فوائد خوردن مخلوط شیر و عسل

فوائد خوردن مخلوط شیر و عسل

شیر و عسل هر دو به تنهایی از غذاهای مفید و پر خاصیت می باشند، با این حال ترکیب این دو مواد غذایی در سلامتی انسان تاثیرات شگفت انگیزی دارد، برای استفاده از مخلوط شیر و عسل بهتر است شب ها قبل از خواب یک لیوان از آن خورده شوده، تاثیرات باور نکردنی را مشاهده خواهید کرد. از این رو، در این مطلب به بررسی خواص مخلوط شیر و عسل می پردازیم.

برای اینکه عسل و شیر را با هم مخلوط کنید و آن را شب ها قبل از خواب میل کنید، چهار دلیل مهم و اساسی وجود دارد، که این دلایل عبارتند از:

1- مخلوط شیر با عسل سبب، آسان تر شدن هضم و گواراش می گردد:

از این مخلوط بسیار ساده برای آسان تر کردن هضم غذا می توان استفاده کرد. لازم به توجه است که، از خواص ضد میکروبی و ضد ویروسی موجود در عسل، برای درمان و رفع عفونت روده های و مشکلات و اختلالات معده می توان استفاده کرد. این غذا مانند یک پروبیوتیک (Probiotic) طبیعی می باشد. و از رشد و ازدیاد باکتری های و میکروب ها در پس روده انسان محافظت می پردازد.

2- ارگانسیم بدن انسان را خیلی نیرومند می کند:

یک استکان عسل و شیر را اگر بخورید، به بدن در مقدار زیاد پروتئین می دهد، و به مبادله مواد در بدن کمک می کند که نتیجه اش افزایش مقدار کربوهیدرات ها می باشد.

خوردن این مخلوط در شب، و صبح سبب فعال شدن بدن می گردد و انرژی مورد نیاز یک روز بدن را تامین می نماید. که هم می تواند فعالیت ذهنی و هم فیزیکی داشته باشید. در سایه آنزیم های موجود در شیر، در ترکیباتش پروتئین های حیوانی زیادی وجود دارد. افزون بر این ها، به عنوان یک منبع مهم انرژی می توانید از آنها استفاده نماید.

3- برای سلامتی استخوان ها مفید است:

شیر یکی از طبیعی ترین منابع کلیسیم می باشد، و در صورتی که با عسل ترکیب شود، به راحتی به نیازهای بدن پاسخ می دهد، این گونه که این نعمت الهی در درجه اول، سبب سلامتی و رشد استخوان ها و مانع از ضعف استخوان ها می شود.

4- با بی خوابی مقابله می کند:

این مخلوط برای درمان بی خوابی در هر سنی مفید می باشد. و به جای برخی از داروها و درمان ها می توانید از آن استفاده کنید، چرا که یک درمان طبیعی می باشد که دارای خصوصیات معجره اسایی است.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1101
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد خوردن مخلوط شیر و عسل
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)