فوائد غیر خوراکی فلفل قرمز | خواص فلفل قرمز

فوائد غیر خوراکی فلفل قرمز | خواص فلفل قرمز
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/29

همه ما فلفل را به عنوان ادویه ای طعم دهنده می شناسیم که در کنار برخی از غذاها استفاده می شود، و شاید خیلی ها هم از مزده تند آن خوششان نیاید و تمایلی به مصرف فلفل نداشته باشند، و یا برخی بسیار از آن مصرف کنند، فلفل به تند، شیرین و دلمه ای تقسیم می شود و محتوی فیبر و آب می باشد. در ترکیبات فلفل ویتامین C و مقادیر زیادی آنتی اکسیدان و کاروتنوئیدی وجود دارد. از این رو، مصرف فلفل می توان برای سلامتی انسان مفید باشد، اما در کنار این ها، می توان از فوائد دیگر فلفل که حتمالا تا حالا از آن خبر نداشتید هم استفاده کرد. برخی از این فوائد را تقدیم شما می کنیم.

آیا از این فوائد فلفل خبر داشتید؟

فلفل تنها برای خوردن نیست که دارای فوائد زیادی است، برای از بین بردن بسیاری از مشکلات هم می توان از فلفل استفاده کرد.

1- برای گرم کردن پا:

اگر پاهایتان زود به زود سرد می شوند. و این موضوع شما را اذیت می کند، در این صورت می توانید به جوراب هایتان فلفل بزنید و سپس آن را بپوشید. فلفل تند موجب می شود، که پاهایتان گرم بماند.

2- برای درمان پسوریازیس (Psoriasis):

بیماری پوستی مزمن خودایمنی است. این بیماری هنگامی رخ می‌دهد که دستگاه ایمنی بدن سیگنال‌های اشتباهی می‌فرستد. این سیگنال‌ها باعث افزایش سرعت چرخه رشد سلول‌های پوست می‌شود؛ یعنی افزایش بیش از حد سلول‌های پوستی از میزان ریختن آن‌ها.

اگر در پاهایتان بیماری مانند پسوریازیس وجود دارد، فلفل سیاه را با روغن مخلوط کنید، و به پاهایتان بزنید.

3- برای درمان جوش و آکنه پا:

برای رهایی از جوش و آکنه پا، فلفل سیاه را با آب مخلوط کنید، و بر روی جوش ها و آکنه ها بزنید.

4- برای رهایی از یبوست:

اگر از یبوست اذیت می شوید، می توانید فلفل سیاه و آب و عسل را با هم مخلوط کرده و بخورید. برای از بین بردن یبوست به‌عنوان ام‌الامراض (مادر همه بیماری‌ها) در غذاهای خود از پیاز و فلفل سیاه استفاده کنید

5- برای درمان سرماخوردگی:

همچنین، این مخلوط برای سرماخوردگی هم مفید است و موجب دفع سموم از بدن می شود. سعی کنید روزهایی که سرماخوردگی شیوع پیدا می کند، از فلفل بیشتر در سالادتان، به همراه سایر سبزی های تازه استفاده کنید. فلفل جزء غنی‌ترین منبع ویتامین C محسوب می‌شود و به دلیل دارا بودن ویتامین C در پیشگیری از سرماخوردگی مفید است.

6- برای کاهش فشار خون بالا:

کسانی که از فشار خون بالا اذیت می شوند، پودر فلفل را با روغن زیتون، مخلوط کنید، به محل گیجگاهی خود بمالید. فلفل میزان کلسترول خون را پایین می آورد که این امر باعث کاهش فشار خون می شود. این گیاه همچنین از انعقاد خون در رگ ها جلوگیری می کند، این خواص فلفل به پیشگیری از بیماری های قلبی نظیر آرترواسکلروز(سخت شدن رگ ها) کمک فراوانی می کند.

7- کمک به لاغری

کسانی که از چاقی به ویژه چاقی موضعی شکایت دارند فلفل و زردچوبه را جایگزین رب غذایی خود کنند، چون فلفل سیاه سوخت‌وساز بدن‌شان را بالا می‌برد و با دفع آب اضافی سلول‌ها به صورت اتوماتیک وزن‌شان را کاهش می‌دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 0
مجموع آرا: 0

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276408

نظرات کاربران

*