فوائد بوسیدن در زندگی زناشویی | اثرات بوس در زندگی مشترک

فوائد بوسیدن در زندگی زناشویی | اثرات بوس در زندگی مشترک
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1396/12/16

عشق و علاقه در زندگی زناشویی بسیار مهم است و پایه دوام و ثبات آن می باشد، یکی از روش های نشان دادن عشق و علاقه زن و شوهر به یکدیگر بوسیدن هم می باشد، مطابق تحقیقات دانشمندان بوسیدن در روابط زناشویی اثرات زیادی دارد، که موجب سلامتی و طول عمر می شود.

بوسیدن عملی است که انسان ها در زمان و مواقع مختلف انجام می دهند، زمانی برای خداحافظی، زمانی برای دیدار و سلام، زمانی برای نشان دادن احترام و غیره از بوسه استفاده می شود، اما در روابط زناشویی و زندگی مشترک بوسه نماد و نشانه عشق و علاقه زن و شوهر به یکدیگر می باشد. بوسیدن موجب می شود که زوجها علامت‌دهنده‌های شیمیایی بدن یکدیگر را که فرومون (Pheromone) می گویند، دریافت کنند، این ماده برای سازگاری زیست‌شناختی می‌باشد.

تحقیقی که از سوی دانشمندان و محققان دانشگاه راتگرز ( Rutgers University)، آمریکا انجام شده است، نشان می دهد که، بوس کردن ها هیجانی و شورانگیز برای افزایش میل جنسی در زنان بهترین وسیله می باشد. متخصصان گفته اند که، عمل بوسیدن بر روی زنان تاثیر مثبتی دارد.

تحقیقات دانشمندان نشان می دهد، برای افزایش میل جنسی در زنان، هورمون تستوسترون موجود در آب دهان مردان تاثیر گذار است. به همین دلیل برای افزایش میل جنسی و تحریک جنسی خانم ها بهترین روش بوسیدن می باشد.

اکثر متخصصان روابط جنسی، بر این عقیده هستند که، واکنش های فیزیکی جنسی در زنان و مردان بعد از تحریک مغزی به وجود می آید و ادامه می یابد.

مطابق تحقیقات دانشمندان میزان ترشح لیبیدو (Libido)، در زنان تا حد زیادی به استرس، هورمون و فاکتورهای محیط اطراف بستگی دارد. در تحقیق که قبلاً در کانادا انجام شده بود، اثبات شده بود، زوج هایی که به صورت متمادی همدیگر را بوس می کنند، خیلی دیرتر پیر می شوند و 5 سال بیشتر عمر می کنند. همچنین این افراد در شرایط بسیار نادر به بیماری های مرتبط با معده و کیسه صفرا مبتلا می شوند. بر اساس گفته های دانشمندان، با بوس کردن نبض سریع تر می شود، گردش خون بهتر می شود.

همچنین نتایج تحقیقاتی در دانشگاه آلبانی آمریکا انجام شده است، نشان می‌دهد که زنان از بوسیدن به عنوان یک وسیله برای پیدا کردن پدر مناسب برای فرزندانشان استفاده می‌کنند و مردان را بیشتر بر اساس کیفیت اولین بار بوسیدن قضاوت می‌کنند.

از این رو، دانشمندان به زن و شوهر توصیه می کنند که، هر روز سه بار و به مدت 20 ثانیه همدیگر را ببوسند، چرا که بوسیدن برای کاهش ترشح هورمون های استرس که سبب فشار خون بالا و بی خوابی می شود، کمک می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 49
تعداد کل آرا: 2928
تعداد کل بازدیدها: 239945

نظرات کاربران

*