فوائد ورزش فیتنس کدامند | چگونه می توان با فیتنس خود را جوان کرد

فوائد ورزش فیتنس کدامند | چگونه می توان با فیتنس خود را جوان کرد

امروزه یکی از ورزش هایی که در بین جوانان محبوبیت خاصی پیدا کرده است، ورزش فیتنس می باشد. هدف از این ورزش رسیدن به یک اندام زیبا و متعادل می باشد که اکثر مردم به دنبال آن هستند. از این رو در این مطلب مزایای و اهدافی که در روزش فیتنس به دنبال آن هستیم را تقدیم شما می کنیم.

برای اینکه خودتان را چند سالی جوان تر کنید، تنها استفاده از لوازم آرایشی و جراحی زیبایی کافی نیست و این راه ها، تنها راه هم نمی باشند. برای جوان تر کردن خود می توانید به ورزش فیتنس بپردازید. انجام دادن ورزش فیتنس برای مقابله با علائم پیری بهترین روش محسوب می شود. به دلیل این که فیتنس بر روی تمام ارگانیسم بدن تاثیر دارد و برای سلامتی بهترین ورزش می باشد. اما به دلیل اینکه ورزش فیتنس دارای انواع زیادی می باشد، گرفتن نتیجه مطلوب بستگی به این دارد که شما با چه هدفی ورزش فیتنس را انجام می دهید.

1- هدف: جوان تر کردن همه ارگانیسم بدن

تمریناتی که نیاز به صرف انرژی و نیرو دارد، سبب ایجاد تنش در عضلات می شود. تنش در عضلات از سوی ارگانیسم بدن به عنوان استرس محسوب می گردد و واکنش طبیعی ارگانیسم بدن نسبت به این تنش، ترشح هورمون های مختلف به صورت شدید می باشد که این هورمون ها برای جوانی مفید هستند. تنها نبود این هورمون ها، سبب سرعت گرفتن روند پیری می شود. در شرایطی که این هورمون ها در بدن وجود دارد، ارگانیسم بدن بهتر کار می کند و این سبب انعطاف پذیری پوست و شفافیت مو می گردد. هورمون های اصلی جوان کننده ارگانیسم بدن عبارتند از هورمون های اندورفین (Endorphins)، سروتونین (Serotonin)، تستوسترون (Testosterone) و هورمون رشد و یا سوماتومدین (Somatotropin) می باشد.

این هورمون ها در کند کردن روند پیری بیشترین اهمیت را دارند، ولی در میان این هورمون ها، هورمونی که در واکنش به شرایط اصطراب آور ترشح می شود هورمون افزایش دهنده قد یعنی هورمون سوماتومدین می باشد. هورمون سوماتومدین با روند پیر شدن سلول ها به صورت فعال مقابله می کند. بعد از 30 سالگی به علت اینکه ارگانیسم بدن انسان آن را به اندازه کافی ترشح نمی کند، روند پیری در انسان سرعت می گیرد. اگر احساس می کنید، که ترشح این هورمون در بدن شما کاهش یافته است، با انجام تمرینات عضلاتی ورزش فیتنس می توانید را آن افزایش دهید.

2- هدف: تقویت سیستم قلبی – عروقی

پیاده روی و دویدن سبب کاهش ابتلا به بیماری انفارکت می شود و سبب تقویت سیستم قلبی – عروقی می گردد. علاوه بر این قدم زدن و دویدن برای لاغری مفید است و عضلات و مفاصل بدن را بهتر می کند. مو جب داشتن قد و قامت درست می شود. ورزش فیتنس برای داشتن اندام زیبا و در نتیجه قدی درست بسیار مهم است و سبب تقویت سیستم قلبی – عروقی می شود.

3- هدف: تقویت وضعیت پوست

مشغول شدن به حرکت شنا در روزش فیتنس می تواند برای پوست مفید باشد. ورزش فیتنس را می توان با تمرینات و فعالیت هایی که سبب تقویت عضلات و استخوان کمر، آنتی سلولیت و ماساژهای تقویت کننده گردش خون می شود عوض کرد.

4- هدف: کاهش چین و چروک:

حرکت فیشینگ (Phishing) برای این هدف مناسب است. این ورزش هم برای کاهش چروک پوست و هم رفع گرفتگی عضلات استفاده می شود. برای کاهش مشکلات این چنینی لازم است که خودتان را کاملا راحت گرفته و تمرینات لازم عضلانی را انجام دهید. ورزش هایی مانند فیشینگ لازم است در طول هفته 3 بار انجام شود. در کنار این، متخصصان نوشیدن هر چه بیشتر آب را نیز توصیه می کنند. این طور که، پوست را خیلی انعطاف پذیر شده و برای مقابله با چین و چروک های کوچک هم مفید است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد ورزش فیتنس کدامند | چگونه می توان با فیتنس خود را جوان کرد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)