فوائد دمنوش بابونه چیست؟ دمنوش بابونه درمان هر دردی

فوائد دمنوش بابونه چیست؟ دمنوش بابونه درمان هر دردی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/08/10

دمنوش هایی زیادی در دنیا وجود دارد که هر روزه مورد استفاده بخش زیادی از مردم دنیا می شود، که هر کدام فوائد مخصوص به خود را دارند، اما دمنوش بابونه در مقایسه با دمنوش های دیگر، بسیار مفید و اثر گذار می باشد، خوردن دمنوش بابونه می تواند خواص درمانی بسیاری داشته باشد و برای سلامتی مفید باشد.

بابونه، گیاهی است معطر و به ارتفاع ۲۰ تا ۴۰ سانتیمتر. نام لاتین بابونه camomille از کلمات یونانی khamai و malon به معنی گلهای کوچک با بوی سیب گرفته شده است، استفاده از بابونه در زیبایی به اندازه قدمت به کارگیری آن در عطاری‌ها سابقه دارد و خواص آن به خصوص برای پوستهای شکننده و حساس در مقابل تغییرات جوی مفید است. دم کرده ساده بابونه در استعمال خارجی روی پوست صورت برای حفاظت از پوست بهترین تاثیرها را دارد. شامپوی همراه با بابونه اندکی رنگ مو را روشن می‌گرداند.

بر اساس تحقیقاتی که بیش از 20 سال است در مورد گل بابونه انجام شده است، فوائد آن اثبات شده است. این فوائد تنها بخشی از فوائد درمانی این گل می باشد.

دمنوش بابونه در بسیاری از کشورهای دنیا برای درمان خیلی از بیمارهای استفاده می شود. و یکی از پر مصرف ترین دمنوش های دنیا می باشد.

بر اساس گزارشی که بنیاد تحقیقات گیاهان آمریکا (Herb Research Foundation) انتشار داده در سطح جهان هر روزه به میزان یک میلیون استکان دمنوش بابوبه مصرف می شود.

فوائد دمنوش بابوبه عبارتند از:

- بابوبه به علت داشتن فسفر زیاد در ترکیباتش، موجب تقویت استخوان ها می شود.

- بی خوابی و یا اختلال خواب را از بین می برد.

- یکی از بهترین درمان هایی می باشد که برای بیماری های پوستی استفاده می شود.

- نوشیدن آن بعد از غذا، موجب هضم راحت غذا می شود.

- برای درمان بیماری گاستریت استفاده می شود.

- استرس و تنش را کم می کند و موجب راحتی بدن می شود.

- مشکلات و بیماری روده ها را درمان می کند، و التهاب روده ها را از بین می برد.

- دردهای قاعدگی را کاهش می دهد.

- دردهای کمر و ستون فقرات را کم می کند.

- سیستم دفاعی بدن را تقویت می کند.

طریقه آماده کردن دمنوش بابونه

برای آماده کردن دمنوش بابوبه، به مقدار 2 الی 3 قاشق غذای خوری، گل خشک بابونه را به یک لیتر آب جوشیده اضافه کنید. 3 الی 5 دقیقه منتظر باشید تا دم بکشد. سپس بابونه را از صافی بگذرانید و دمنوش را میل کنید. می توان به آن چند قاشق چای خوری عسل و یا چند قطره لیمو هم اضافه کرد. توصیه می شود یک ساعت بعد از غذا دمنوش بابونه خورده شود.

از سال های دور، از بابونه به عنوان گیاه درمانی برای معالجه انواع بیماری ها استفاده می شده است. اما برای افرادی که آسم دارند و یا حساسیت به بابونه دارند، خوردن دمنوش بابونه توصیه نمی شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 1

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277039

نظرات کاربران

*