فوائد درمانی هوای ساحل و دریا

فوائد درمانی هوای ساحل و دریا

بسیاری از مردم برای گذرانندن اوقات فراغت خود و نیز تعطیلات به سواحل می روند تا از هوا و آب دریا استفاده کنند، اکثریت برای تفریح به ساحل می روند. در حالی که تحقیقات علمی نشان می دهد که هوای دریا برای سلامتی انسان بسیار مفید است و از برخی بیماری ها پیشگیری می کند.

در کشور ما، روزهای تعطیل خیلی از مردم به سمت شمال می روند که در سواحل زیبای دریای خزر به تفریح و استراحت بپردازند و از هوای تمیز و سالم شما استفاده کنند. برخی برای شنا و برخی تنها برای دیدن و تفریح کردن به دریا می روند. و شاید کمتر کسی بداند که هوای دریا برای سلامتی مفید است و هدف از رفتن به ساحل در خیلی موارد استفاده از هوای دریا برای سلامتی نباشد. در حالی آب دریا و نیز هوای دریا، منبع مفید و طبیعی درمانی می باشد. برای درمان بسیاری از بیماری ها و اختلالات مفید می باشد و نیز برای پیشگیری از برخی بیماری ها استفاده از آب و هوای دریا توصیه می شود.

هوای دریای سرشار از مواد معدنی مفید می باشد. در ترکیبات آن اکسیژن و اوزون (Ozone) زیادی وجود دارد. همچنین در ترکیبات هوای دریا، میکروب، باکتری و مواد مضر وجود ندارد. یعنی هوای دریا و ساحل بر خلاف هوای امروز شهرهای ما بسیار تمیز هستند و از آلودگی در آنها خبری نیست. به همین دلیل برای سلامتی بسیار مفید می باشد. البته توجه داشته باشید که، در زمانی که هوای دریا طوفانی می باشد، فوائد ویژه ای دارد.

هوای دریا برای افرادی که به بیماری سیستم تنفسی مبتلا می باشند و از آن دچار ناراحتی و اذیت می شوند، مفید است. هوای دریا، مجرای تنفسی را پاک می کند و نیز مجاری تنفسی را نرم می کند.

همچنین هوای دریا برای درمان بیماری های سیستم عصبی، استرس های مزمن و برای کسانی که از افسردگی اذیت می شوند، بسیار مفید است. هوای دریا سرشار از برم (Bromine) می باشد. وجود برم در هوای دریا موجب آرامش سیستم عصبی می شود.

هوای دریا از ید نیز سرشار است، لذا منبع غنی ید است، از این رو، برای کسانی که دچار بیماری های ارثی و ژنتیکی می باشند، دارای فوائد درمانی بسیاری می باشد.

هوای دریا بر روی مبادله مواد و سوخت در بدن تاثیر مثبت دارد، گردش خون را تقویت می کند، همه اندام ها و ارگان ها (سیستم ها) بدن را سرشار از اکسیژن می کند.

هوای دریا سبب تقویت سیستم دفاعی بدن می شود و با آلرژی مقابله می کند.

هوای دریا برای بیماری قلبی و برای افرادی که از فشار خون بالا اذیت می شوند، دارای فوائد درمانی است.

ماده های مفید که در هوای دریا وجود دارد، سبب زیبایی پوست، و محافظت از جوانی آن می شود.

هوای دریا بسیار مفید و درمانی است، پس چه بهتر می باشد، مردم عزیز کشورمان در زمانی که به سواحل زیبای دریای خزر مسافرت می کنند، ضمن استفاده از آب و هوای سالم دریای خزر، به رعایت تمیزی و حفظ محیط زیست هم توجه نمایند، تا این زیبایی و خواص دریا همیشه در حد بالای خود باقی بماند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد درمانی هوای ساحل و دریا
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)