فوائد ترب سفید چیست؟ خواص درمانی ترب سفید کدامند؟

فوائد ترب سفید چیست؟ خواص درمانی ترب سفید کدامند؟
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1398/11/17

ترب سفید اشکال متفاوتی و مختلفی دارد، حتی درازی و قطر آنها نیز با هم فرق می کند، و رنگ پوست آن به غیر از سفید می توان به رنگ های قرمز، بنفش، سبز، زرد و یا مایل به سیاهی باشد. از این ترپ می توان به شکل های گوناگون استفاده کرد، ترب سفید بسیار مفید می باشد از این ترب برای درمان سرماخورگی، برونشیت، ریزش مو ... می توانید استفاده کنید.

سبزیجاتی مانند ترپ سفید دارای فوائد ویژه و منحصر به فردی می باشد. ترپ سفید سرشار از فوزیدیک اسید (Fusidic acid) می باشد که سبب تقویت سیستم ایمنی بدن می گردد. و موجب می شود که بدن توانایی مقابله با میکروب ها و ویروس ها را داشته باشد.

از این رو، در فصل زمستان استفاده از ترپ سفید را در وعده های غذایی خود وارد کنید، از ترپ سفید می توان در سالادهای بسیار ساده و در عین حال بسیار خوشمزه استفاده کرد.

برای تهیه سالاد از ترب سفید، ابتدا ترپ را رنده کنید و سپس با هویج رنده شده و جعفری خرد شده ترکیب کنید و آن را خوب به هم بزنید، برای این سالاد نمک و فلفل سیاه هم می توانید اضافه کنید(بر اساس ذوق و علاقه) و بعد هم باید خود به هم بزنید. بعد از آن روغن زیتون به آن اضافه کنید. و باز هم خوب به هم بزنید. برای تزئین و بهتر کردن سالاد شما می توانید از مواد دیگری هم استفاده کنید، مانند خیار، کلم، قارچ، سیب و ...) همچنین می توانید به این سالاد خامه هم اضافه نماید.

ترپ سفید همچنین دارای ویتامین های مختلف (ویتامین گروه B، C، E، PP)، مواد معدنی مانند پتاسیم، کلیسم، منیزیم، فسفر، گوگرد، ید و ... می باشد. اسید آمینه، آنزیم ها و ... از این مواد مفیدی می باشند که ترپ سفید سرشار از آنها می باشد.

در زمانی که سرفه و یا برنشیت دارید هم استفاده از آب ترپ سفید تاثیر بسیار زیادی در بهبود انسان دارد. شب ها درون یک عدد ترپ سفید را خالی کنید و داخل آن عسل بریزید، و صبح شیره به وجود آمده از آن را میل کنید، این شیره بسیار غلیظ و مفید است، و ضد التهاب نیز می باشد. اما اگر شما به عسل آلرژی دارید، می توانید از پودر شکر استفاده کنید.

افزون بر اینها، ترپ سفید پروسه هضم غذا را در بدن نیز تسریع می کند، موجب افزایش اشتها می شود، با یبوست مقابله می کند، اما در زمانی که معده یا روده ها دچار مشکل و درد می باشد، استفاده از ترپ سفید توصیه نمی گردد. ترپ سفید همچنین می تواند موجب نفخ باشد، به همین دلیل کسانی که از نفخ اذیت می شوند استفاده از این محصول توصیه نمی وشود.

ترپ تاثیرات ضد التهاب و ضد باکتریایی دارد. سیستم مبادله در بدن را بهتر می کند، و برای فعالیت غده تیروئید تاثیر مثبت دارد.

از ترپ سفید همچنین در لوازم آرایشی می توان استفاده کرد. ماسک هایی که در ترکیباتشان از ترپ سفید استفاده می کنند، می توانند موجب سفیدی پوست می شوند. و با لکه های سیاه و رنگدانه روی پوست مبارزه می کند. و موجب جوانی پوست می گردد. لذا انعطاف پذیری پوست را بیشتر می کند.

یکی از انواع ماسک هایی که از ترپ سفید تهیه می شود عبارت است از اینکه یک تکه از ترپ سفید را با رنده ریز رنده کنید، و بر روی آن به مقدار یک قاشق غذای خوری خامه اضافه کنید، سپس آن را خوب به هم بزنید و بر روی پوست که قبلا تمیز شده است، بمالید، بعد از 15 دقیقه ماسک صورت را با آب ولرم بشورید. (قبل از استفاده از ماسک آن را بر روی بخش کوچکی از پوست صورت بکشید، اگر موجب سرخی نشد، می توانید از آن استفاده کنید)

برای مقابله با ریزش مو هم می توان از شیره ترپ سفید استفاده کرد. شیره ترپ سفید به تقویت فولیکولها مو کمک می کند. و سبب بلند شدن و پر پشت شدن موها می گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 4

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3341
تعداد کل بازدیدها: 855905

نظرات کاربران

*