فوائد درمانی و شفا بخش بادمجان | خواص دارویی بادمجان

فوائد درمانی و شفا بخش بادمجان | خواص دارویی بادمجان

بادمجان یکی از صیفی جات مهم و مفید می باشد، که بیشتر مردم آن را دوست دارند ولی با این حال برخی آن را دوست ندارند و از آن مصرف نمی کنند، در حالی که بادمجان برای سلامتی انسان بسیار مفید است و دارای خواص عالی درمانی و دارویی می باشد و سلامتی را تضمین می کند.

سرزمین بومی بادمجان هندوستان می باشد، در علم گیاه شناسی، بادمجان حزء سبزیجات محسوب نمی شود، بلکه از خانواده توت ها است. اما اسرار و شگفتی های بادمجان با شمارش پایان نمی پذیرد. فوائد کمتر شناخته شده بادمجان عبارتند از:

1- بادمجان نزدیک ترین اقوام توت می باشد و در ترکیبات آن اگر چه در حد بسیار کم، ولی نیکوتین وجود دارد. به همین دلیل برای افراد که می خواهند سیگار را ترک کنند، توصیه می شود که زیاد از بادمجان استفاده کنند. بادمجان وضعیت آن را بهتر می کند و برای رها شدن از عادات ناپسند بسیار مفید است.

2- بادمجان سرشار از فیبرهای غذاهایی می باشد، که برای فعالیت روده ها مفید است و یبوست را از بین می برد و نیز برای لاغری مفید است.

3- فیبرهای غذایی موجود در بادمجان، همچنین ارگانیسم بدن را از مواد مضر پاک می کند و میزان کلسترول خون را کاهش می دهد و نیز بادمجان ترکیبات خون را بهتر می کند و در زمان کم خونی هم مفید است.

5- بادمجان از سلامتی سیستم قلبی – عروقی محافظت می کند، فشار خون را تنظیم می کند. فعالیت قلب را بهتر می کند، از بیماری هایی مانند تصلب شرایین پیشگیری می کند و تنها به این دلایل بادمجان را غذایی افراد دارای عمر طولانی می گویند.

بادمجان غذایی بسیار خوشمزه و مفید می باشد، در شرق بادمجان را گیاه افزایش دهند عمر می شناسند. این گونه محسوب می شود که، افرادی که از بادمجان زود به زود استفاده می کنند، پیر نمی شوند. بادمجان سرشار از پتاسیم و منیزیم است، این دو مواد معدنی برای سلامتی سیستم قلبی بسیار مهم و واجب است. پتاسیم و منیزیم بر روی فعالیت قلب تاثیرات مثبت می گذارد و عضلات قلب را تقویت می نماید. فشار خون را نرمال می کند، به همین دلیل برای افراد که مبتلا به بیماری قلبی می باشند، توصیه می شود از غذاهای بادمجان دار زیاد میل کنند.

فوائد درمانی و شفا بخش بادمجان | خواص دارویی بادمجان

بادمجان کلسترول بد را از ارگانیسم بدن دفع می کند به همین دلیل برای پیشگیری از تصلب شرایین بسیار مفید است. همچنین بادمجان بر روی ترکیبات خون تاثیرات مثبت می گذارد. بادمجان عروق خونی را تقویت می کند و انعطاف پذیری آنها را افزایش می دهد. برای افراد که سابقه سکته مغزی هستند بادمجان بسیار مفید است. بادمجان غذایی کم کالری می باشد، اما به علت داشتن فیبر بالا به انسان زود احساس سیری می دهد و انسان را در طولانی مدت سیر نگه می دارد. لذا برای لاغری مفید است. طبیعی می باشد، افراد که می خواهند لاغر شوند، نباید بادمجان سرخ شده در روغن را میل کنند. می توانند بادمجان را با پوست بر روی اجاق بپذیرد و پوست آن را گرفته و سپس آن را با سالادها و غذاهای مختلف میل کنند. بادمجان میزان آب و نمک و لیپیدی بدن را تنظیم می کند و دارای خواص ضد عفونی کننده می باشد. متابولیسم بدن را افزایش می دهد و نمک اضافی را از بدن دفع می نماید.

بادمجان برای درمان بیماری نقرس، بیماری های کلیوی و کبدی و یبوست بسیار مفید است. همچنین برای افرادی که از دیابت قندی اذیت می شوند، غذایی بسیار مناسب است. برای تنظم میزان قند بدن خوب است. در ترکیبات بادمجان زینگ و ویتامین C وجود دارد، که بر روی فعالیت سیستم ایمنی بدن تاثیر مثبت می گذارد و ویتامین های گروه B موجود در بادمجان سبب تقویت سیستم عصبی بدن می شود.

به احتمال بسیار زیاد بادمجانی به که رنگ تند بنفش است، بسیار مفیدتر می باشد.

بادمجان برای مفاصل، استخوان ها و دندان ها هم بسیار مفید است. با خاکستر پوست بادمجانی که روی اجاق پخته شده است، اگر دندان ها را بشورید، دندان ها سفید و لثه ها تقویت می شود. از بادمجان در ماسک های آرایشی هم می توان استفاده کرد، بادمجان سبب جوان تر شدن پوست صورت می شود، پوست صورت را سفید می کند و آن را بسیار شاداب و انعطاف پذیر می نماید. برای این کار بادمجان را کوبیده و بر روی پوست تمیز صورت بمالید و 20 دقیقه بعد با آب ولوم آن را بشورید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد درمانی و شفا بخش بادمجان | خواص دارویی بادمجان
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)