فوائد پوست پرتغال چیست؟ از پوست پرتغال چه استفاده هایی می شود کرد؟

فوائد پوست پرتغال چیست؟ از پوست پرتغال چه استفاده هایی می شود کرد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/13

برخی میوه ها علاوه بر اینکه خود دارای فوائد بسیاری می باشند، پوستشان هم خاصیت هایی زیادی دارد و می تواند از پوست آنها به روش های مختلف استفاده کرد، یکی از این میوه های که دارای پوست بسیار مفیدی است میوه پرتغال می باشد، از پوست میوه پرتغال می توان هم به عنوان طعم دهنده، خوشبو کننده، درمان بیماری و هم غذا استفاده کرد. در این یادداشت روش های مختلف استفاده از پوست پرتغال را به شما معرفی می کنیم.

یکی از میوه های اصلی و محبوب فصل زمستان پرتغال می باشد که سرشار از ویتامین سی است. علاوه بر این، پرتقال دارای مزه  مطلوب و فواید بی شماری است. علاوه بر مفید بودن خود پرتغال، پوست پرتغال هم مفید و دارای فائده می باشد.

روش هایی که می تواند از فوائد پوست پرتغال استفاده کرد، عبارتند از:

1- برای درمان قارچ پا:

پوست پرتغال خصوصیت درمان کنندگی قارچ پا را دارد. در ترکیبات پوست پرتغال گازهای مختلف و آنزیم ها وجود دارد که، به راحتی و در کمترین زمان میکروب ها را از بین می برد و برای درمان بیماری های مزمن مانند قارچ پا، در کمترین زمان مناسب است.

2- قطع کردن سرفه:

پرتغال و پوست پرتغال به علت داشتن آنتی اکسیدان های مختلف، برای از بین بردن علل و سبب صرفه مفید می باشند. برای این کار پوست پرتغال های خشک شده را به آب گرم اضافه کنید، و بگذارید تا دم بکشد، دمنوش بدست آمده را به مدت دو هفته در جای خنک نگه دارید و بعد از آن برای استفاده آماده می باشد.

3- برطرف کننده مشکلات گوارشی:

ویتامین هایی که در پوست پرتغال وجود دارد، برای بهبود و تقویت عملکرد سیستم گوارشی بسیار مفید می باشد. به همین دلیل پودر پوست پرتغال را، به مقدار کم به غذای خود اضافه کنید.

4- از بین برنده برونشیت:

بعد از غذا خوردن، به اندازه دو قاشق غذاخوری، پوست پرتغال را با نصف فنجان آب مخلوط کرده و بخورید، که این کار سبب از بین رفتن برونشیت می شود. پوست پرتغال به علت داشتن مواد معدنی، ویتامین ها و آنتی کسیدان ها برای ریه ها و التهابات تنفسی مفید می باشد.

5- برای پختن شیرینجات:

برای پختن شرینجات؛ مقداری از پوست پرتغال را به صورت رنده شده، می توان به کیک و یا کوک ها اضافه کرد، که هم موجب طعم بهتر و هم عطر بهتر می شود. این هم از خصوصیات عطری بودن آن پوست پرتغال می باشد.

6- برای درست کردن مربا:

فوائد پوست پرتغال چیست؟ از پوست پرتغال چه استفاده هایی می شود کرد؟

با پوست پرتغال مربا هم می توانید درست کنید. مخلوط کردن پوست لیمو به این مربا آن را خیلی خوشمزه تر هم می کند. برای درست کردن مربا، پوست پرتغال را به اندازه دلخواه خرد کنید. و به آن به اندازه 4 قاشق غذا خوری شکر اضافه کنید. به مدت 3 الی 4 ساعت صبر کنید، و سپس به مقدار 5 استکان آب در آن اضافه نماید. بعد آن را بجوشانید تا به شکل شربت در آید. وقتی به شکل شربت در آمد، آن را به صورت گرم در داخل ظرف و شیشه مورد نظر بریزید و سپس درش را ببندید. اکنون مربا حاضر است.

7- معطر کردن اتاق:

فوائد پوست پرتغال چیست؟ از پوست پرتغال چه استفاده هایی می شود کرد؟

پوست پرتغال های خشک شده را در داخل یک شمعدان بگذارید، و سپس پوست های خشک شده را کمی روشن کرده و خاموش کنید. دودی که از پوست پرتغال بلند می شود بوی بسیار خوشی دارد. و مانند یک عود برای شما عمل خواهد کرد.

8- دمنوش پوست پرتغال:

فوائد پوست پرتغال چیست؟ از پوست پرتغال چه استفاده هایی می شود کرد؟

اگر از پوست پرتغال چای دم کنید مزه خوبی خواهد داشت. اگر از این چای به مدت زیادی استفاده کنید کلسترول بدن پایین می آید و به صورت نرمال تنظیم می شود. در زمان حاملگی که خانم ها اول صبح حالشان به هم می خورد این چای درمان بسیار مفید می باشد. دمنوش پوست پرتقال دارای خواص ضد میکروبی، ضد ویروسی، ضد باکتری و نیز ضد التهابی است، پوست پرتقال دارای بافتی چرمی شکل بوده و حاوی غدد روغنی فراوانی است و قرن‌های بسیاری است که از پوست این میوه و دیگر مرکبات در موارد پزشکی استفاده میشود.

9- تهیه ماسک برای مراقبت از پوست:

پوست پرتغال در بسیاری از لوازم و برندهای آرایشی و بهداشتی استفاده می شود. می توانید در خانه از پوست پرتغال برای مراقب پوستی استفاده کنید. برای تهیه ماسک پوست پرتغال به اندازه 2 قاشق چای خوری پوست پرتغال رنده شده، پوست گریپ فورت، و دو قاشق غذاخوری عسل را در یک ظرف با هم مخلوط کنید. مخلوط را بر روی پوست صورت خود بمالید، و 15 دقیقه آن را نگه دارید. تا این ماسک خشک شود، و سپس بشورید، خواهید دیده که چقدر برای پوست مفید است.

با خوندن این مطلب و اشنایی از فوائد پوست پرتغال، پس دیگر این پوست ها را دور نریزید و از آن به صورت تازه و یا خشک شده استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 71
تعداد کل آرا: 3053
تعداد کل بازدیدها: 299052

نظرات کاربران

*