فوائد خوردن آب سیب زمینی در ناشتا

فوائد خوردن آب سیب زمینی در ناشتا

سیب زمینی از جمله غذاهایی است که معمولا در سفره اکثر مردم وجود دارد، بسیاری از مردم از سیب زمینی به تنهایی و یا به همراه سایر غذاها استفاده می کنند. سیب زمینی دارای فوائد و خواص بسیاری است، علاوه بر آن آب سیب زمینی هم مفید است و خواص زیادی دارد، از این رو، در این مطلب فوائد مصرف آب سیب زمینی را تقدیم شما می کنیم.

سیب زمینی در چهار فصل سال می تواند گفت که در همه آشپزخانه های مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مواد غذاهایی متفاوت می باشد که پختن آن بسیار آسان می باشد. در دوره های اخیر خوردن آب سیب زمینی در بین مردن به صورت گسترده انتشار یافته است. اما سوال این است که آب سیب زمینی چه فوائدی دارد؟ برخی از فوائد اب سیب زمینی عبارتند از:

آب سیب زمینی برای درمان بیماری گاستریت، بیماری معده و قلب و برخی دیگر از بیماری ها مفید می باشد. آب سیب زمینی در همه ارگانیسم بدن برای بهبود و تقویت گردش خون مفید است. به ویژه اگر آب سیب زمینی در صبح و به صورت ناشنا خورده شود، برای سالم کار کردن سیستم گوارشی، یبوست، اسهال، سل، ترش کردن معده و اختلالاتی مانند هضم نکردن غذا بسیار مهم است و تاثیر مثبتی دارد.

بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده، خوردن آب سیب زمینی به صورت ناشنا، سبب دفع بسیاری از مواد مضر و سمی از بدن می شود. آب سیب زمینی برای تمیز کردن کبد و کیسه صفرا مفید است و مانع از ایجاد سنگ در کیسه صفرا می شود.

آب سیب زمینی به مقدار زیاد دارای اسیدهای ارگانیگ، مواد معدنی و آنزیم ها می باشد. برای رفع یبوست، اسهال، ورم، سوزش معده و هضم نکردن غذا مفید است. خوردن آب سیب زمینی در سحر به صورت ناشنا برای مقابله به بیماری ریفلکس هم مفید می باشد.

به علت داشتن ترکیبات متفاوت در آب سیب زمین از بیماری روده محافظت می کند و برای کسانی که به بیماری سرطان روده مبتلا هستن، مفید می باشد. آب سیب زمینی سرشار از اسید فولیک و آهن می باشد. این غذا نقش زیادی در به وجود آمدن گلبول های قرمز خون دارد. خوردن آب سیب زمینی ریسک ابتلا به کم خونی را کمتر می کند.

در زمانی که آب سیب زمینی می خورید مقدار PH اسید معده تنظیم می شود و احتمال ترشح اسید معده کاهش می یابد. علاوه بر کاهش ترشح اسید معده برای کسانی که از درد معده اذیت می شوند مفید است. به همین دلیل برای کاهش ریسک ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان معده، گاستریت و کولیک مفید می باشد.

علاوه بر این مواد مفید که در ترکیبات آب سیب زمینی وجود دارد برای بیماریهایی مانند روماتیسم، مشکلات مفاصل هم مفید است. بر روی بیماریهای کمر و قلب نیز تاثیرات مثبت زیادی دارد. آب سیب زمینی برای همه بخش های بدن مفید است. به همین دلیل توصیه می شود که صبح ها به صورت ناشنا آب سیب زمینی خورده شود. آب سیب زمینی به دلیل داشتن پتاسیم زیاد برای کسانی که دارای فشار خون بالا می باشند مفید است و نتایج مثبتی را به وجود می آرود. استفاده از پتاسیم به مقدار کافی ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

آب سیب زمین خواص تمیزکنندگی هم دارد. به همین دلیل برای کسانی که مشکلات کبدی و کیسه صفرا دارند، یک درمان طبیعی می باشد. برای این کار صبح ها به صورت ناشنا لازم است به مقدار 150 گرم آب سیب زمین نوشیده شود. به این ترتیب برای کسانی که در مجاری اداری خود سنگ دارند هم تاثیر مثبتی دارد و ریسک ایجاد سنگ را هم کاهش می دهد.

آب سیب زمینی بر روی پوست هم تاثیر زیادی دارد. برای از بین بردن سیاهی زیر چشم و رفع زخم و ورم از آب سیب زمین استفاده کنید. برای درمان بیماری های پوستی مانند اگزما، لکه های روی پوست، پوست خشک، خارش پوست از آب سیب زمینی می توانید استفاده نماید.

- روش استفاده از آب سیب زمینی

سیب زمینی را پوست کرده و خرد نماید، سپس آن را بشورید و داخل آب میوه گیری بریزید. آب آن را در بیارید. دو هفته صبح ها و شب های به صورت ناشنا و با شکم خالی، نیم ساعت قبل از غذا خوردن 150 گرم آب سیب زمینی بخورید. سپس دو هفته فاصله دهید و بعد دوباره دو هفته باز به همین طریق از آب سیب زمینی میل کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 6

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 885
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1945
تعداد کل بازدیدها: 90687


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)