فوائد و خواص ناشناخته خرما | فوائد روزه گرفتن و خرما برای ارگانیسم بدن انسان

فوائد و خواص ناشناخته خرما | فوائد روزه گرفتن و خرما برای ارگانیسم بدن انسان

روزه گرفتن نه تنها یک وظیفه شرعی و دینی هر مسلمانی می باشد، بلکه تحقیقات اثبات کرده است که روزه برای سلامتی و جسم انسان مفید است، علاوه بر این مصرف خرما در این ماه، که معمولاً در وقت افطار استفاده می شوند، دارای فوائد زیادی است که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

نام خرما بارها در قرآن کریم تکرار شده است. در ماه مبارک رمضان توصیه به خوردن خرما شده و می توان گفت سمبل این ماه خرما می باشد، خرما دارای فوائد بسیاری زیاد است. خرما برای تمام ارگانیسم بدن تاثیرات مثبت می گذارد، به انسان نیرو می دهد، حالش را خوب می کند، مواد سمی از را بدن دفع می کند. در اینترنت در مورد فوائد خرما می توانید اطلاعات زیادی به دست آورید، ولی در این مقاله می خواهیم در مورد فوائد ناشناخته و کمتر شناخته شده خرما صحبت کنیم.

1- در طول روز بزرگ سالان 5 الی 7 و کودکان 1 الی 2 خرمای بزرگ می توانند، مصرف کنند. بیش از این نیاز نیست.

2- برخی از افراد قبل از خوردن خرما پوست آن را جدا می کنند، این کار اشتباه می باشد. در پوست خرما هم مواد مفید بسیاری وجود دارد.

3- خرما برای زنان باردار دارای فوائد ویژه ای می باشد. در زمان زایمان خوردن خرما، سبب راحتی زایمان می شود. بعد از زایمان هم، خانمی که چند عدد خرما مصرف کرده است، زود سلامتی خود را باز می یابد و شیرش بیشتر می شود.

4- در طب سنتی شرق، خوشه خرما را به صورت کامل به عنوان وسیله درمانی استفاده می کنند. خوشه خرما را جوشانده و آن را به بیماران کلیوی می نوشانند. همچنین خوشه خرما را آسیاب کرده و آن را به عنوان مرهم بر روی زخم ها می گذارند، که سبب می شود زخم ها ملتهب نشده و زود بهبود پیدا کنند.

5- خرما واجد خاصیت مبهی (Aphrodisiac) شدید می باشد. یعنی افزايش دهنده نيروي جنسي و زيادكننده مني است. لذا در زمان ضعف جنسی بسیار مفید می باشد.

6- خرما یکی از مفیدترین محصولات برای قلب می باشد.

7- خرما مانع از رشد و توسعه بیماری سرطان می شود.

فوائد و خواص ناشناخته خرما | فوائد روزه گرفتن و خرما برای ارگانیسم بدن انسان

اگر چه مصرف خرما برای سلامتی انسان مفید است و در ماه مبارک رمضان بیشتر توصیه به افطار کردن با خرما می شود. ولی خود روزه گرفتن ها برای سلامتی مفید است و دارای فوائد بسیاری برای جسم انسان می باشد.

میلیون ها مسلمان ماه مبارک رمضان که ماه امتحان و مبارزه با نفس می باشد، را شروع کرده اند. اما سوال این است که فوائد روزه گرفتن در این ماه برای جسم انسان چه می باشد. تحقیقات علمی نشان می دهد که ارگانیسم بدن انسان روزه را بعد از هشت ساعت از آخرین وعده غذایی متوجه می شود. روده ها بعد از اینکه همه مواد غذایی موجود در معده را هضم کردن، برای تامین انرژی مورد نیاز خود به کبد، گلوکز عضلات و سپس به سمت چربی ها رو می آورند. آب شدن چربی ها هم سبب تنظیم میزان کلسترول در بدن و نرمال شدن آن و نیز کاهش ریسک ابتلا به بیماری دیابت و اضافه وزن می شود.

لازم به ذکر است که، از سحر تا افطار به علت اینکه بدن مایعات مصرف نمی کند، عرق کردن افزایش می یابد و دفع مایعات نیز بیشتر می شود. به همین دلیل در هفته اول ماه رمضان بعد از افطار و تا وقت سحر استفاده از کربوهیدرات و برخی روغن ها لازم می باشد. پروتئین، نمک و شیر از غذاهای لازم و ضروری می باشند، که حتماً باید استفاده شود.

بعد از هفته اول بدن انسان به روزه گرفتن به صورت کامل عادت می کند. ما بین روزهای 16 تا 30 ام ماه رمضان، روده بزرگ، کلیه ها و پوست از مواد سمی پاک سازی می شود. در این دوره اندام ها و ارگان های بدن به صورت کامل بازسازی و ترمیم می شود. حافظه و تمرکز انسان افزایش می یابد و انرژی انسان زیاد می گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد و خواص ناشناخته خرما | فوائد روزه گرفتن و خرما برای ارگانیسم بدن انسان
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)