فوائد ماساژ پوست سر چیست | چگونه می توان پوست سر را ماساژ داد

فوائد ماساژ پوست سر چیست | چگونه می توان پوست سر را ماساژ داد

ماساژ دادن پوست سر برای همه نوع مو و پوست سری مناسب می باشد و موجب تقویت گردش خون در پوست سر و تغذیه بهتر پایازچه مو می گردد. و به همین دلیل برای تغذیه بهتر مو و پوست مفید است و علاوه بر این سبب کاهش ریزش مو هم می گردد.

برای تغذیه کردن پوست سر و در نتیجه بهبود شرایط موها، ماساژ دادن سر از سوی یک متخصص و یا خود فرد می تواند، بسیار مفید باشد. به یاد داشته باشید که، این گونه ماساژ دادن برای موهای چرب و یا برای هر نوع بیماری پوستی دارای ثمرات و نتایج بسیار خوبی است. ماساژ دادن سر به صورت ایستاده و یا نشسته می تواند انجام شود. در این موقع، طریقه ماساژ دادن به سمت رویش مو باشد، بهتر است یعنی ماساژ از فرق سر به سمت پایین (گردن) باشد و یا به سمت گوش ها انجام شود. قبل از ماساژ دادن بهتر است، موها شانه شود و با اگر بسته است، باز شود. ماساژ دادن پوست سر قبل از شستن موها، ماساژ دادن همزمان در استفاده از ماسک های تغذیه کنند پوست سر، می تواند فوائد و ثمرات زیادی را به دنبال داشته باشد.

ماساژ پوست سر به واسطه نوک انگشتان و به صورت ملایم و به حالت نوازشی شروع می شود. کف دست های خود را طوری بر سر بگذارید که انگشتانتان در فرق سر به هم برسد. انگشتان هر دو دست را به یک شیوه و هماهنگ حرکت دهید. در این حالت دست های خود را ثابت نگهدارید و تنها با انگشتانتان پوست سر را ماساژ دهید.

بعد از این، برای ماساژ دادن بخشی از سر که موی زیادی دارد، بهتر است به صورت حلقه ای انجام شود. کف دست هایتان را کمی جمع کنید و انگشت دستانتان را به شکل پنجه ای بر روی پوست سر گذاشته و سر را ماساژ دهید. البته قبل از ماساژ کمی فشار دادن پوست سر مفید است. کف دستها به روی پوست فشار بیاورید و بدون کم کردن فشار دستها را همراه پوست حرکت دهید. بعد از اینکه یک ناحیه از سر را ماساژ دادید، انگشتان خود را تغییر دهید و ناحیه دیگر سر را ماساژ دهید.

بعد از این می توانید به صورت سبک حرکت ضربه ای را شروع کنید. شکل انگشتان به صورت قبل می باشد، حرکت ضربه ای به وسیله بخش نرم نوک انگشتان انجام می شود. دقت داشته باشید که از ناخن استفاده نکنید.

در پایان لازم است دوباره گفته شود که، در ماساژدهی پوست سر؛ تمام حرکات باید در مسیر رشد موها و از وسط به طرف گردن یا گوشها ... انجام شود. ماساژ سر را در طول هفته یک الی دو بار بهتر است، انجام دهید. خود ماساژ دهی پوست سر بمدت سه تا پنج دقیقه خستگی و دردسر را از بین می برد و موها را تغذیه می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219705
فوائد ماساژ پوست سر چیست | چگونه می توان پوست سر را ماساژ داد
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)