فوائد بغل کردن نوزاد | تاثیر بغل کردن نوزاد بر روی سلامتی نوزاد و مادر

فوائد بغل کردن نوزاد | تاثیر بغل کردن نوزاد بر روی سلامتی نوزاد و مادر

بغل کردن نوزاد یکی از نیازهای اساسی هر نوزادی می باشد، که دوست دارد والدین آنها را بغل کنند، ولی متاسفانه برخی از خانواده ها با این عنوان که نوزاد بغلی می شود، کودک را بغل نمی کنند، در حالی که بغل کردن کودک هم برای والدین و هم برای کودک مفید است.

اگر توجه کرده باشید، برخی از خانواده ها بر این عقیده هستن که نباید کودک نوزاد را زیاد بغل کرد، چرا که بغل کردن نوزادان سبب می شود که آنها بغلی شوند و این موجب اذیت و ناراحتی خانواده ها می گردد، در حالی که تحقیقات علمی این نظر و عقیده سنتی را رد می کند و به والدین توصیه می کند که هر زمان نوزاد درخواست کرد که توسط پدر و مادر بغل شود، والدین نباید امتناع کنند، بلکه باید خواست کودک را فورا اجابت نمایند، چرا که بغل کردن کودک هم برای والدین و هم برای خود نوزاد مفید می باشد و برای سلامتی آنها بهتر است.

تحقیقات نشان می دهد که، بغل کردن بیشتر کودکان به ویژه نوزادان برای انسان های بزرگ سال مفید است و سبب افزایش سلامتی، مهربان بودن، باهوش بودن و به دور بودن از افسردگی می گردد. در یک تحقیق که بر روی 600 نفر از والدین انجام شده است، نتایج جالبی به دست آمده است. بر اساس این تحقیق مشخص شده است که، بغل کردن بیشتر کودکان، سبب می شود که انسان های بزرگ سال بیشتر از سلامتی خود محافظت کنند و کمتر دچار ناراحتی و بیماری شوند. همچنین این گونه افراد به راحتی می توانند با استرس مقابله کنند.

یافته های این تحقیق قرار است، در نشریه (Applied Development Science) انتشار یابد. بر اساس این تحقیق گفته شده است که، بغل کردن بر خلاف برداشت و عقیده سنتی (بغلی شدن کودک) است. این مطلب را پزشکان اعلام کرده اند و گفته اند که، تفکر قدیمی که می گوید، با بغل کردن بچه بغلی می شود، نادرست و ناصحیح است.

اگر چه برخی از والدین فکر می کنند که، با بغل کردن کودک تربیت آن دچار مشکل می شود، در حالی که، بغل کردن نوزادی که گریه می کنند، و در خواست بغل دارد، لازم است که حتما بغل شود و هر بار درخواست بغل داشت، آن اجابت شود.

این تحقیق توصیه می کند، والدین در صورتی که نوزاد گریه می کنند، حتما نوزاد را بغل کنند، تا ساکت شود، این عمل بهتر است، تا اینکه بگذارند نوزاد گریه کند و بعد از گریه خود به خود ساکت شود، چرا که آرام شدن کودک بعد از گریه های طولانی که به خواست بغل کردن خود نرسیده است، بر روی رشد کودک تاثیر منفی می گذارد. در ذات کودک می باشد، که والدین وی را بغل کنند، بوس کنند و در آغوش بگیرند. این عمل هم برای والدین و هم برای نوزاد به صورت نرمال است و عملی منطقی محسوب می شود. والدین موقعی که نوزاد دوست دارد، بغل شود، به خواسته وی پاسخ دهد، برای تربیت آسان نوزاد در آینده بهتر است و راه بربیت بهتر راه باز می کند و امکانی را به وجود می آورد، که کودک در آینده احساس خوشبختی کند.

البته در پایان بهتر است ذکر شود، که بغل کردن تنها معطوف به دوران نوزادی نیست، و لازم است که والدین کودکان خود را گاهی بغل کنند و به اغوش بکشند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد بغل کردن نوزاد | تاثیر بغل کردن نوزاد بر روی سلامتی نوزاد و مادر
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 4


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)