فوائد میوه های خشک چیست | خواص میوه های خشک کدامند

فوائد میوه های خشک چیست | خواص میوه های خشک کدامند

در فصل زمستان یکی از انواع میوه هایی که در بازار وجود دارد، میوه های خشک می باشد، استفاده از میوه های خشک دارای فوائد بسیاری است و برای سلامتی مفید می باشد، از جمله این میوه ها می توان به آلو، زردآلو، کشمش، انجیر و ... اشاره نمود. همه اینها دارای خواص درمانی می باشند.

در حال حاضر در فصل زمستان و پاییز می توانید، از سوپر مارکت های میوه های مورد علاقه را تهیه کرد. لاکن پزشکان خوردن این میوه ها را توصیه نمی کنند، چرا که، بسیاری از این میوه ها از کشورهای دور دست جنوب وارد می شوند و به صورت نرسیده جمع آوری می گردند و نیز در شرایط خوب و مطلوب نگهداری نمی شوند و یا با دیگر مواد شیمیایی ترکیب می شوند. (تنها به این دلیل آنها خراب نمی شوند) به همین دلیل این میوه ها برای انسان نه تنها فائده ای ندارند، بلکه مضر نیز می باشند.

در فصل زمستان می توانید، ویتامین ها و مواد مورد نیاز بدن را از میوه های خشک دریافت کنید. میوه های خشک همه ویتامین ها و مواد معدنی خود را نگه می دارند. از جمله این میوه های می توان به موارد زیر اشاره کرد:

1- آلوی خشک شده:

یکی از میوه های مفید خشک شده محسوب می شود، در درجه اول، آلو به تقویت سیستم گوارشی کمک می کند، یبوست را کاهش می دهد، لذا افرادی که از یبوست اذیت می شوند، می توانند از آلوی خشک استفاده کنند. برای اینکار بهتر است، شب ها قبل از خواب به 5 عدد آلوی خشک یک استکان آب جوش اضافه کنید و تا صبح نگه دارید، در صبح به صورت ناشنا، آب و خود آلوی خشک را میل کنید، این نوشیدنی ساده سبب می شوند که روده ها مثل ساعت کار کنند.

سالاد آلوی خشک شده با چغندر پخته شده هم برای کارکرد روده ها مفید است. علاوه بر این مواد سمی جمع شده در روده ها را از بین می برد و نیز مصرف آلوی خشک بر روی مبادله مواد در بدن تاثیر می گذارد و برای قلب، کبد و کیله ها مفید می باشد. در نهایت باید گفت که توانایی دید را افزایش می دهد.

2- زرد آلوی خشک شده:

بسیار مفید است، زردآلو از کلیسیم سرشار می باشد و برای بیماری قلبی یک درمان طبیعی است. زرد آلوی خشک شده از آهن نیز غنی می باشد و به همین دلیل برای کسانی که از کم خونی اذیت می شوند، بسیار خوب است و برای زنان حامله هم مفید می باشد.

بر اساس نظر دانشمندان، زرد آلوی خشک شده برای پیشگیری از بیماری انکولوژی (Diseases for Oncology) بهترین وسیله می باشد. در زمانی که انسان از داروهای آنتی بیوتیک استفاده می کند، این داروهای کلیسیم بدن را دفع می کنند. لذا در این زمان بهتر است در وعده های غذایی خود از زردآلوی خشک استفاده کنید.

3- کشمش:

برای قلب بسیار مفید است، تحقیقات معاصر اثبات کرده اند که، کشمش سیستم عصبی بدن را محافظت می کند، از بیماری پوکی استخوان پیشگیری می کند و حافظه را تقویت می نماید. کشمش سیاه ترکیبات خون را بهتر می کند و رگ های را تمیز می نماید. مصرف کشمش در زمان سرفه هم خوب است. کشمش را با شیر در حال جوش خیس کنید و سپس شیر را بخورید و نیزکشمش های درون آن را نیز بخورید.

4- انجیر خشک:

استفاده از انجیر شده برای بیماری قلبی – عروقی، آسم و سرفه بسیار مفید است. برای مقابله با یبوست خوب می باشد. ضد التهاب می باشد و کرم های روده را دفع می کند. برای درمان سرفه انجیر خشک بسیار خوب است. برای اینکار 3 الی 4 عدد انجیر خشک شده را با یک استکان شیر جوشیده مخلوط کنید و به مدت سی دقیقه صبر کنید. سپس انجیرها را از شیر خارج کنید و آن را رنده نماید و دوبار با شیر مخلوط کنید. در طول روز به مقدار یک دوم استکان به تعداد 3 الی 4 بار آن را میل کنید.

5- سیب خشک شده:

برای روده ها بسیار مفید است. برای قلب فائده دارد. برای درمان کم خونی هم خوب است.

برای استفاده و بهره مندی از میوه های خشک شده هر روز چند میوه را با هم مخلوط کنید و به مقدار یک مشت از آن استفاده نماید. البته پیش از مصرف بهتر است، آنها را خوب بشورید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد میوه های خشک چیست | خواص میوه های خشک کدامند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)