فوائد ماساژ دادن پا چیست | تاثیر ماساژ پا بر روی سلامتی بدن

فوائد ماساژ دادن پا چیست | تاثیر ماساژ پا بر روی سلامتی بدن

ماساژ دادن پا، یکی از اصول سلامتی می باشد، که تاثیرات زیادی برای ارگانیسم بدن انسان دارد، با روز ده دقیقه ماساژ دادن پا می تواند از ثمرات و فوائد آن بهره مند شد و به سلامتی خود کمک نمود.

ماساژ دادن پا، یکی از اصول و روش هایی محسوب می شود، که برای سلامتی انسان بسیار مفید است. در دنیای طب ماساژ دادن پا، بیش از ده نوع می باشد، برای آشنایی با روش های آن، مشاهده ویدئوهای طبی مختلف و یا شرکت در سمینارهای مختلف که با این هدف برگزار می شوند، به انسان کمک می کند. اما هر کدام از ما در شرایط خانه با صرف کمی وقت، می توانیم، پاهای خود را ماساژ دهیم و به مراقبت از آنها بپردازیم.

کف پاها، یکی از مناطقی از بدن انسان می باشد، که تاثیرات بسیار زیادی دارد، ماساژ دادن این ناحیه بسیار خوب و برای کل بدن مفید می باشد. با ماساژ دادن کف پا، تاثیرات زیادی بر نقاط بیولوژیکی که در این ناحیه از پا قرار دارند، می گذارد و این عمل بسیاری از سیستم های ارگانیسم داخلی بدن را نرمال می کند.

- فوائد ماساژ دادن پا:

- ارگانیسم بدن را ریلکس و راحت می کند و انسان را از بی خوابی نجات می دهد.

- سبب از بین رفتن ورم ها و تورموها، در ارگانیسم داخلی بدن انسان می گردد.

- خستگی را از بین می برد.

- برای تقویت متابولیسم بدن مفید است.

- به تقویت و بهبود پوست کمک می کند.

- گردش خون در بدن انسان را نرمال می کند.

- سبب کاهش استرس می شود.

- به تقویت سیستم ایمنی بدن می پردازد.

گفته می شود، که ماساژ دادن سبب کاهش دردهای بدن هم می گردد. این گونه که، با ماساژ دادن کف پای راست، برای اندام ها و ارگان هایی که در سمت راست بدن قرار دارند، مانند کبد، کیسه صفرا و ... مفید است و با ماساژ دادن کف پای چپ، بر روی اندام های داخلی قرار گرفته در سمت چپ بدن، مانند سیستم تولید مثل، تاثیرات و فوائد زیادی دارد.

همچنین می توانید به ماساژ دادن پاشنه پا هم بپردازید، به استفاده از کفش های راحت اولویت دهید. در برخی از خانم ها پوست ناحیه پاشنه پا، زبر می باشد و سبب ایجاد ترک پا می شود. که این می توان نشانه بیماری هم باشد. ماساژ دادن در چنین مواقعی مفید است.

به طور متوسط هر روز قبل از خواب اگر پاهایتان را ماساژ دهید، فوائد بیشتری دارد. با این حال فراموش نکنید که ماساژ دادن پا با وجود اینکه مفید است، ولی در برخی موارد ممنوع هم است. که از جمله این موارد می تواند به کسانی اشاره کرد که در پاهای خود دارای بیماری واریس و یا مبتلا به بیماری قند می باشند.

تلاش کنید، هر روز قبل از خواب، از کرم های مرطوب کننده معمولی برای مرطوب کردن پا استفاده کنید و ده دقیقه برای پاهای خود زمان بگذارید، تا از فوائد آن بهره مند شوید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 6

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد ماساژ دادن پا چیست | تاثیر ماساژ پا بر روی سلامتی بدن
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 6


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)