فوائد تخم بلدرچین | درمان ناباروری با تخم بلدرچین | مضرات تخم بلدرچین

فوائد تخم بلدرچین | درمان ناباروری با تخم بلدرچین | مضرات تخم بلدرچین

تخم بلدرچین را معمولاً خانواده ها به عنوان یکی از تخم های مفید و موثر برای رشد کودکان می دانند و برخی از مادرها به طور مرتب به کودکان خود تخم بلدرچین می دهند، اگر چه تخم بلدرچین در مقایسه با تخم مرغ و سایر تخم ها دارای فوائد بسیاری است، ولی این تخم مضرات هم دارد، که قبل از مصرف آن بهتر است احتیاط نمود و با پزشک مشورت کرد.

تخم بلدرچین، از تخم مرغ تا حدی کوچک تر می باشد، اما از لحاظ ارزش غذایی غنی تر است، که در تغذیه کودکان نوزاد بسیار اهمیت دارد. پروتئین انباشته شده در زرده تخم بلدرچین، با پروتیئن موجود در شیر مادر برابری می کند، تخم بلدرچین از معدود تخم هایی غذایی است، که در سطح دنیا به عنوان وسیله درمانی و شفا بخش مورد استفاده قرار می گیرد.

بر اساس عقاید و تفکرات قدیمی در بین مردم تخم بلدرچین برای درمان ناباروری و زبان باز کردن کودکی که دیر زبان باز می کند، استفاده می شده است.

- ویتامین ها و مواد معدنی موجود در تخم بلدرچین:

تخم بلدرچین در مقایسه با تخم مرغ، تخم بوقلمون، تخم اُردک و غیره دارای بسیاری از ویتامین و سرشار از مواد معدنی مغذی می باشد. تخم بلدرچین به مقدار بسیار زیاد حاوی ویتامین های A، E، B12، ویتامین B2، اسید فولیک و پانتوتنیک اسید می باشد. کلیسم، آهن، منیزیم، فسفر، پتاسیم، سدیم، زینگ و سلنیوم (Selenium) هم در تخم بلدرچین به فراوانی وجود دارد.

فوائد تخم بلدرچین | درمان ناباروری با تخم بلدرچین | مضرات تخم بلدرچین

- فوائد تخم بلدرچین:

1- برای درمان سرفه، آسم، برونشیت و بیماری های معده و سینه به عنوان درمان طبیعی مورد استفاده قرار می گیرد.

2- برای درمان کم خونی و آنمی (Anemia) بسیار مفید و موثر است.

3- عضلات قلب را تقویت می کند و ریسک ابتلا به بیماری های قلبی را کاهش می دهد.

4- برای رشد فیزیکی و ذهنی کودکان بسیار خوب و مفید است و به باز شدن اشتهای کودکان کمک می کند و همچنین به علت اینکه سرشار از اسید امینه می باشد، به تقویت سیستم ایمنی بدن کودک کمک می نماید.

5- قدرت و توانایی جنسی را افزایش می دهد.

6- به بدن و ارگانیسم بدن انسان نیرو می بخشد و برای بهبود زخم ها و آسیب ها مفید و موثر است.

- مضرات تخم بلدرچین:

با هدف تقویت رشد کودکان معمولاً برخی از مادرها به آنها تخم بلدرچین می دهند، اما لازم است توجه داشته باشید که این کار نباید بدون مشورت با پزشک انجام شود. چرا که می تواند به کلیه های کودکان آسیب بزند. در حالت شدید تخم بلدرچین در کودکان ممکن است، سبب بلوغ زود رس شود.

برای افرادی که دارای مشکلات و اختلالات قلبی می باشند و یا دچار کلسترول بالای خون هستند، تخم بلدرچین می تواند مضر باشد. به همین دلیل قبل از استفاده از تخم بلدرچین حتماً با پزشک متخصص مشورت کنید.

- چگونه می توان تخم بلدرچین را پخت؟

تخم بلدرچین را می توان آب پز کرد و یا در ماهیتابه و در روغن پخت. استفاده خام از تخم بلدرچین مضر می باشد. چرا که می تواند سبب ایجاد سالمونلا (Salmonella) شود. سالمونلا باکتری باسیل گرم منفی است که در جوجه‌ها و تخم‌مرغ‌ها معمولاً وجود دارد. گاهی می شنویم که، می گویند تخم بلدرچین سالمونلا ندارد، اما این حرف صحت ندارد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 44
تعداد کل آرا: 2882
تعداد کل بازدیدها: 219741
فوائد تخم بلدرچین | درمان ناباروری با تخم بلدرچین | مضرات تخم بلدرچین
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 3
loading...


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)