فوائد و شگفتی های آب زمزم | اطلاعات جالب در مورد آب زمزم

فوائد و شگفتی های آب زمزم | اطلاعات جالب در مورد آب زمزم
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/01/15

آب زمزم و یا چشمه زمزم یکی از مقدس ترین آب ها و چشمه ها در میان مسلمانان سرتاسر دنیا می باشد، این آب بین مسلمان به داشتن خواص درمانی شهرت دارد. امروزه با پیشرفت تکنولوژی دانشمندان فوائد بیشتری از آب زمزم را کشف کرده اند.

بر اساس تحقیقات سازمان بهداشت جهانی، اسرار آب زمزم که یکی از مفیدترین و پر فوائد ترین آب های دنیا است، هنوز هم نامعلوم و نامشخص می باشد. با وجود اینکه امروزه تکنولوژی بسیار پیشرفت کرده است، ولی هنوز هم منبع آب زمزم پیدا نشده است. در باره آب زمزم حقایق و اطلاعات جالبی را در ادامه تقدیم شما می کنیم.

کلمه زمزم در عربی از کلمه زمه (zome) که به معنای «بایست» است، گرفته شده است. در طول قرن ها، در مورد آب زمزم صحبت شده و آب بی پایان دانسته شده است و رمز زندگی جاویدان دانسته شده است. آب زمزم، امروزه از سوی سازمان بهداشت جهانی مورد تحقیق و بررسی قرار گرفته است، اما منبع آب هنوز پیدا نشده است، با این حال آب زمزم، 80 کیلومتر با دریا فاصله دارد. در اطراف آب زمزم هیچ چاه آب دیگری وجود ندارد، یکی از حقایقی که دانشمندان را به تعجب وا داشته است، این می باشد که، در هیچ دوره ای و هیچ فصلی آب زمزم که منبع تامین آب میلیون ها زائر می باشد، خشک نشده است. اما این که چگونه آب به این چاه وارد می شود، به طور کلی یک معما است.چاه آب زمزم از چاهای دیگر متفاوت می باشد، در دیواره چاه هیچ گونه گیاهی رشد نمی کند، عمق چاه 30 متر و قطر آن در بین 1.80 متر تا 2.66 متر متغیر می باشد. در طول سال های گذشته نشانه ای مبنی بر کاهش آب دیده نشده است.

فوائد و شگفتی های آب زمزم | اطلاعات جالب در مورد آب زمزم

این گفته که خوردن آب زمزم در یک لحظه موجب از بین رفتن حس گرسنگی در انسان می شود، از سوی دانشمندان تصدیق شده است. دانشمندانی ادعا می کنند، آب زمزم دارای مزه خاصی است، ولی نمی توانند علت این مزه را پیدا کنند.

در تحقیقاتی که در آزمایشگاه های اروپایی شده است، مشخص شده که در ترکیبات آب زمزم به مقدار خیلی کم گوگرد وجود دارد. بر اساس تحقیقاتی که در آمریکا صورت گرفته، اثبات شده است که آب زمزم تنها آبی است که در ترکیبات خود دارای باکتری و میکروارگانیزم نمی باشد.

آب زمزم در مقدس ترین مکان روی زمین یعنی در شهر مکه و در مسجدالحرام قرار دارد، چاه آب زمزم در مقدست ترین مکان در دین اسلام، یعنی در 20 متری شرق کعبه قرار دارد. بر اساس باورهای اسلامی، این چشمه هزار سال قبل، در نتیجه تشنگی حضرت اسماعیل (ع)، فرزند حضرت ابراهیم (ع) به صورت معجزه از سوی خداوند به وجود آمده است. هر ساله میلیون ها زائر در زمان زیات حج و عمره از این چشمه آب می خورند و یا از آب آن با خود بر می دارند. بر اساس گفته ها، همسر حضرت ابراهیم (ع)، بانو هاجر بعد از اینکه از این چشمه آب برداشته است، چند بار برای اینکه این چشمه خشک نشود و از جوشیدن باز نماند، کلمه زمزم را به کار برده است. علت عدم کاهش میزان آب زمزم امروزه تنها در ارتباط با این حادثه تاریخی می باشد.

فوائد و شگفتی های آب زمزم | اطلاعات جالب در مورد آب زمزم

آب زمزم برای هر دردی درمان می باشد، برای سر درد و از بین بردن تب فوری عمل می کند. برای بازیابی توانایی بینایی به انسان کمک می کند.

یکی از دانشمندان ژاپن بنام (Masaru Emoto ) در مورد آب زمزم تحقیق کرده است، بر اساس گفته های وی، این آب درمانی در زمان اذان شفاف می شود. که این مسئله یکی از موارد اصلی می باشد که آن را از دیگر آب ها در دنیا متفاوت می کند. بر اساس گفته های این دانشمند در ترکیبات آب زمزم کلر وجود ندارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276314

نظرات کاربران

*