فوائد پوست تخم مرغ | طریقه استفاده از پوست تخم مرغ

فوائد پوست تخم مرغ | طریقه استفاده از پوست تخم مرغ

تخم مرغ یکی از غذاهای بسیار مفید و مغذی است، که معمولاً جایگاه ویژگی در سبد غذایی خانوار دارد و همه خانواده ها از آن به صورت مستقیم و غیر مستقیم استفاده می کنند، اما تخم مرغ نه تنها خود، بلکه پوست آن هم بسیاری مغذی و مفید است و می توان پوست تخم مرغ را پودر کرده و از آن استفاده نمود.

همان طور که می دانیم، کلیسم در ارگانیسم بدن انسان نقش بزرگی دارد. کلیسم برای استخوان ها، دندان ها و ناخن ها به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده و تغذیه محسوب می شود. علاوه بر این کلیسم برای فعالیت نرمال عضلات از جمله عضلات قلب، چشم و سیستم عصبی بسیار مفید و موثر می باشد.

برای کودکان، زنان باردار و زنان شیرده و انسان های سن و سال دار، کلسیم بسیار نیاز است. به این گروه از افراد معمولاً از سوی پزشک متخصص قرص های کلیسم تجویز می شود. در صورت کمبود کلیسم در کودکان اختلالات شدیدی مانند راشیتیسم و در افراد سن و سال دار پوکی استخوان ایجاد می شود. زنان باردار و زنان شیرده هم، در صورتی که با کمبود کلیسم مواجه شوند، هم سلامتی آنها و هم سلامتی جنین و نوزاد به خطر می افتد.

در گذشته مادران با دادن پوست تخم مرغ به کودکان، آنها را از خطر راشیتیسم محافظت می کردند. کلیسمی که در پوست تخم مرغ معمولی وجود دارد، در مقایسه با قرص های کلیسم معاصر، در ارگانیسم بدن انسان به راحتی جذب می شود. علاوه بر کلیسم در ترکیبات پوست تخم مرغ آهن، زینگ، فلوئور (Fluorine)، فسفر، مس و غیره وجود دارد. به طور کلی، ترکیبات شیمیایی پوست تخم مرغ برای دندان های انسان، استخوان ها و ناخن های بسیار مفید و موثر است.

فوائد پوست تخم مرغ | طریقه استفاده از پوست تخم مرغ

در زمانی که کودکان به بیماری راشیتیسم و کم خونی مبتلا می شوند، پوست تخم مرغ به عنوان بهتر وسیله درمانی برای آنها محسوب می شود. در افراد بزرگ سال هم، در موقع داشتن یبوست، خونریزی لثه، عصبی بودن، پوسیدگی ناخن و شکنندگی آن، پوکی استخوان و بیماری های مشابه از پوست تخم مرغ به عنوان بهتر وسیله پیشگیری کننده استفاده می شود. اما توجه داشته باشید که، پوست تخم مرغ را باید به صورت درست و صحیح استفاده کنید. در درجه اول باید تخم مرغ تازه باشد، از تخم مرغ محلی (نه تخم مرغی که در مغازه ها فروخته می شود) باید استفاده کنید.

ابتدا باید تخم مرغ را در زیر آب جاری به صورت کامل شست و سپس به مدت 5 دقیقه آن را جوشاند و بعد از آن تخم مرغ را پوست کرده و پرده نازکی که در داخل پوست تخم مرغ قرار دارد را از آن جدا نمود. سپوس پوست تخم مرغ با هاونگ کوبیده و به پودر تبدیل کنید. استفاده از آسیاب توصیه نمی شود. چرا که در این صورت مواد مفید موجود در پوست تخم مرغ معمولاً از بین می رود. و

پودر پوست تخم مرغی که به این شکل آماده شده است را باید در جای خنک و در بطری شیشه ای نگهداری کنید. در طول سال دو الی سه بار پودر پوست تخم مرغ را به کودک و یا به بزرگ سال در دوره های معین زمانی (در طول 2 الی 3 هفته) می توانید بدهید. پودر را با روی چاقو بردارید و بر روی آن یکی دو قطره آب لیمو اضافه کنید و سپس آن را به نوزاد بدهید. طبیعی می باشد که مانند دیگر مواد و اصول طب سنتی پودر پوست تخم مرغ هم تنها به صورت درمانی و بعد از مشورت با پزشک می توان استفاده کرد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد پوست تخم مرغ | طریقه استفاده از پوست تخم مرغ
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)