فوائد درمانی آب کدو چیست؟ شربت کدو چه خواصی دارد؟

فوائد درمانی آب کدو چیست؟ شربت کدو چه خواصی دارد؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/10/28

کدو یکی از سبزیجات مهم و پر فایده در فصل زمستان می باشد. مصرف کدو برای سلامتی انسان بسیار مفید و ضروری است، علاوه بر خود کدو از آب کدو هم می توان استفاده کرد، اب کدو بسیار مفید و درمانی است و استفاده از آن بسیار توصیه شده است.

آب کدو یک ماده درمانی جهانی می باشد، در ترکیبان آن ویتامین های A، B، E و K وجود دارد و همچنین مواد معدنی مختلف و مواد مفید دیگر هم در آب کدو موجود می باشد.

در زمان پختن کدو، بخش زیادی از این مواد از بین می رود در حالی که در شربت کدو این مواد نگهداری می شود. شربت کدو سرشار از پکتین (Pectin) می باشد. پتکین مواد مضر را از بدن دفع می کند و برای تقویت فعالیت روده ها مفید است.

شربت کدو برای بیماری سیستم قلبی – عروقی بسیار مفید است. این شربت برای سلامتی مردان بسیار مفید است، در مردانی که به بیماری پروتستان مبتلا هستند دکتر توصیه می کند که هر روز یک استکان از این شربت مصرف کنند. دوره درمان 2 الی 3 هفته می باشد.

شربت کدو خواص جوان سازی ارگانیسم بدن را نیز دارد. در زمانی که انسان به بیماری کبدی مبتلا است، از شربت کدو به عنوان داروی درمانی و همچنین داروی پیشگیری استفاده می شود، کدو و شربت کدو یکی از محصولاتی می باشد که کبد آن را دوست دارد.

در زمان های گذشته شربت کدو به عنوان داروی درمانی برای معالجه بیماری التهاب سیستم دفع ادرار استفاده می شده است. شربت کدو بر روی کیسه صفرا و مجاری صفرا تاثیر مثبت دارد، کسانی هم که از اضافه وزن اذیت می شوند می توانند از این شربت استفاده نماید. شربت کدو محصولی کم کالری می باشد، به تقویت روند مبادله مواد در بدن کمک می کند، مایعات مازاد را از ارگانیسم بدن خارج می نماید.

شربت کدو سرشار از ویتامین A و کاروتن می باشد به همین دلیل لازم است در غذای روزانه کودکان گنجانده شود. ویتامین A در کودکان برای رشد قد و روند رشد کودکان مفید است.

در فصل زمستان شربت کدو به عنوان داروی مفید برای سرماخوردگی استفاده می شد. برای این کار یک دوم استکان شربت کدوی تازه را با یک قاشق چای خوی عسل مخلوط کنید و در طول روز دو بار از آن میل نماید. این مخلوط سیستم ایمنی بدن انسان را تقویت می کند و سبب می شود که ارگانیسم بدن به صورت فعالی با ویروس ها مبارزه کند.

برای پیشگیری از بیماری و همچنین تقویت سیستم ایمنی بدن هر روز از شربت کدو، در وقت صبحانه و به صورت ناشنا میل کنید لازم است 20 الی 30 دقیقه قبل از غذا آن را بخورید.

شربت کدو روده های را به کار می اندازد. به همین دلیل برای افرادی که از یبوست اذیت می شوند از این شربت زود به زود مصرف نمایند.

لازم است شربت کدو بالافاصله بد از تهیه مصرف شود، شربت کدو را می توان با اب سیب و یا اب هویج تازه مخلوط کرد.

البته در زمانی که انسان دچار اسهال و یا برخی بیماری های سیستم معده و روده می باشد این شربت مضر است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3347
تعداد کل بازدیدها: 863041

نظرات کاربران

*