فوائد و عوارض قرض های ضد بارداری چیست؟ اطلاعات لازم در مورد قرص های ضدبارداری

فوائد و عوارض قرض های ضد بارداری چیست؟ اطلاعات لازم در مورد قرص های ضدبارداری

استفاده از قرص های ضد بارداری تقریبا امروزه در میان بسیاری از زنان دنیا رایج است، این قرص ها علاوه بر اینکه از بارداری ناخواسته جلوگیری می کند، دارای یکسری فوائد دیگر مانند تنظیم هورمون های زنانه نیز می باشد، با این حال اگر مناسب ناباشد می تواند عوراض دیگر در پی داشته باشد.

در همه دنیا، استفاده از قرص های ضد بارداری به صورت گسترده و زیاد استفاده می شود. در دنیای معاصر استفاده از قرص های ضد بارداری بسیار اثرگذار می باشد و تاثیرات جانبی و عوارض آنها نیز بسیار کمتر می باشد. این گونه قرص های احتمال بارداری های ناخواسته را تا 99 درصد کاهش می دهد.

انتخاب درست و صحیح قرص های ضد بارداری علاوه بر پیشگیری از بارداری ناخواسته، در ارگانیسم بدن زنان نیز تاثیرات مثبت دارد، سبب تنظیم هورمون های زنانه می شود، ریسک ابتلا به برخی بیماری های دستگاه تناسلی در زنان را کاهش می دهد، برای مقابله با خونریزی های شدید قاعدگی مفید است. بر روی پوست تاثیر مثبت دارد.

به همین دلیل در زمان برخی از اختلالات جنسی از قرص های ضدبارداری در دختران هم استفاده می شود و به عنوان داروی درمانی محسوب می گردد.

همچنین استفاده از قرص های ضدبارداری برای درمان اختلالات باروری هم به صورت گسترده استفاده می شود. در ترکیبات قرص های ضدبارداری هورمون های زنانه وجود دارد. در نتیجه و تاثیر این قرص ها در ارگانیسم بدن زنان تخمک گذاری رخ نمی دهد و در نتیجه حاملگی غیر ممکن می گردد. علاوه بر این، قرص های ضد بارداری ترشحات واژن را غلیط می کند تا اسپرم ها نتوانند وارد تخمدان ها و رحم شوند.

قرص های ضد بارداری بیش از 50 نوع دارند، ممکن است قرصی که برای یک زن مناسب می باشد برای زن دیگر مناسب نباشد و حتی زیان هم داشته باشد. به همین دلیل قرص های ضد بارداری را سرخود، به توصیه دوستان و مطالبی که در صفحات اینترنتی نوشته شده است، استفاده نکنید.

قرص های ضد بارداری برای زنان تنها در صورت تجویزی متخصص زنان صورت می گیرد. پیش از تجویز دکتر به معاینه زن می پردازد و در مورد اینکه کدام قرص خوب است و عوارض حانبی کمتری دارد، بررسی می کند. مانند سایر قرص ها، قرص های ضد بارداری هم دارای عوارض جانبی می باشد. استفاده از این قرص ها در افرادی که مبتلا به اختلال عروقی، بیماری های جدی قلبی، کلیوی و کبدی می باشند و زنانی که سیگار می کشند، ممنوع است.

قرص های ضد بارداری دوره مصرف معین دارند و نمی توان مصرف قرص ها را نیمه کاره رها کرد. در چنین شرایطی قرص ها تاثیرات ضد بارداری خود را از دست می دهد.

قرص های ضد بارداری علاوه بر حاملگی تاثیرات جانبی دیگری مانند کاهش شدید فشار خون، سردرد، ریزش مو، افزایش وزن و غیره را نیز به دنبال دارند. در چنین مواقعی لازم است به دکتر مراجعه کنید.

زنانی که از قرص های ضدبارداری مصرف می کنند، لازم است در سال دو بار معانیات مربوط به زنان را انجام دهند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد و عوارض قرض های ضد بارداری چیست؟ اطلاعات لازم در مورد قرص های ضدبارداری
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)