فوائد درمانی سیب | دوازده دلیل واجب برای خوردن هر روزه سیب

فوائد درمانی سیب | دوازده دلیل واجب برای خوردن هر روزه سیب
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/07/15

یکی از میوه های پر طرفدار و محبوب در بین مردم سیب می باشد، سیب میوه ای است که معمولاً اکثریت طبقات جامعه آن را استفاده می کنند و می توان جزء یکی از محبوب ترین میوه ها قلمداد کرد. بر اساس تحقیقات سیب میوه های بسیار مفید و بلکه یکی از مفیدترین میوه ها می باشد، که در این مقاله 12 دلیل مهم و ضروری برای مصرف سیب را تقدیم شما می کنیم.

سیب یکی از مفیدترین میوه ها می باشد. انگلیسی ها می گویند، هر فردی که روزی یک عدد سیب بخورد، گذرش به پزشک نمی افتد. فوائد سیب بر روی ارگانیسم بدن انسان از دیدگاه طبی هم مورد تایید است. متخصصان قلب و عروق به اصرار توصیه می کنند که، بیماران روزی چند عدد سیب میل کنند. لذا فوائد سیب برای سلامتی بسیار زیاد است که در ادامه 12 دلیل مهم و ضروری را تقدیم شما می کنیم:

1- سیب به دلیل اینکه سرشار از پتاسیم و آهن می باشد، برای سیستم قلبی- عروقی انسان بسیار واجب و ضروری است. برای پیشگیری از بیماری سیستم قلبی – عروقی لازم است هر روز چند عدد سیب میل کنید.

2- آنکولوژیست های دنیا اثبات کرده اند که، مصرف همیشگی سیب می تواند انسان را از بیماری سرطان محافظت کند.

3- سیب چون غنی از سلولز (فیبرهای طبیعی) می باشد، برای بهبود فعالیت روده ها بسیار مفید است و برای مقابله با یبوست موثر است. افرادی که از یبوست اذیت می شوند، هر روز صبح زود بهتر است سیب میل کنند. چرا که مصرف سیب موجب بیداری و تحریک روده ها شده و موجب می شود که عملکرد روده ها در طول روز بهتر باشد.

4- سلولز موجود در سییب ارگانیسم بدن را از مواد سمی و دیگر مواد مضر و زیان آور تمیز می کند.

5- سیب برای کلیه ها هم بسیار مفید است. برای محافظت از سلامتی کلیه ها چای سیب مصرف کنید.

فوائد درمانی سیب | دوازده دلیل واجب برای خوردن هر روزه سیب

6- سیب برای دندان ها و لثه ها هم بسیار مفید است. سیب گردش خون لثه ها را بهتر می کند. غذاهای چسبیده به دندان ها را تمیز می کند. اگر بعد از غذا خوردن شما نمی توانید، دندان های خود را بلافاصله تمیز کنید، می توانید بلافاصله بعد از غذا خوردن سیب بخورید.

7- سیب برای لاغری مفید است. سیب سرشار ار کالری نمی باشد، ولی سلولز موجود در سیب از طرف ارگانیسم بدن در طولانی مدت جذب می شود و انسان احساس گرسنگی نمی کند. تنها به این دلیل سیب در رژیم های مختلف لاغری استفاده می شود.

8- سیب محصول هایپوآلرژنیک (Hypoallergenic) محسوب می شود. (موجب ایجاد آلرژی نمی شود) به همین دلیل افرادی که دچار آلرژی هستند و یا ترس از آلرژی دارند، می توانند بدون ترس سیب مصرف کنند.

9- سیب موجب کاهش میزان کلسترول بد خون می شود.

10- سیب و آب میوه سیب سبب تقویت رگ های خونی می شود و آنها را انعطاف پذیر می کند. سرکه سیب با بیماری واریس مقابله می کند و به عنوان یک وسیله درمانی موثر و مفید استفاده می شود.

11- سیب به دلیل اینکه سرشار از یُد می باشد، برای پیش گیری از بیماری های غده تیروئید بسیار مفید است. هسته های سیب غنی از یُد است، به همین دلیل متخصصان توصیه می کنند که پوست و هسته سیب را هم مصرف کنید. اما لازم است در نظر داشته باشید که، در طول روز تنها می توان هسته های یک عدد سیب را خورد. در غیر این صورت احتمال دارد، دچار مسمومیت شوید.

12- اثبات شده است که، سیب فعالیت مغز را بهتر می کند و روند پیری مغز را کُند می نماید.

در زمان خرید سیب به محصولات محلی اولویت را دهید و در نظر داشته باشید که سیب قرمز در مقایسه با سایر سیب ها مفیدتر است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3347
تعداد کل بازدیدها: 863062

نظرات کاربران

*