فوائد درمانی گل پامچال | خواص گل پامچال

فوائد درمانی گل پامچال | خواص گل پامچال

گل پامچال یکی از معدود گل هایی است که در آغاز فصل بهار می روئید و روئیدن آن نشان از آمدن بهار می دهد، این گل به علت داشتن خواص دارویی زیاد در زمان های گذشته به عنوان گیاه دارویی در طب سنتی استفاده می شده است.

گل پامچال که مژده از رسیدن بهار می دهد، دارای فوائد و خواص درمانی بسیاری می باشد. گل پامچال در طبعیت قبل از اینکه برف ها از روی زمین به صورت کامل آب شوند، از زیر خاک بیرون می آید. در بین اقوام ترک آذربایجانی به آن گل نوروز (نوروز گولو) گفته می شود. که در عید نوروز در دشت های آذربایجان می روئید.

در دوران گذشته، از این گل به عنوان وسیله درمانی استفاده می شده است. مثلاً در یونان باستان، گل پامچال، به اسم «گل درمانی المپیک» شناخته می شد. در انگلستان آن را «گل اسرار آمیز» می گفتند. پزشکان قدیمی با گل پامچال به علت اینکه بیماری فلجی را درمان می کردند به آن «گیاه فلجی» می گفتند.

در طب مردمی و سنتی از گل پامچال به صورت دمنوش، پخته شده و یا عرق آن برای درمان برونشیت، آسم، یبوست، بی خوابی، سرفه، سرگیجه، فلجی و ضعف سیستم ایمنی بدن استفاده می شده است. در عطاری ها معمولاً گل پامچال را به همراه گل بابونه و سنبل ختایی تجویز می کنند. گل پامچال به علت داشتن ساپونین (saponin) در ترکیبات خود خاصیت ضد سرفه می باشد و نیز دارای خواص ضد باکتریایی و ضد عفونی کننده­گی است. همچنین به علت غنی بودن با ویتامین های C و A در زمان کمبود این ویتامین ها در ارگانیسم بدن انسان، از این گل می توان استفاده کرد.

در استفاده از گل پامچال در ترکیبات دارویی عوارض جانبی مشاهده نشده است، اما برخی از بیماران به آن واکنش نشان می دهند. در زمانی که این بیماران، از داروهایی که در ترکیبات خود دارای عصاره گل پامچال می باشد، استفاده می کنند. در پوستشان خارش شدیدی رخ می دهد و تاول می زند.

برای استفاده از گل پامچال یا نوروز گولو می توانید به روش زیر عمل کنید.

در یک کاسه، به مقدار یک قاشق غذاخوری ریشه گل پامچال را با یک لیوان آب جوش مخلوط کنید و به مدت نیم ساعت در بخار آب آن را دم نماید. سپس به مدت 15 دقیقه صبر کنید تا خنک شود و آن را صاف کنید. باقی مانده را با دست فشار دهید که همه آب آن خارج شود. با استفاده از آب سرد جوشیده شده، حجم دم کرده را به یک لیوان برسانید و هر روز سه بار قبل از غذا خوردن به مقدار دو قاشق غذاخوری از آن استفاده کنید.

همچنین می توانید به مقدار 5 الی 10 گرم پودر گل پامچال را با آب جوش دم کرده و هر روز سه الی چهار بار قبل از غذا خوردن به مقدار یک قاشق چاخوری از آن میل کنید. از عرق گل پامچال تازه روئید هم می توانید هر روز سه بار به مقدار یک سوم لیوان استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1055
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد درمانی گل پامچال | خواص گل پامچال
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)