فوائد گرفتن دست همدیگر توسط زوجین | تاثیرات گرفتن دست یکدیگر به وسیله زوج ها

فوائد گرفتن دست همدیگر توسط زوجین | تاثیرات گرفتن دست یکدیگر به وسیله زوج ها

تحقیقات نشان می دهد که زوج هایی که دست همدیگر را می گیرند و یا یک دیگر تماس فیزیکی دارند و یا حتی در کنار هم بیشتر می نشینند در مقایسه با زوج های دیگر بیشتر با هم احساس نزدیکی می کنند و این احساس سبب کاهش درد و ناراحتی در زوجین می شود.

بسیاری از افرادی که تازه ازدواج می کنند، در اکثر مواقع دوست دارند دست همسر خود را بگیرند، موقعی که راه می روند و یا می نشینند، تمایل به لمس و گرفتن دست همسرشان دارند. در نگاه عامه این نشانه و علامت دوست داشتن است، اما امروزه تحقیقات نشان داده که گرفتن دست همدیگر به ویژه در بانوان موجب کاهش درد می گردد.

بر اساس نتایج یک تحقیق که در آمریکا انجام شده است، اثبات شده که، زوجین با گرفتن دست یکدیگر می توانند، موجب کاهش درد همدیگر شوند. دانشمندان در تحقیقات خود متوجه شده اند که، احساس درک کردن سبب افزایش ترشح مواد شیمیایی در بدن می شود و لذا زوجین با گرفتن دست همدیگر بعد از مدتی سبب تنظم و نرمال شده تپیش قلب و تنفس همدیگر می شوند.

گرفتن دست همسر و کسی که عاشقش هستیم و گرمایی که روی پوست دست ایجاد می شود، تاثیرات بسیاری بر روی بدن انسان داردو احساس خوشایندی را ایجاد می کند، بر اساس گفته های دانشمندان به وجود آمدن این حس بسیار مهم و خوب می باشد و سبب کاهش دردهای انسان می گردد.

- گرفتن دست همدیگر چگونه موجب کاهش درد می گردد؟

برای یافتن پاسخ این سوال به گفته های پزشک معروف پاول گلدستاین (Pavel Goldstein) رجوع می کنیم. وی گفته است، چهار سال قبل در زمان به دنیا آمدن دخترش با حادثه ای مواجه شده که وی را تشویق به انجام تحقیق در مورد تاثیرات گرفتن دست همسر کرده است. به گفته وی برای آرام شدن همسرش متوجه شده که چکار باید بکند. دستان همسرم را گرفتم، و تاثیرات آن را مشاهده کردم. سپس تلاش کردم در شرایط آزمایشگاهی این موضوع را بررسی کنم.

این گونه شده که دکتر گلدستاین اولین تحقیق در مورد اتحاد ذهنی زوجین و تاثیرات آن برای کاهش درد را انجام داد. تحقیقات در مورد افراد هماهنگ شدن افراد انجام شد و نتایج آن در نشریه بین المللی آمریکایی PNAS انتشار یافت. گلدستاین خاطر نشان می کند که، درد در میان زوجین هماهنگی را از بین می برد. اما دست زدن به هم و یا گرفتن دست همدیگر این هماهنگی و اتحاد را دوباره باز می گرداند.

در زمان زایمان و غیره گرفتن دست همسر موجب می شود 34 درصد از درد صد در صدی کاهش یابد. در این باره محققان زوج های 23 تا 32 ساله را به تعداد 22 زوج مورد بررسی و آزمایش قرار دادند. وقتی زوج ها دست همدیگر را می گرفتند و یا بدون اینکه با هم دیگر تماس فیزیکی داشته باشند، در کنار هم می نشستند، احساس خوبی دارند، زنهایی هم که شوهرانشان دست های آنها را میگیرد، در مقایسه با زن های دیگر 34 درصد درد را کمتر احساس می کنند. بر اساس یافته های گروه تحقیقاتی، مشخص شده است که علت کاهش درد به میزان زیاد در ارتباط با احساس نزدیکی روحی و روانی زوجین است. به همین دلیل هر چقدر زوجین همدیگر را بیشتر درک کنند و بتوانند خود را به جای هم در نظر بگیرند و دست همدیگر را بگیرند، خیلی بیشتر موجب کاهش درد می شوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد گرفتن دست همدیگر توسط زوجین | تاثیرات گرفتن دست یکدیگر به وسیله زوج ها
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)