فوائد کلم نمک سود چیست؟

فوائد کلم نمک سود چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/03/15

کلم نمک سود فوائد بسیاری دارد، و به علت داشتن انواع ویتامین ها در ترکیبات خود برای سلامتی روده ها بسیار مفید می باشد و روده ها را تمیز می کنند، خاصیت ضد عفونی کنندگی دارد و یبوست را به ویژه در زنان در زنان بارداری از بین می برد. برای آشنایی بیشتر با کلم نمود سود این مطلب را مطالعه بفرماید.

در ایران شاید خیلی ها اسم کلم نمک سود را نشنیده باشند، اما بهتر است بدانید که کلم نمود سود، بسیار مفدی است و دارای انواع مختلفی از ویتامین ها می باشد، این کلم برای درمان و رفع یبوست دوران حاملگی بهترین وسیله می باشد ولی متاسفانه در کشورما زیاد شناخته شده نیس و بسیار از بانوان برای درمان یبوست دوران بارداری از قرص ها و داروهای شیمیایی استفاده می کنند که می توان برای انها و یا بر روی جنین تاثیرات منفی داشته باشد، در حالی که با مصرف کلم نمک سود، می توان این یبوست را به راحتی درمان و رفع کرد.

کلم نمود سود شده در زمان های قدیم در بسیاری از آشپرخانه ها موجود بوده است. این نوع کلم ارزان، و محصولی خوشمزه می باشد. و همچنین دارای فوائد درمانی بسیار نادر است.

در ترکیبات کلم نمود سود، به مقدار زیاد ویتامین C، اسید فولیک، ویتامین U که معمولا نادر است، ویتامین گروه B، K، P وجود دارد و همچنین پتاسیم، کلیسم، اسید ستریک، فیبر و ... در ترکیبات این کلم موجود می باشد.

لازم به توجه است که، همه این ویتامین ها در کلم نمک سود شده به صورت کامل و سالم نگهداری می شود.

کلم نمود سود دارای خواص پروبیوتیک (Probiotic) و پربیوتیک (Prebiotic) می باشد. به همین دلیل این کلم برای روده ها، بسیار مفید و محصولی غیر قابل جایگزین می باشد. کلم سرشار از فیبر می باشد که روده ها را تمیز می کند، و میکروفلورا (Mikroflora) روده ها را بهبود می بخشد. روند چروک شدن روده ها را کم می کند، در روده ها، تاثیر ضد عفنی کنندگی دارد. در کنار همه این ها، ریسک سرطان روده را نیز کاهش می دهد.

کلم نمک سود که سرشار از ویتامین C می باشد برای تقویت سیستم ایمنی بدن بسیار مناسب است، انسان را از سرماخوردگی و بیماری آنفولانزا محافظت می کند. تاثیر زیادی برای سلامتی رگ ها دارد، و ارگانیسم بدن را جوان می کند.

اسید فولیک موجود در کلم نمود سود، در زمان حاملگی خیلی لازم و مفید است، کلم نمود سود بهترین وسیله برای مقابله با رشد نقص روده ها می باشد. چرا یکی از مشکلاتی که زنانان باردار با آن درگیر می شوند، به وجود آمدن یبوست می باشد، که معمولا بسیاری از زنان باردار آن را تجربه می کنند و این به دلیل تغییراتی است که در بدن زنان زخ می دهد و بخش از ویتامین ها و ... بدن صرف غذای جنین می شود، از این رو، یبوست دوران حاملگی پیش می آید، اما می توان به وصورت ساده یبوست دوران حاملگی را درمان نمود. برای درمان یبوست دوران حاملگی از کلم نمود سود استفاده کنید.

در کلم نمک سود انواع ویتامین های گروه B موجود می باشد. این ویتامین های برای فعالیت نرمال سیستم عصبی بدن لازم است و فوائد بسیاری دارد.

در ترکیبات کلم نمک سود، ویتامین P و پتاسیم وجود دارد که برای سیستم قلبی – عروقی مفید است. پتاسیم برای ماهیچه های قلب و ویتامین P برای سلامتی رگ ها مفید می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859936

نظرات کاربران

*