شده است.

در کتاب های ابن سینا هم در مورد گل سرخ اطلاعات زیادی وجود دارد و اصول درمانی آن را ذکر کرده است. یکی از اساسی ترین اجزای درمانی گل سرخ اسانس می باشد. روغن اسانس گل سرخ یک تحریک کننده بسیار قوی و یک نیرو بخش و جوان کننده موثر می باشد.

- فوائد گل سرخ (گل محمدی)

- بر روی سیستم قلبی – عروقی تاثیرات مثبت زیادی دارد. عضلات قلب را تقویت می کند. مانع از پوکی استخوان می شود. اسپاسم رگ ها را کاهش می دهد و برای کاهش دردهای قلب هم مفید است.

- استفاده از گل محمدی بر روی سیستم عصبی مفید است و سبب آرام بخشی می شود. در موقع ابتلا به بیماری نِوْرُز، استرس، افسردگی هم بسیار مفید است.

- گل محمدی بر روی سیستم معده و روده تاثیرات ضد عفونی کنندگی دارد و سبب از بین بردن میکروب ها می شود.

- گل محمدی سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می شود.

- در زمان ابتلا به بیماری آنژین قلبی (Angina pectoris)، گل محمدی تاثیرات درمانی زیادی دارد.

- گل محمدی دردهای ناشی از سردرد و دردهای قاعدگی را کاهش می دهد.

- برای جوان کردن ارگانیسم بدن مفید است.

- برای درمان و بهبود پوست در زمان سوختگی، زخمی شدن و بیماری های پوست مفید است.

- در تولید لوازم آرایشی به صورت گسترده استفاده می شود. برای تمیز کردن پوست و جوانی خوب است.

- در زمانی که انسان دچار التهابات لثه می شود، غرغره کردن با دمنوش گل سرخ مفید است.

- برای تمیز کردن مجرای تفسی از میکروب و باکتری مفید است.

- روش های درمانی استفاده از گل محمدی یا گل سرخ

1- به مقدار یک دوم لیوان برگ گل سرخ را با آب گرم مخلوط کنید، مقدار آب گرم باید تا حدی باشد که سطح برگ های گل سرخ را بپوشاند. به مدت سی دقیقه آن را دم کنید و و این دمنوش را در طول روز به مقدار قطره ای میل کنید. این دمنوش برای قلب و بیماری سیستم عصبی بسیار مفید است. بر روی سیستم گوارش تاثیرات ضدعفونی کنندگی دارد. غرغره کردن آن برای درمان بیماری دهان هم خوب است.

2- در موقعی که دارای سردرد و یا میگرن می باشید، برگ های گل سرخ را بر روی یک کاسه بریزید و بر روی آن آب گرم اضافه کنید و آن را در کنار بیمار بگذارید. بخار عطری گل سرخ آرام بخش مفیدی است و سبب کاهش سر درد می شود.

3- در زمان ابتلا به افسردگی، استرس و یا بیماری نِوْرُز، حمام کردن با روغن گل سرخ بسیار پر فائده می باشد.

4- گل سرخ یک وسیله بسیار مفید درمانی و پیشگیری کننده است. برای تقویت قبل و سیستم عمومی بدن خوب است و سبب ارام بخشی و کاهش التهابات می شود. برای این منظور، به مقدار یک قاشق غذای خوری از برگ های تازه گل سرخ و یا به مقدار یک قاشق چای خوری از برگ های گل سرخ خشک شده در یک لیوان آب گرم دم کنید و مانند چای آن را بنوشید. به این چای می توانید عسل و لیمو هم اضافه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 6

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد گل محمدی چیست | خواص درمانی گل محمدی کدامند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 6


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)