فوائد قدم زدن با پای برهنه | مزایای پای برهنه گشتن

فوائد قدم زدن با پای برهنه | مزایای پای برهنه گشتن
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/04/24

امروزه در دنیا و به ویژه کشورهای اروپایی و نیز ایالات متحده آمریکا مد شده است که برخی از مردم پابرهنه می گردند و دیگر سعی می کنند کمتر و یا اصلاً از کفش استفاده نکنند. پا برهنه گشتن دارای فوائد زیادی است و بر روی سلامتی انسان تاثیرات بسیار مثبتی می گذارد. چون که در کف پای انسان نقاطی وجود دارند که با ارگان های داخلی بدن انسان در ارتباط است و با پا برهنه کشتن این نقاط ماساژ داده می شود و در نتیجه بر روی سلامتی انسان تاثیر مثبت می گذارد.

در حال حاضر در تمام دنیا «پا برهنه» گشتن به یک مُد تبدیل شده است. مد شدن پا برهنه گشتن برای اولین با در آمریکا رخ داد. در ایالات متحده آمریکا این گونه افراد را «barefuter» یعنی پا برهنه می گویند. این افراد تلاش می کنند، تا حد امکان بدون کفش زندگی کنند و این را برای سلامتی بسیار مفید حساب می کنند.

پا برهنه گشتن همچنین در انگلستان، آلمان، بلژیک، هلند و بسیاری دیگر از کشورهای اروپایی محبوبیت پیدا کرده است. در برخی از این کشورها حتی برای پا برهنه ها پارک های مخصوص احداث شده است. در این پارک ها راه هایی با پوشش های مختلف وجود دارد. راه های با پوشیده از شن های ریز، نرم، خاک و چوب وجود دارد. طرفداران پا برهنه گشتن اثبات کرده اند، بعد از اینکه شروع به راه رفتن با پای برهنه کرده اند، سلامتی آنها خیلی بهتر شده است.

طب سنتی و سنت های مردمی هم پا برهنه گشتن را توصیه و تایید می کند. بر روی پنجه های انسان به تعداد زیاد نقطه های بیولوژیکی وجود دارد. این نقطه ها با ارگان ها و اندام های اساسی انسان در ارتباط می باشد. پا برهنه گشتن این نقطه ها را ماساژ می دهد و این هم ترتیب سبب تقویت ارگان ها و بهبود عملکرد آنها می شود.

فوائد قدم زدن با پای برهنه | مزایای پای برهنه گشتن

تحقیقات نشان می دهد، پا برهنه گشتن برای سلامتی انسان دارای فوائد زیر است:

1- تقویت سیسم ایمنی بدن و ارگانیسم بدن به صورت؛

2- بر روی سیستم عصبی تاثیرات مثبت می گذارد و در زمان داشتن استرس و یا ابتلا به بیماری های روانی سیار مفید است.

3- مفاصل پنجه ها، استخوان ها و عضلات را محکم می کند.

4- برای کسانی که کف پای صاف دارند مفید است. در کودکانی که کف پایشان صاف است برای درمان و پیشگیری موثر است و برای افراد بزرگ سال که از کف پای صاف اذیت می شوند مفید است و سبب کاهش درد و ناراحتی می شود.

5- گردش خون در پاها را بهتر می کند.

6- مانع از ایجاد بیماری های قارچی در پاها می شود.

7- برای سیستم قلبی – عروقی بسیار مفید است.

8- فعالیت مغز را بهتر می کند. بر اساس اطلاعات تاریخی، فیلسوفانی مانند سقراط و سنکا همیشه به صورت پا برهنه می گشتند و این روش را برای شاگردان خود هم توصیه می کردند.

پا برهنه گشتن بر روی خاک، آب، سنگ ریزه و علف دارای فوائد بسیاری می باشد. اما لازم به ذکر است که این کار را باید تدریجی و در هوای گرم شروع کنید. در زمان ابتلا به برخی بیمارها مانند دیابت قندی، بیماری کلیوی، نقرس و غیره پا برهنه گشتن توصیه نمی شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*