فوائد جوانه گندم | خواص درمانی جوانه گندم | طریقه درست کردن جوانه گندم

فوائد جوانه گندم | خواص درمانی جوانه گندم | طریقه درست کردن جوانه گندم

جوانه گندم را به راحتی می توان در خانه تهیه کرد، برای این کار کمی حوصله و کمی دقت لازم است، امروزه بسیاری از متخصصان توصیه به مصرف جوانه گندم می کنند، چرا که جوانه گندم در مقایسه با گندم سرشار از مواد معدنی و ویتامین های مختلف است که برای سلامتی انسان بسیار مفید است.

جوانه گندم یک تقویت کننده کلی است و به عنوان یک وسیله جوان کننده و درمانی هم استفاده می شود. در کشورهای خارجی جوانه گندم به صورت بسته بندی شده، در فروشگاه ها فروخته می شود. چرا که جوانه گندم سیستم گوارشی را تقویت می کند، بر روی فعالیت سیستم عصبی تاثیرات مثبتی می گذارد، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند، بهترین وسیله برای پیشگیری از سرطان است. طبیعی است که برای بهره مندی از فوائد و خواص دارویی جوانه گندم، روزانه باید از 50 تا 100 گرم جوانه گرم میل کنید.

افرادی که به صورت همیشگی از جوانه گندم استفاده می کنند، احساس می کنند که توانایی کاری آنها افزایش یافته است.

گندم جوانه زده در مقایسه با گندم معمولی، در ترکیبات خود مواد شیمیایی بسیاری دارد. در جوانه گندم پروتئین ها، ویتامین های گروه B و E، زینگ، آهن، پتاسیم و غیره و همچین سایر مواد معدنی وجود دارد. ویتامین E با روند پیری در ارگانیسم بدن انسان مقابله می کند و سرعت بازسازی و ترمیم را افزایش می دهد. همچنین جوانه گندم، سرشار از ویتامین گروه B می باشد. این ویتامین برای سیستم عصبی و سیستم روده و معده بسیار واجب و ضروری است.

در ترکیبات جوانه گندم، اسید فولیک وجود دارد که برای عملکرد تولید خون در ارگانیسم بدن انسان بسیار واجب است. همچنین اسید فولیک برای خانم های باردار ضروزی و واجب است. چرا که اسید فولیک به عنوان وسیله ای است که مانع از ایجاد نقض در جنین می شود. تنها به این دلیل همه زنان باردار باید اسید فولیک مصرف کنند.

زینگ بر روی سیستم ایمنی بدن انسان تاثیرات مثبتی دارد و از پیری پوست پیشگیری می کند. این به ویژه برای زنان مهم است. صنایع آرایشی، کرم ها و ماسک هایی را که تولید می کنند، در ترکیبات خود دارای جوانه گندم می باشند.

فوائد جوانه گندم | خواص درمانی جوانه گندم | طریقه درست کردن جوانه گندم

زینگ همچنین برای فعالیت نرمال دستگاه جنسی انسان مفید است. این خصوصیت مخصوص مردان می باشد. زینگ حرکات اسپرم در مردان را افزایش می دهد و برای افرادی که دچار ناباروری هستند به عنوان وسیله طبیعی درمانی محسوب می شود.

تهیه جوانه گندم در خانه بسیار آسان است. از مغازه گندم خوراکی را بخرید. به یک ظرف تمیز شیشه ای بریزید و بر روی آن پارچه ای که با آب ولرم خیس شده است، بگذارید و در دمای خونه نگهداری کنید. مانند جوانه سمنو. بعد از یک روز یا یک و روز نصفی می توانید، از این گندم استفاده کرد. جوانه ها باید 3 میلی متر باشند. در غیر این صورت فوائد گندم جوانه زده کاهش می یابد.

جوانه گندم را کوبیده و با عسل مخلوط کنید و صبح زود به صورت ناشنا آن را میل کنید. (بدون عسل هم می توان آن را خورد) همچنین جوانه گندم را به سالاد سبزیجات و محصولات لبنی می توان اضافه کرد. توجه داشته باشید که گندم را کم کم تبدیل به جوانه کنید. چرا که جوانه گندم را نمی توان طولانی مدت نگه داشت. (یک الی دو روز در یخچال) در زمان نگهداری فوائد جوانه گندم از بین می رود.

جوانه گندم را می توان در ترکیبات ماسک های جوان کننده هم استفاده کرد. برای این کار، به مقدار دو قاشق غذاخوری گندم را در مخلوط کن بکوبید، به مقدار یک قاشق چای خوری روغن زیتون و یک قاشق چای خوری آب لیمو را به آن اضافه کنید و بر روی پوست صورت تمیز خود بمالید. بیست دقیقه بعد ماسک را با آب ولرم بشورید و از کرم های تغذیه کننده پوست استفاده کنید.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1118
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد جوانه گندم | خواص درمانی جوانه گندم | طریقه درست کردن جوانه گندم
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)