فوائد شیر خرما | خواص شیره خرما

فوائد شیر خرما | خواص شیره خرما

خرما یکی از میوه های بهشتی و بسیار مفید می باشد، که مصرف آن بسیار توصیه شده است، اما برخی از مردم ممکن است استفاده از خرما را دوست نداشته باشند، به همین دلیل استفاده از شیره خرما برای آنها توصیه می شود، شیره خرما هم به اندازه خرما مفید است و برای پیشگیری و درمان بسیاری از بیماری ها کاربرد دارد.

همان طور که خرمای تازه دارای فوائد بسیاری است، شیره‌ی خرما همان خواص خرما را دارد. حاوی فسفر و آهن است که مصرف آن در وعده‌ی صبحانه باعث فعال شدن سلول‌های عصبی و در ضمن مانع ایجاد کم خونی در افراد می‌شود. شیره خرما، تسکین دهنده‌ی دردهای رماتیسمی و امراض شریانی و وریدی هستند. شیره خرما هم برای پیشگیری از بیماری های مختلف بسیار مفید است. برای پیشگیری از بیماری های مختلف می توان از شیره خرما استفاده کرد، فوائد شیر خرما عبارتند از:

1- برای مقابله با کم خونی بسیار مفید است. با از بین بردن کمبود آهن در بدن به افزایش خون کمک می کند. به همین دلیل نیز بی حالی و خستگی در بدن را از بین می برد.

2- سیستم گوارشی بدن را تقویت و عملکرد آن را راحت تر و بهتر می کند. با تنظیم و بهتر کردن فعالیت روده ها، برای مقابله با یبوست تاثیر زیادی دارد. از این رو برای جلوگیری از سرطان روده بزرگ و هموروئید خوب است.

3- سرشار از ویتامین A می باشد. در سایه غنی بودن با ویتامین A برای پیشگیری از سرطان ریه و انواع سرطان دهان بهتر وسیله می باشد.

4- با توجه به داشتن موادی مانند بتاکاروتن (β-Carotene) و زآگزانتین ( Zeaxanthin)، که مواد آنتی اکسیدانی می باشند، سلول های بدن را در برابر مواد مضر مراقبت می کنند. در نتیجه برای پیشگیری از انواع سرطان ها مفید است.

5- شیره خرما بهترین منبع مکمل برای آهن می باشد. ماده معدنی آهن میزان ظرفیت خون برای حذب اکسیژن را افزایش می دهد.

6- شیره خرما بهترین منیع پتاسیم می باشد، پتاسیم برای تنظیم ضربان قلب و فشار خون مفید است و برای بدن و سلول ها بسیار مهم می باشد. به همین دلیل برای پیشگیری از بیماری فلجی و بیماری قلبی مفید است.

7- استفاده از شیره خرما، بزاق دهان را تمیز می کند و در عین حال برای سرفه مفید است. در کنار تمیز کردن بزاق دهان برای درمان درد گلو و التهاب های گلو بهترین وسیله می باشد و نیز برونش ها (Bronchus) را تقویت و بهتر می کند.

8- شیره خرما برای جذب ویتامین K بسیار مفید می باشد. ویتامین K برای استخوان ها بسیار مهم است. در کنار ویتامین K به طور متوسط ویتامین گروه B را نیز جذب می کند.

بهترین طریقه مصرف شیره خرما، که برای همه‌ی مزاج‌ها مناسب باشد، این است که شیره خرما را با سرکه بجوشانید و محصول نهایی را که «سرکه شیره» نام دارد با کاهو میل کنید و نهایت لذت را از خوردن این معجون ببرید. سرکه شیره هم خاصیت سرکه (طبیعت سرد) و هم طبیعت شیره (طبیعت گرم) را دارد. شیره خرما تسکین دهنده‌ی دردهای روماتیسمی و امراض شریانی وریدی نیز می باشد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد شیر خرما | خواص شیره خرما
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)