فوائد شکلات چیست؟ آیا شکلات خوب است؟

فوائد شکلات چیست؟ آیا شکلات خوب است؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/23

بسیاری از مردم دوست دارند، شکلات بخورند، ولی چون شیرین است می ترسند، اضافه وزن ایجاد کند و یا مضر باشد، به همین دلیل معمولا در بین مردم رواج است که کمتر از شکلات استفاده کنند و گاهی استفاده از شکلات محدود به مهمانی ها و ... می شود، در حالی که شکلات فوائد زیادی دارد و می توان برای سلامتی مفید باشد،

شکلات بر روی سلامتی انسان تاثیر مثبت دارد، شکلات سیاه بسیار مفید می باشد. در طول روز می توان 30 گرم شکلات مصرف کرد. فوائد مصرف شکلات بسیار زیاد است، که برخی از مهمترین آنها عبارتند از:

1- شکلات برای قلب بسیار مفید می باشد. فعالیت قلب را تقویت می کند و بر روی گردش خون تاثیر مثبت می گذارد.

2- شکلات برای پیشگیری از ایجاد بیماری آترواسکلروز و ترومبوز در رگ ها و عروق خونی مفید می باشد و همچنین برای مقابله با بیماری انفارکت نیز مفید می باشد.

3- شکلات سیستم عصبی بدن را تحریک می کند. برای کسانی که دارای فعالیت ذهنی می باشند، شکلات بسیار مفید می باشد چرا که شکلات حافظه را بهتر می کند، برای رهایی از استرس و افسردگی هم مفید است.

4- شکلات انسان را سرحال می کند و توانایی کارکردن انسان را افزایش می دهد.

5- شکلاتی که سرشار از کلیسیم می باشد برای تقویت استخوان ها بسیار مفید است.

6- شکلات سرشار از آنتی اکسیدان می باشد، آنتی اکسیدان های روند پیری در بدن را کند می کند و برای پیشگیری از بسیاری از بیماری های مزمن مفید است و ریسک ابتلا به سرطان را کاهش می دهد.

7- شکلات بر روی پوست تاثیر زیادی دارد، پوست را خیلی نرم، ظریف و جوان می کند. به همین دلیل از شکلات در ماسک ها و لوازم آرایشی به صورت گسترده استفاده می شود.

با توجه داشتن فوائد و مزایای زیاد در شکلات بهتر است روزانه به مقدار 30 گرم از شکلات استفاده کنیم تا از فوائد با ارزش آن محروم نباشیم.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3344
تعداد کل بازدیدها: 859862

نظرات کاربران

*