فوائد خوردن آب سیب زمینی در ناشتا | خوردن آب سیب زمینی

فوائد خوردن آب سیب زمینی در ناشتا | خوردن آب سیب زمینی
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1399/04/08

خوردن آب سیب زمینی ناشتا ! سیب زمینی از جمله غذاهایی است که معمولا در سفره اکثر مردم وجود دارد، بسیاری از مردم از سیب زمینی به تنهایی و یا به همراه سایر غذاها استفاده می کنند. سیب زمینی دارای فوائد و خواص بسیاری است، علاوه بر آن آب سیب زمینی هم مفید است و خواص زیادی دارد، از این رو، در این مطلب فوائد مصرف آب سیب زمینی را تقدیم شما می کنیم.

        ناشتا آب خوردن

آیا خوردن آب سیب زمینی مفید است

سیب زمینی در چهار فصل سال می تواند گفت که در همه آشپزخانه های مورد استفاده قرار می گیرد. یکی از مواد غذاهایی متفاوت می باشد که پختن آن بسیار آسان می باشد. در دوره های اخیر خوردن آب سیب زمینی در بین مردن به صورت گسترده انتشار یافته است. اما سوال این است که آب سیب زمینی چه فوائدی دارد؟ برخی از فوائد اب سیب زمینی عبارتند از:

آب سیب زمینی برای درمان بیماری گاستریت، بیماری معده و قلب و برخی دیگر از بیماری ها مفید می باشد. آب سیب زمینی در همه ارگانیسم بدن برای بهبود و تقویت گردش خون مفید است. به ویژه اگر آب سیب زمینی در صبح و به صورت ناشنا خورده شود، برای سالم کار کردن سیستم گوارشی، یبوست، اسهال، سل، ترش کردن معده و اختلالاتی مانند هضم نکردن غذا بسیار مهم است و تاثیر مثبتی دارد.

بر اساس نتایج تحقیقات انجام شده، خوردن آب سیب زمینی به صورت ناشنا، سبب دفع بسیاری از مواد مضر و سمی از بدن می شود. آب سیب زمینی برای تمیز کردن کبد و کیسه صفرا مفید است و مانع از ایجاد سنگ در کیسه صفرا می شود.

آب سیب زمینی به مقدار زیاد دارای اسیدهای ارگانیگ، مواد معدنی و آنزیم ها می باشد. برای رفع یبوست، اسهال، ورم، سوزش معده و هضم نکردن غذا مفید است. خوردن آب سیب زمینی در سحر به صورت ناشنا برای مقابله به بیماری ریفلکس هم مفید می باشد.

به علت داشتن ترکیبات متفاوت در آب سیب زمین از بیماری روده محافظت می کند و برای کسانی که به بیماری سرطان روده مبتلا هستن، مفید می باشد. آب سیب زمینی سرشار از اسید فولیک و آهن می باشد. این غذا نقش زیادی در به وجود آمدن گلبول های قرمز خون دارد. خوردن آب سیب زمینی ریسک ابتلا به کم خونی را کمتر می کند.

خوردن آب سیب زمینی ناشتا

در زمانی که آب سیب زمینی می خورید مقدار PH اسید معده تنظیم می شود و احتمال ترشح اسید معده کاهش می یابد. علاوه بر کاهش ترشح اسید معده برای کسانی که از درد معده اذیت می شوند مفید است. به همین دلیل برای کاهش ریسک ابتلا به بیماری هایی مانند سرطان معده، گاستریت و کولیک مفید می باشد.

علاوه بر این مواد مفید که در ترکیبات آب سیب زمینی وجود دارد برای بیماریهایی مانند روماتیسم، مشکلات مفاصل هم مفید است. بر روی بیماریهای کمر و قلب نیز تاثیرات مثبت زیادی دارد. آب سیب زمینی برای همه بخش های بدن مفید است. به همین دلیل توصیه می شود که صبح ها به صورت ناشنا آب سیب زمینی خورده شود. آب سیب زمینی به دلیل داشتن پتاسیم زیاد برای کسانی که دارای فشار خون بالا می باشند مفید است و نتایج مثبتی را به وجود می آرود. استفاده از پتاسیم به مقدار کافی ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

آب سیب زمین خواص تمیزکنندگی هم دارد. به همین دلیل برای کسانی که مشکلات کبدی و کیسه صفرا دارند، یک درمان طبیعی می باشد. برای این کار صبح ها به صورت ناشنا لازم است به مقدار 150 گرم آب سیب زمین نوشیده شود. به این ترتیب برای کسانی که در مجاری اداری خود سنگ دارند هم تاثیر مثبتی دارد و ریسک ایجاد سنگ را هم کاهش می دهد.

آب سیب زمینی بر روی پوست هم تاثیر زیادی دارد. برای از بین بردن سیاهی زیر چشم و رفع زخم و ورم از آب سیب زمین استفاده کنید. برای درمان بیماری های پوستی مانند اگزما، لکه های روی پوست، پوست خشک، خارش پوست از آب سیب زمینی می توانید استفاده نماید.

 خوردن آب سیب زمینی در ناشتا

خوردن آب سیب زمینی

- روش استفاده از آب سیب زمینی

سیب زمینی را پوست کرده و خرد نماید، سپس آن را بشورید و داخل آب میوه گیری بریزید. آب آن را در بیارید. دو هفته صبح ها و شب های به صورت ناشنا و با شکم خالی، نیم ساعت قبل از غذا خوردن 150 گرم آب سیب زمینی بخورید. سپس دو هفته فاصله دهید و بعد دوباره دو هفته باز به همین طریق از آب سیب زمینی میل کنید.

 

فواید آب سیب زمینی برای معده

تعادل اسید و باز بدن ما معیاری برای سلامت جسمی ماست. ما باید تغذیه‌ای داشته باشیم که این تعادل پیوسته حفظ شود. اسیدهای سیب زمینی مانند فسفات یا سولفور ممکن است این سبزی را اسیدی کند اما سیب زمینی حاوی ویژگی‌های ضد اسیدی نیز هست مانند کلسیم، پتاسیم و سدیم، منیزیم و آهن. از آنجایی که اسیدهای موجود در یک غذا معیاری برای اسیدی بودن یا قابلیت‌های حل شدنی آن نیستند، می‌توانیم بگوییم که آب سیب زمینی حاوی اسیدهایی است که می‌توانند به نابود کردن اسیدهای قوی‌تر معده کمک کنند.

آب سیب زمینی برای موهای خشک و خاکستری
ماسک آب سیب زمینی برای مو بسیار عالی است. ریزش مو را کنترل می‌کند و رشد موهای جدید را سریع‌تر می‌کند. بعد از استفاده از این ماسک، موهایتان نرم‌تر و زیباتر خواهند شد.


آب سیب زمینی برای گوارش و کاهش وزن
آب سیب زمینی برای آن‌هایی که سعی در کاهش وزن دارند بسیار مفید است. استفاده‌ی منظم از آن، توانایی‌های گوارشی‌تان را تقویت می‌کند. هر روز صبح قبل از صبحانه یا عصر، آب سیب زمینی بنوشید. این کار به روند کاهش وزنتان کمک می‌کند. می‌توانید کمی عسل هم به آن اضافه کنید.

آب سیب زمینی و توقف رشد سلول‌های سرطانی
آیا فرمول آب سیب زمینی می‌تواند با رشد تومورهای سرطانی مبارزه کند؟ بله آب سیب زمینی این قدرت را دارد که با تومورهای بدخیم بجنگد. آب سیب زمینی ویژگی‌های قابل توجهی دارد که رشد سلول‌های سرطانی را متوقف می‌کند. خواص آنتی باکتریال آب سیب زمینی ممکن است توجیه این قابلیت آن باشد.

ناشتا آب خوردن

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 4.3
مجموع آرا: 35

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 87
تعداد کل آرا: 3233
تعداد کل بازدیدها: 688201

نظرات کاربران

*