فوائد خندیدن برای سلامتی | فواید و مزایا خندیدن برای انسان چیست؟

فوائد خندیدن برای سلامتی | فواید و مزایا خندیدن برای انسان چیست؟

برخی از ما آنچنان درگیر زندگی و کارهای روزانه هستیم و چنان گرفتار مشکلات مختلف می شویم که گاهی فراموش می کنیم که خنده ای هم وجود دارد. بیشتر وقت خود را به کار می گذارنیم و از خوش گذارانی و ... دور می شویم، در حالی که نمی دانیم خندیدن چه فوائدی دارد و چقدر می تواند برای سلامتی انسان مفید باشد، اگر از فوائد خنده با خبر باشیم بی شک زمانی را به خندیدن اختصاص خواهیم داد.

خیلی از ماها فکر می کنیم که خنده تنها نشان دهنده زمان خوش افراد می باشد. داشتن اوقاغت خوش می تواند، باشد اما این تنها فائده خندیدن نیست.

بر اساس گزارش رسانه ها، خنده بر سلامتی انسان تاثیر مثبت دارد و نشان دهنده سلامتی انسان می باشد. از جمله تاثیرات خنده بر سلامتی عبارتند از:

1- خندیدن انسان را از خطر ابتلا به افسردگی و استرس دور می کند.

2- در زمان خندیدن در بدن انسان گالری زیادی مصرف می شود. که این مانع از چاق شدن و به ویژه انباشت چربی در بدن می باشد.

3- خندیدن بهترین ابزار برای مانع شدن از پیری زود رس پوست می باشد. چنانچه در زمان خندیدن عضلات صورت و شکم انسان حرکت می کند. که موجب قوی تر شدن عضلات این ناحیه می شود.

4- تاثیر پنج دقیقه خندیدن بر روی سلامتی انسان، برابر با 30 الی 40 دقیقه استراحت می باشد.

5- در زمانی که انسان می خندد، نفس عمیق می کشد که این برای سلامتی ریه ها بسیار مفید است.

6- در زمان خندیدن انسان، سطح شکر در خون کاهش می یابد. به همین دلیل به افراد دیابتی توصیه می شود که هر چه می توانند، بخندند.

7- خندیدن موجب قوی تر شدن سیستم ایمنی بدن می شود

8- برای کسانی که دارای فشار خون می باشد، خندیدن بسیار خوب است.

9- خندیدن موجب رهایی مغز انسان از تنش ها می شود، و فعالیت ذهن را بهتر می کند.

10- انسان با خندیدن و خوش رویی موجب ایجاد اوقات خوش برای اطرافیان هم می شود.

طبعا این سوال برای شما پیش خواهد آمد که بی دلیل چطوری می شود خندید؟ کافی است شما بر عکس فکر کنید، که چه چیزی مانع از خندیدن شما می شود؟ در درجه اول، از سریالی ها طولانی و ناراحت کنند، صحبت های ناخوشایند، مشکلات اجتماعی، دور باشید. و از عواملی که در طول روز بر شما تاثیر منفی می گذارد به دور باشید و برای داشتن حال خوب، به تماشای فیلم های کمدی بپردازید. لطیفه بخوانید، مجلات سرگرمی مطالعه کنید، و چه بهتر است که با خانواده خود شوخی کنید.

یکی دیگر از شرایط اساسی این است که موقع خندیدن به آینه نگاه کنید، چرا که با نگاه کردن به اینه، از آن مطمئن خواهید شد که خنده به شما چقدر زیباییی و جذابیت می دهد. به همین دلیل از خنده خود را دور نکنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 398
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)