فوائد داشتن رابطه جنسی منظم | تاثیرات رابطه جنسی بر سلامتی انسان

فوائد داشتن رابطه جنسی منظم | تاثیرات رابطه جنسی بر سلامتی انسان
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/11/06

داشتن رابطه جنسی منظم در مردان و زنان دارای تاثیر مثبت زیادی می باشد، بر اساس تحقیقاتی که دانشمندان انجام داده اند، رابطه جنسی برای مردان و زنان، فوائد زیادی دارد و سبب سلامتی و تندرستی آنها می شود و همچنین برای پیشگیری از برخی بیماری ها مفید است.

نرمال بودن رابطه جنسی انسان تاثیرات بسیار زیادی بر روی سلامتی دارد، بر اساس تحقیقاتی که در کشورهای مختلف انجام شده است، نشان می دهد که، داشتن رابطه جنسی منظم (هفته ای یک الی دو بار) بر روی سلامتی انسان تاثیر مثبتی دارد و حتی مانع از به وجود آمدن برخی از بیماری ها در انسان می شود. برخی از فوائد داشتن رابطه جنسی منظم و تاثیرات آن بر روی سلامتی عبارتند از:

1- کاهش استرس:

دانشمندان اسکاتلندی در تحقیقات خود اعلام کرده اند که، داشتن رابطه جنسی منظم، میزان استرس را در ارگانیسم بدن کاهش می دهد، نتیجه این تحقیقات در نشریه (Bioloji psixologiya) انتشار یافته است.

2- تقویت سیستم ایمنی بدن:

تحلیل ها و بررسی ها، نشان می دهنده، افرادی که در طول هفته یک الی دو بار رابطه جنسی دارند، میزان سلول های سیستم ایمنی بدنشان افزوده می شود و سیستم ایمنی بدن تقویت می گردد.

3- تقویت وضعیت سیستم قلبی – عروقی:

در زمان رابطه جنسی، گردش خون در بدن بهتر می شود و این بر روی سیستم قلبی – عروقی تاثیر مثبتی می گذارد و حتی ریسک ایست قلبی را کاهش می دهد.

4- کاهش درد:

در موقع داشتن رابطه جنسی در ارگانیسم بدن انسان هورمون خوشبختی یعنی هورمون اندورفین (Endorphins)، به میزان زیادی ترشح پیدا می کند. این هورمون سبب کاهش درد در بدن انسان می گردد.

5- کاهش ریسک ابتلا به سرطان پروستات در مردان:

دانشمندان استرالیایی اعلام کرده اند که، داشتن رابطه جنسی نرمال، به ویژه در دوره جوانی، ریسک ابتلا به سرطان پروستات را در مردان به میران 3/1 درصد کاهش می دهد.

6 – پیشگیری از بی اختیاری ادرار در زنان:

در موقع داشتن رابطه جنسی عضلات ته لگن تقویت می شود و این سبب می شود که، ریسک به وجود آمدن بی اختیاری ادرار در زنان، که در آینده به دلیل ضعیف شدن عضلات این ناحیه ایجاد می شد، کاهش یابد.

7- بهبود خواب:

در موقع رابطه جنسی هورمون اکسی‌توسین (Oxytocin) به میزان زیادی در بدن ترشح می یابد و این هورمون برای بهبود خواب شبانه انسان بسیار موثر است.

فوائد رابطه جنسی بسیار است، ولی آنچه مسلم است این می باشد، که فوائد رابطه جنسی با ترک آن و یا کاهش آن می تواند به مضرات و زیان تبدیل شود، چنانچه اگر فردی رابطه جنسی خود را ترک کند، با افزایش استرس، کاهش اعتماد به نفس، ضعیف شدن بدن، ایجاد مشکل قلبی و غیره می تواند روبرو شود.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 3

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*