فوائد لاغری چیست؟ ایا لاغر بودن خوب است؟

فوائد لاغری چیست؟ ایا لاغر بودن خوب است؟

خیلی از مردم دوست دارند لاغر باشند، نه به این دلیل که لاغری فوائد دارد، بلکه به این دلیل که با لاغری می توانند زیباتر دیده شوند و خوش اندام باشند، اما لازم است بدانید که لاغری علاوه بر خوش اندامی فوائد دیگری هم دارد، که می تواند برای پیشگیری از برخی بیماری ها مفید باشد.

نرمال بودن وزن بدن انسان نقش بزرگی در سلامتی فرد دارد. به همین دلیل، در بسیاری از بیماری ها، به فرد بیمار توصیه می شود، که وزن بدن خود را متناسب نماید. و یا کاهش دهد. انسان با از بین بردن اضافه وزن خود می تواند از بسیاری بیماری ها خود را مراقبت و محافظت نماید. از جمله این بیماری ها عبارتند از:

1- بیماری سیستم قلبی – عروقی

انسان هایی که دارای اضافه وزن می باشند در مقایسه با افرادی که دارای وزن نرمال می باشند، 3 الی 4 برابر بیشتر در معرض ابتلا به بیماری قلبی – عروقی هستند. در این گونه افراد، بیشتر دچار اختلالات قلبی و کلیوی می شوند، و این سبب پیری زودرس قلب می شود، و اختلالات مختلف را در قلب به وجود می آورد.

به همین دلیل کاهش اضافه وزن سبب، کاهس ریسک ابتلا به این بیماری ها می شود. در نظر داشته باشید که، در سطح دنیا یکی از دلایل مرگ و میر بیماری سیستم قلبی – عروقی است.

2- بیماری دیابت و یا بیماری قند

آمارها نشان می دهد که، دیابت نوع دو، در بسیاری از موارد در افرادی به وجود می آید، تقریبا 90 درصد، که اضافه وزن دارند. در زمان چاق شدن مبادله کربوهیدرات در بدن از بین می رود، و سلول های حساسیت خود نسبت به انسولین کاهش می دهند. این امر ریسک ابتلا به دیابت را افزایش می دهد.

اصلی ترین روش برای مقابله با دیابت نرمال نگه داشتن وزن می باشد. و در انسان هایی که مبتلا به دیابت قند می باشد کاهش وزن موثر است.

3- چرب شدن کبد

در انسان هایی که دارای اضافه وزن می باشند، روند چرب شدن کبد شروع می شود. در نتیجه فعالیت این اندام با اختلال مواجه می گردد. و سبب ایجاد درد و یا سیروز در کبد می شود. لذا لاغر شدن شما را از بیماری کبدی نجات می دهد.

4 بیماری مفاصل

انسان هایی که دارای اضافه وزن می باشند، بیشتر به بیماری مفصلی مبتلا می گردند(همه مفاصل به ویژه مفصل های ستون فقرات)، چرا که در این زمان وزن زیادی متوجه مفصل ها می شود و و این هم سبب بیماری می گردد.

5- اختلال در قاعده گی و ایجاد ناباروی

بافت چربی ها، دارای خواصی هستند که موجب ترشح بیشتر هورمون های زنانه می شوند. در نتیجه در بدن زنان توازن میان هورمون های جنسی به هم می خورد، (آنها با کمبود و یا مازادا مواجه می شوند) و در نتیجه سیکل قاعده گی از بین می رود، و لذا سبب ناباروی می گردد.

به همین دلایل پزشکان توصیه می کنند که، افرادی که از ناباروری اذیت می شوند در درجه اول بهتر است اضافه وزن خود را کم نمایند. و وزن خود را نرمال کنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد لاغری چیست؟ ایا لاغر بودن خوب است؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)