فوائد مخلوط چای سبز با شیر | خواص درمانی مخلوط چای سبز و شیر

فوائد مخلوط چای سبز با شیر | خواص درمانی مخلوط چای سبز و شیر
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/06/27

در مورد فوائد چای سبز و مصرف آن همه شنیده ایم و همچنین همه می دانیم که شیر یکی از مفید ترین محصولات است و توصیه می شود که همه مردم در هر سنی از آن استفاده کنند، حالی خوب است بدانیم که ترکیب چای سبز با شیر دارای خواص و فوائد ویژه است و بر روی سلامتی انسان تاثیرات زیادی دارد.

تقریبا در همه ی کشور ها از چای سبز استفاده می کنند. هر فنجان چای سرشار از آنتی اکسیدان و ویتامین است. برای افزایش برخی از خواص اضافه کردن ترکیباتی به آن می تواند موثر باشد به عنوان مثال استفاده از دانه های هل به چای قرمز که سرشار از خواص درمانی است. چای سبز مخلوط با شیر، یک نوشیدنی کم کالری محسوب می شود. به ساختار بدن آسیب نمی زند و در زمان داشتن رژیم غذایی هم مورد استفاده قرار می گیرد. به دلیل این که در سایه چای سبز مواد مفیدی که در شیر وجود دارد، بهتر جذب می شود. بسیاری از مردم این دو ماده را مخلوط کرده و استفاده می کنند. شیر هم به نوبه خود تاثیرات کافئین موجود در چای سبز را بر روی بدن انسان کاهش می دهد. علاوه بر این، هر کسی می داند، شیر منبع کلیسم است و می توان گفت، با خوردن چای سبز مخلوط با شیر، دندان ها و ناخن های تقویت می شود. همچنین موادی که در ترکیبات چای سبز وجود دارند، سبب تقویت رگ ها می شوند و آنتی اکسیدان های آن مانع از پیری سلول های می گردند و پیشگیری از بیماری های آنکولوژیک مفید می باشند. این مخلوط بر روی روده و معده هم تاثثرات مثبتی می گذارد، با استرس مبارز می کند و سیستم عصبی بدن را تنظیم و نرمال می کند.

فوائد مخلوط چای سبز با شیر | خواص درمانی مخلوط چای سبز و شیر

روش و طریقه دم کردن چای سبز مخلوط با شیر:

- به مقدار یک و نیم لیتر شیر را جوشانده و بر روی آن به مقدار 3 قاشق چای خوری چای سبز اضافه کنید. روی آن را با درپوش ببندید و به مدت 20 دقیقه صبر کنید تا دم بکشد. سپس مخلوط را از صافی رد کرده و آن را میل کنید.

- به یک فنجان چای سبز دم شده، مقداری شیر جوشیده شده اضافه کنید. مدتی صبر کنید تا محلول به صورت کامل مخلوط شود و سپس می توانید آن را بنوشید.

برای درست کردن این نوع مخلوط روش های مختلفی برای دم کردن وجود دارد. تنها فراموش نکنید، که برای درست کردن این محلول توصیه می شود از شیرهای کم چرب استفاده نماید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 86
تعداد کل آرا: 3216
تعداد کل بازدیدها: 651325

نظرات کاربران

*