فوائد دمنوش کاکل ذرت چیست؟

فوائد دمنوش کاکل ذرت چیست؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/13

در فصل پاییز یکی از تفریحات و غذاهایی که بسیاری از مردم از آن استفاده می کنند خوردن ذرت و یا بلال می باشد، همه از فوائد بلال ممکن است آگاهی داشته باشند که سرشار از فیبر می باشد، ولی شاید برایتان مورد تعجب باشد که بدانید کاکل بلال هم می تواند مفید باشد و دمنوش آن فوائد زیادی دارد.

ذرت گیاهی است که در بسیاری از نقاط دنیا کاشته می شود ولی این گیاه بومی آمریکایی مرکزی و مکزیک می باشد، و از آنجا به سایر نقاط دنیا راه یافته است. این گیاه یکساله است و ارتفاع آن تا 4 متر می رسد. غشایی سبز رنگ روی ذرت را می پوشاند و دانه های کروی شکل ذرت به رنگ زرد یا قهوه ای در اطراف محور مرکزی آن قرار می گیرند. اکثریت مردم وقتی ذرت و یا بلال می خریند، پوست آن و کاکل آن را دور می ریزند و تنها خود بلال را می خورند، غافل از اینکه کاکل بلال هم به اندازه خود بلال برای سلامتی انسان می تواند مفید باشد.

کاکل ذرت به علت داشتن تاثیر مثبت بر روی بدن انسان، یکی از درمان های طبیعی و مفید می باشد. كاكل ذرت را قبل از رسیدن كامل میوه یعنی قبل از پژمرده شدن آن می چینند و به سرعت خشك می كنند. كاكل ذرت بعد از خشك شدن رنگ قهوه ای پیدا می كند.

 در موقعی که ذرت را پاک می کنید، کاکل آن را دور نریزید، ذرت خود سرشار از فیبر می باشد. کاکل ذرت را با مقداری آب بجوشانید، و آن را بنوشید، این از جمله دمنوش های مفید برای سلامتی است. دم کرده کاکل ذرت، ادرار آور است و دردهای دستگاه ادراری را تسکین می‌دهد و در از بین بردن سنگ‌های مثانه، التهاب و ورم و درد مثانه کاربرد دارد. و همچنین دمنوش کاکل ذرت مانع از به وجود آمدن سنگ کلیه می شود، و یا مانع از ایجاد عفونت، و در مردان مانع از به وجود آمدن بیماری پروتستات، می شود.

دمنوش کاکل ذرت به بدن انسان نیرو و انرژی می بخشد. برای درمان دردهای روماتیسم بسیار مفید می باشد. فشار خون بالا را پایین می آورد. و به تنظم گردش خون در بدن کمک می کند. همچنین برای کسانی که دارای بیمای قند می باشند، مفید است.

کسانی که دچار افسردگی هستند از دمنوش کاکل ذرت استفاده کنند. حال آنها خوب خواهد شد.

دمنوش را چگونه آماده کنیم؟

ابتدا آب را بجوشانید و سپس کاکل ذرت را به شکل دلخواه خرد کرده و در درون آب جوش بریزید. به مدت ده دقیقه روی شعله کم بگذارید تا دم بکشد و سپس آن را میل کنید. البته برای اینکه طعم بهتری داشته باشد می توانید به آن چند قطره آب لیمو اضافه کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 2999
تعداد کل بازدیدها: 276986

نظرات کاربران

*