فوائد صابون رخت شویی | کاربردهای موثر صابون رختشویی

فوائد صابون رخت شویی | کاربردهای موثر صابون رختشویی

اکثر مردم از صابون رخت برای کشتن لباس و یا کهنه های نوزاد استفاده می کنند، غافل از اینکه، این صابون علاوه بر این موارد، کاربردهایی دیگر نیز دارد، که می تواند به ما در رفع برخی از بیماری ها، و یا درمان زخم ها کمک کند.

اگر شما صابون لباس و رخت در خانه ندارید، لازم است هر چه زود آن را تهیه کنید. چرا که دارای کاربردهای زیادی است و فوائد بی شماری دارد. از جمله:

1- اگر می خواهید موهای بلند و صافی داشته باشید و یا از مو خوره رهایی پیدا کنید بهترین وسیله صابون رخت می باشد. ابتدا از شامپو استفاده کنید، سپس به موهای خود صابون بزنید. و بعد صابون را از موهای خود پاک کنید و پس از آن به اندازه 1 یا 2 قاشق چای خوری، سرکه انگور مخلوط شده با آب بمالید. این روش برای کسانی که دارای موهای چرب می باشند نیز مفید است.

2- حداقل هفته ای دو بار با این صابون حمام کنید، این کمک می کند که پوستان جوان بماند. بعد از حمام برای صورت خود از کرم کودک استفاده کنید.

3- صابون رخت می تواند مانع از به وجود آمدن بیماری های قارچی شود، محل هایی که دچار بیماری قارچ است را صابون مالید و با مسواک ماساژ دهید.

4- مسواک خود را با این صابون بشوئید و اجازه دهید بر روی مسواک لایه ای صابون تا صبح باقی بماند این در از بین بردن میکروب ها موثر می باشد.

5- برای خوابیدن ورم بدن، و یا کبودی های پوست، محل مورد نظر را با محلول درست شده از صابون رخت بشوئید. این کار را روی 2 بار انجام دهید.

6- برای از بین بردن، ترک های پا، 2 لیتر آب جوشیده را با صابون رخت به اندازه یک قاشق غذا خوری مخلوط کنید و با ان حمام کنید.

7- پوستی را که خورشید شوزانده است را با صابون رخت بشوئید و سپس خشکش کنید، این موجب می شود پوست دوباره احیا شود و اجازه تب خال زدن را نمی دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 780
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1523
تعداد کل بازدیدها: 60692


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)