فوائد پرنده ای که اسم آن در قرآن آمده است | فوائد پرنده بلدرچین

فوائد پرنده ای که اسم آن در قرآن آمده است | فوائد پرنده بلدرچین
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/02/04

در مورد فوائد و مزایای استفاده از تخم بلدرچین همه اطلاعاتی دارند، تخم بلدرچین و گوشت آن برای انسان در هر سنی بسیار مفید است و برای حفظ سلامتی موثر می باشد. در قرآن کریم در سه جا اسم پرنده بلدرچین آمده است.

شاید بسیاری از ما تمایلی به استفاده از تخم بلدرچین نداشته باشیم، ولی بهتر است بدانیم، که تخم بلدرچین درمان هزار و یک درد است.

در زمان جنگ جهانی دوم که ژاپن مورد حمله اتمی قرار گرفت، مشخص شد که، هر کودکی که در طول روز دو الی سه عدد تخم بلدرچین خورده بود، آسیب های بمب اتم در وی بسیار کمتر بود. در انسان های بزرگ سال استفاده از تخم بلدرچین برای رشد ذهنی بسیار موثر و کاربردی است.

تخم بلدرچین در مقایسه با تخم مرغ 5 برابر بیشتر فسفر، 8 برابر بیشتر آهن، 9 برابر بیشتر پروتئین و 15 برابر بیشتر ویتامین B1 دارد. تخم بلدرچین اشتهای انسان را باز می کند و برای افرادی که کمبود ویتامین و مواد معدنی دارند، بسیار مفید است. سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، خواص ضد سرطانی دارد، چرا که در ترکیباتش آنتی اکسیدانی به نام لیکوپن وجود دارد. برای کودکانی که دیر زبان باز می کنند و ضعیف هستند، کودکانی که ضعف بینایی دارند، کودکانی که زود به زود بیمار می شوند، غذایی بسیار مهم و مفید است. برای کودکانی هم که از آلرژی اذیت می شوند، استفاده از تخم بلدرچین بسیار مفید است.

پوست تخم بلدرچین را هم می توانید، استفاده کنید، این طور که پوست تخم بلدرچین را کمی بجوشانید و سپس آن را بکوبیده و به صورت آرد در آورید و به غذای کودکان اضافه نماید. کمبود کلسیم را از بین می برد. روش استفاده این گونه است که، کودکان روزانه یکبار، یک عدد تخم بلدرچین را در آب کم جوشیده شده است، را مصرف می کنند. تخم بلدرچین را شکسته زرده و سفید را از هم جدا کنید، سفید را پخته شده بخورید و زرده را با آب مخلوط کنید و بنوشید.

تخم بلدرچین سبب افزایش میل جنسی می شود، هوش کودکان را رشد می دهد، تخم بلدرچین را شکسته و زرده و سفیده را با هم مخلوط کنید و آن را بر روی موهای خود بمالید. نیم ساعت قبل از حمام کردن، بدون استفاده از شامپو آن را بشورید. موها را هم نرم و هم شفاف می کند و شوره سر را نیز از بین می برد. گوشت بلدرچین برای قلب، کبد، ریه، کلیه و درمان معده بسیار نقش مهمی دارد. در کتاب مقدسمان قرآن در سه جا اسم بلدرچین آمده است.

1- سوره بقره آیه 57:

«وَظَلَّلْنَا عَلَيْكُمُ الْغَمَامَ وَأَنْزَلْنَا عَلَيْكُمُ الْمَنَّ وَالسَّلْوَى كُلُوا مِنْ طَيِّبَاتِ مَا رَزَقْنَاكُمْ وَمَا ظَلَمُونَا وَلَكِنْ كَانُوا أَنْفُسَهُمْ يَظْلِمُونَ» ﴿۵۷﴾

و بر شما ابر را سايه‏ گستر كرديم و بر شما گزانگبين و بلدرچين فرو فرستاديم [و گفتيم] از خوراكيهاى پاكيزه‏ اى كه به شما روزى داده‏ ايم بخوريد و[لى آنان] بر ما ستم نكردند بلكه بر خويشتن ستم روا مى‏ داشتند (۵۷)

2- سوره اعراف، آیه 160:

«وَقَطَّعْنَاهُمُ اثْنَتَيْ عَشْرَةَ أَسْبَاطًا أُمَمًا وَأَوْحَيْنَا إِلَى مُوسَى إِذِ اسْتَسْقَاهُ قَوْمُهُ أَنِ اضْرِبْ بِعَصَاكَ الْحَجَرَ فَانْبَجَسَتْ مِنْهُ اثْنَتَا عَشْرَةَ عَيْنًا قَدْ عَلِمَ كُلُّ أُنَاسٍ مَشْرَبَهُمْ وَظَلَّلْنَا عَلَيْهِمُ الْغَمَامَ وَأَنْزَلْنَا عَلَيْهِمُ الْمَنَّ وَالسَّلْوَى كُلُوا مِنْ طَيِّبَاتِ مَا رَزَقْنَاكُمْ وَمَا ظَلَمُونَا وَلَكِنْ كَانُوا أَنْفُسَهُمْ يَظْلِمُونَ» ﴿۱۶۰﴾

و آنان را به دوازده عشيره كه هر يك امتى بودند تقسيم كرديم و به موسى وقتى قومش از او آب خواستند وحى كرديم كه با عصايت بر آن تخته سنگ بزن پس از آن دوازده چشمه جوشيد هر گروهى آبشخور خود را بشناخت و ابر را بر فراز آنان سايبان كرديم و گزانگبين و بلدرچين بر ايشان فرو فرستاديم از چيزهاى پاكيزه‏ اى كه روزيتان كرده‏ ايم بخوريد و بر ما ستم نكردند ليكن بر خودشان ستم میکردند (۱۶۰)

3- سوره طه، آیه 80:

«يَا بَنِي إِسْرَائِيلَ قَدْ أَنْجَيْنَاكُمْ مِنْ عَدُوِّكُمْ وَوَاعَدْنَاكُمْ جَانِبَ الطُّورِ الْأَيْمَنَ وَنَزَّلْنَا عَلَيْكُمُ الْمَنَّ وَالسَّلْوَى» ﴿۸۰﴾

اى فرزندان اسرائيل در حقيقت [ما] شما را از [دست] دشمنتان رهانيديم و در جانب راست طور با شما وعده نهاديم و بر شما ترنجبين و بلدرچين فرو فرستاديم (۸۰)

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277108

نظرات کاربران

*