فوائد شیر دادن به نوزاد چیست؟ شیر دادن به نوزاد چه تاثیر بر سلامتی مادر دارد؟

فوائد شیر دادن به نوزاد چیست؟ شیر دادن به نوزاد چه تاثیر بر سلامتی مادر دارد؟

با به دنیا امدن نوزاد تازه، بسیار از زنان، به علل مختلف مانند نداشتن شیر کافی، نداشتن وقت، دوست نداشتن این کار و ... از شیر دادن به نوزدان خود امتناع می کنند و به جایش تلاش می کنند از شیر خشک استفاده کنند، در حالی که شیر مادر برای نوزاد بسیار مهم می باشد و در دیدگاه دینی هم به ان توصیه شده است،از فوائد شیر مادر برای نوزاد، احتمالا اکثریت مردم خبر دارند، ولی تحقیقات اخیر نشان داده است که شیر دادن به نوزاد، برای سلامتی مادر هم مفید است و مادر را از برخی بیماری ها مانند سرطان محافظت می کند.

در روایات مذهبی و دینی ما، آمده است که مادران به نوزادان خود تا دو سالگی شیر دهند، در علم پزشکی هم توصیه هایی زیادی در مورد فوائد شیر مادر برای کودک شده است، و بهترین غذای کودک دانسته شده است، از این رو، در بسیاری از کشورها، مادران را توصیه می کنند، که تا حد امکان به نوزدان خود شیر بدهند و به استفاده از شیر خشک روی نیاورند، تاثیرات و فوائد شیر مادر برای رشد کودک اشکار شده است و به نوعی کاملترین غذای کودک می باشد. اگر در اینترنت، یک جستجوی ساده در مورد تاثیرات و فوائد شیر مادر بر روی کودک بکنید، با انبوهی از مقالات و مطالب در این مورد مواجه خواهید شد. اما در تحقیقات و بررسی پروهشگران، اثبات شده است که شیر دادن به نوزاد علاوه بر نوزاد، بر روی مادر هم تاثیر مثبت دارد، می تواند از بروز برخی بیماری ها در مانع پیش گیری نماید.

دانشمندان استرالیایی با بررسی و تحلیل یافته های پزشکی در مورد 26 هزار زن به این نتیجه رسیده اند که، در زنانی که به نوزادان خود شیر می دهند، ریسک ابتلا به سرطان در آنها بسیار کمتر می باشد. اما در زنانی که به علل مختلف از شیر دادن کودک خود امتناع می کنند، ریسک ابتلا به بیماری سرطان در انها زیاد می باشد.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز برخی از گونه های بیماری سرطان، مروبط هورمون استروژن می باشد. که در زمان شیر دادن کودک ترشح میزان این هورمون کم می شود. در نتیجه ریسک ابتلا به سرطان دهانه رحم هم کمتر می شود.

علاوه بر این تحقیقاتی که پیش از این انجام شده اند، اثبات کرده اند که، زنانی که کودک خود را شیر می دهند ریسک ابتلا به سرطان پستان نیز کمتر می یابد.

همه می دانیم که شیر مادر بزرگتری و واجب ترین نعمت برای کودک می باشد. برای مادری هم که به کودک خود شیر می دهد از بسیاری بیماری ها محافظت می کند. و هم کودک در برابر بیماری های مقاوم و محافظ می گردد. از این، رو به مادران عزیز توصیه می کنیم، تا حد مقدر به کودکان خود شیر دهند و از شیر خشک استفاده نکنند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد شیر دادن به نوزاد چیست؟ شیر دادن به نوزاد چه تاثیر بر سلامتی مادر دارد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)