فوائد درمانی پوست نارنگی چیست؟ پوست نارنگی چه خواصی دارد؟

فوائد درمانی پوست نارنگی چیست؟ پوست نارنگی چه خواصی دارد؟

در فصل پاییز و زمستان یکی از میوه های محبوب و فصل، نارنگی است، این میوه بسیار در بین مردم محبو می باشد و معمولا در این فصل در خانه همه وجود دارد، اما بسیار از مردم، با خوردن نارنگی، پوست آن را در سطل زباله می ریزند، غافل از اینکه پوست نارنگی از خود نارنگی هم مفید تر می باشد. از این رو، در این مطلب فوائد پوست نارنگی را تقدیم شما می کنیم.

یکی از میوه هایی که در ترکیبات خود از ویتامین های مختلف سرشار می باشد نارنگی است. با این حال پوست نارنگی هم خواص زیادی دارد و برای درمان بسیاری از بیماری ها می توان از آن استفاده کرد. از جمله بیماری هایی که با پوست نارنگی می توان آنها را درمان کرد عبارتند از:

- برونشیت

برای درمان بیماری برونشیت، با پوست نارنگی، یک استکان آب جوشیده را با دو قاشق غذاخوری پوست نارنگی مخلوط کنید، یک ساعت منتظر باشید، و سپس آن را بنوشید. این مخلوط را روزی سه بار میل کنید، برونشیت به سرعت و به شکل طبیعی از بین می رود.

- سرفه

پوست نارنگی را ریز ریز خرد کنید، و آن را خشک نماید. برای درمان سرفهای مزمن به مقدار دو قاشق غذا خوری پوست نارنگی خشک شده را با یک استکان آب گرم مخلوط کنید. و به مدت یک هفته در جای خنک نگهداری کنید. در پایان هفته پوست ها را از آب خارج کرده و آب را در بطری شیشه ای بریزید. روزی سه با قبل از هر وعده غذایی آن را بخورید، به این روش می توانید سرفه خود را درمان کنید.

- گرفتگی بینی

اگر سرناخورده اید و بینی تان گرفته است، برای درمان و باز کردن بینی، به یک بطری که دهانه آن کوچک می باشد، چند دانه پوست نارنگی بیاندازید، و بر روی آن آب گرم بریزید. به مدت ده دقیقه بخار این آب را تنفس کنید. این کار سبب باز شدن تنفس، راحتی آن و همچنین از بین رفتن گرفتگی بینی می شود.

- مشکلات گوارشی

برای درمان بیماری و مشکلات گوارشی از پوست خشک شده و پودر شده نارنگی و یا پرتغال می توانید استفاده کنید از پودر تهیه شده بر روی غذایی خود اضافه کنید و سپس آن غذا را میل نماید. پودر نارنگی و یا پرتغال سبب کاهش مشکل گوارشی خواهد شد.

- قارچ پا

اگر در پای خود مبتلا به انگل قارچ شده این، برای درمان آن، به مدت یک هفته، و هر روز لازم است که پوست نارنگی را بر روی محلی که قارچ دارد، بگذارید و ان را ارام ماساژ دهید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219705
فوائد درمانی پوست نارنگی چیست؟ پوست نارنگی چه خواصی دارد؟
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)