فوائد جوشانده پوست موز چیست؟ آیا از پوست موز می شود استفاده کرد؟

فوائد جوشانده پوست موز چیست؟ آیا از پوست موز می شود استفاده کرد؟

بسیاری از ما وقتی میوه ای می خوریم، پوست ان را دور می ریزیم، بدون اینکه متوجه باشیم این پوست به اندازه خود میوه ممکن است مفید باشد. یکی از میوه هایی که پوستشان خیلی مفید است پوست موز می باشد.

موز یکی از محبوب‌ترین میوه‌های خوراکی در بین خانواده‌ها است و خیلی از مردم از خوردن آن لذت می‌برند. خوردن موز برای سلامتی بسیار مفید بوده و به دلیل داشتن مواد مغذی یکی از بهترین تقویت کننده‌های سلامتی به‌شمار می‌رود.

این میوه بسیار مغذی و سرشار از ویتامین C و B6 و مواد معدنی مانند پتاسیم و فسفر و دارای خواص بهداشتی نیز می باشد. برای درمان سنگ کلیه و یرقان استفاده می شود و همچنین خطر ابتلا به سرطان های مختلف را به حداقل می رساند.

موز به دلیل ارزش غذایی بالا مورد استفاده بسیاری از افراد است، اما ممکن است شگفت زده شوید وقتی بدانید که پوست موز هم دارای خاصیت دارویی است. پوست موز دارای خاصیت آنتی بیوتیکی و ضدقارچی است و دارای مقدار زیادی فیبر و ویتامین ها و مواد معدنی است. موز یکی از میوه های است که کودکان آن را دوست دارند و بیشتر می خورند. پوست موز به اندازه خود موز مفید است.

در بسیاری از موارد موز میوه ای است که به وسیله آن گرسنگی در بین وعده های غذایی را رفع می کند. اما جالب است بدانید که پوست این میوه هم دارای فوائد زیادی می باشد. کارشناسان تغذیه اعلام کرده پوست موز برای لاغری سریع بسیار مفید است. در این یادداشت شما را با فوائد پوست موز اشنا می کنیم.

پوست موز را ده دقیقه بجوشانید و سپس ان را میل کنید، تاثیرات شگفت انگیز آن را مشاهده خواهید کرد

گفته می شود که پوست موز هم برای لاغری و هم برای ترشح هومرون خوشبختی در بدن انسان مفید است. و استفاده از ان برای افرادی که دارای رژیم غذایی هستند خوب است و مانع از به وجود امدن اختلال روانی می شود.

چگونه تهیه جوشانده پوست موز:

1- پوست موز را 10 دقیقه بجوشانید. سپس آن را از صافی رد کنید و به آب آن عسل و دارچین اضافه کنید. هر شب قبل از خواب این آب را میل کنید. نوشیدن این آب به، آب شدن سریع چربی ها کمک می کند.

2- موز سبز را به مدت 15 دقیقه بجوشانید. سپس به صورت ناشنا هم آب و هم خود میوه موز را بخورید. این کار را به صورت منظم انجام دهید. با انجام این کار احساس سیری می کنید و و در زمان کوتاهی لاغر خواهید شد.

درحالی که میوه موز‌‌ بسیار نرم و خوش طعم است، پوست آن بسیار ضخیم، فیبردار و کمی تلخ است. برای خوردن پوست موز‌‌ می‌توان آن را مخلوط کرده و به ترکیبی نرم‌تر تبدیل کرد یا آن را برای ۱۰ دقیقه سرخ کرد، ‌پخت یا آب‌پز کرد. گرما فیبرهای پوست را خرد کرده و از سختی آن می‌کاهد و جویدن و هضم آن را ساده‌تر می‌سازد. همچنین هرچه اجازه دهید موز‌‌ رسیده‌تر شود، پوست آن باریک‌تر و شیرین‌تر خواهد‌شد زیرا با رسیده‌تر شدن میوه هورمون گیاهی اتیلن بیشتر آزاد می‌شود.  اتیلن با قندها و فیبرهای درون پوست واکنش داده و قندهای پیچیده آن را به قند‌های ساده تبدیل کرده و پکتین، نوعی فیبر که باعث سختی پوست موز‌ می‌شود را تجزیه می‌کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 2

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 250
تعداد کل نظرات : 22
تعداد کل آرا: 302
تعداد کل بازدیدها: 6213


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)