فوائد خمیازه کشیدن چیست| آیا خمیازه کشیدن خوب است

فوائد خمیازه کشیدن چیست| آیا خمیازه کشیدن خوب است

همه مردم در طی روز معمولا خمیازه می کشند، خمیازه کشیدن در بین مردم معمولا به خستگی تعیبر می شود، با این حال، خمیازه کشیدن به هر عللی که باشد، می تواند برای ارگانیسم بدن انسان مفید باشد، لذا در این مطلب فوائد خمیازه کشیدن را تقدیم شما می کنیم.

خمیازه کشیدن در محیط های شلوغ و پر ازدحام می توان به عنوان حرکتی نامطلوب محسوب شود، با این حال خمیازه کشیدن بدون توجه به سن و سال در همه انسان ها طبیعی و نرمال می باشد. خستگی، ناراحتی و یا خواب آلوده بودن می تواند علل خمیازه کشیدن باشد. در بسیاری از موارد مردم فکر می کنند که خمیازه کشیدن هیچ گونه منفعتی ندارد و تنها به دلیل خستگی و نیاز بدن به اکسیژن بیشتر می باشد. اگر چه خستگی می تواند دلیل خمیازه کشیدن با و یا با خمیازه کشیدن اکسیژن بیشتری وارد بدن می شود، ولی علاوه بر این ها خمیازه کشیدن برای سلامتی مفید است و تاثیرات مفید بر مغز و چشم دارد. از جمله فوائده خمیازه کشیدن می توان به موارد زیر اشاره نمود:

1- خمیازه کشیدن برای خنک کردن مغز مفید است، چرا که سبب وارد شدن هوای تازه و خنک به ارگانیسم بدن انسان می شود و این گونه، مغز را به دمای سلامتی بر می گرداند.

2- خمیازه کشیدن برای مغز و گردش خود به مقدار زیاد اکسیژن وارد می کند. و همچنین برای دفع کربن دی اکسید (Carbon dioxide) انباشت شده در کبد کمک می کند.

3- در زمان خمیازه کشیدن طولانی مدت چشم پر از اشک می شود. دراین زمان، اشک به وجود آمده در چشم ناشی از فشاری است که به چشم وارد می گردد. با این حال اشک چشم هم موجب مرطوب شدن چشم می شود و هم اینکه قدرت بینایی را افزایش می دهد.

4- خمیازه کشیدن مغز را فعال تر می کند و برای تمرکز حواس و افزایش دقت مفید است.

5- خمیازه کشیدن برای تنظیم فشار داخل و خارج گوش مفید است و نیز بهترین و سریعترین راه برای باز شدن گرفتگی گوش می باشد.

6- خمیازه کشیدن موجب کشیده شدن ریه ها به سمت بیرون و اطراف بافت های می گردد.

7- خیمازه کشیدن به عنوان نشانه و علامتی خستگی است، از این رو، در انجام برخی از کارها مانند رانندگی که نیاز به هوشیاری دارد، خمیازه کشیدن می تواند سبب توقف کار شود.

با توجه به مطالب بالا می توان گفت که خمیازه کشیدن نه تنها مضر نیست بلکه مفید هم می باشد، با این حال در زمان خمیازه کشیدن به دلایل آن توجه کنید، اگر از خستگی می باشد استراحت کنید و اگر از کمبود اکسیژن است، سعی کنید در هوای باز و تمیز قدم بزنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد خمیازه کشیدن چیست| آیا خمیازه کشیدن خوب است
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)