فوائد باورنکردنی تخم کدو| خواص مفید و درمانی تخم کدو کدامند

فوائد باورنکردنی تخم کدو| خواص مفید و درمانی تخم کدو کدامند

تخم کدو یکی از خوردنی های مورد علاقه بسیاری از مردم می باشد، ولی با این حال، بسیاری از ما همان گونه که تخمه آفتاب گردان می خریم از تخم کدو استفاده نمی کنیم، در حالی که تخم کدو بسیار مفید است و فوائد درمانی زیادی دارد.

در فصل زمستان از کدو بیشتر استفاده می شود و شما در بازار به راحتی می توانید کدو را تهیه کنید، بسیار از مردم وقتی کدو می خرید، تخم کدو را به همراه پوست و غیره دور می ریزند، در حالی که تخم کدو بسیار مفید است و علاوه بر داشتن مزه و طعم خوب، برای سلامتی انسان هم مفید می باشد. می توان گفت که، تخم کدو دارای خواص و فوائد درمانی بسیاری می باشد.

1- در ترکیبات تخم کدو، موادی وجود دارد که برای از بین بردن انگل های موجود در بدن مفید است. هر روز، به مقدار یک مشت تخم کدو مصرف کنید. به این وسیله می توانید انگل های بدن را از بین ببرید. تخم کدو را می توان به کودکان هم داد.

2- تخم کدو، سرشار از ماده معدنی زینگ می باشد، که در فعالیت بسیاری از اندام های بدن مشارکت دارد. زینگ برای پوست و مو بسیار مفید است و سبب سلامتی آنها می شود. به همین دلیل، اگر شما ریزش مو، ضعیف شدن مو، بی حالی مو و شوره سر دارید و یا در پوست خود دارای اختلالاتی مانند جوش و غیره می باشید. حتما از تخم کدو استفاده کنید.

3- زینگ برای مردان یک ماده واجب و حیاتی می باشد. زینگ به محافظت از سلامتی پروستات کمک می کند. این ماده برای پیشگیری از ابتلا غده پروتستات به بیماری آدنو (Adenoma) بسیار مفید است.

4- در ترکیبات تخم کدو آنتی اکسیدان های بسیار قوی وجود دارد، همچنین تخم کدو دارای ویتامین های A و E می باشد که این ویتامین ها روند پیری در ارگانیسم بدن را کند می کنند. به همین دلیل این ویتامین ها را به عنوان «ویتامین های جوانی» می شناسند.

5- در ترکیبات تخم کدو، اسید آمینه آرژینین (Arginine) وجود دارد، که برای مراقبت و محافظت از سلامتی رگ ها بسیار مفید است.

6- تخم کدو، میزان کلسترول بد خون را کاهش می دهد.

7- تخم کدو بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر مثبتی دارد. از تخم کدو می توان به عنوان وسیله درمانی طبیعی برای تقویت سیستم ایمنی بدن استفاده کرد. برای این منظور، پوست خام تخم کدو را کنده و سپس آن را خوب می کوبند تا له شود و سپس به آن عسل اضافه می کنند. از این درمان طبیعی هر روز یک الی دو قاشق چای خوری استفاده می شود. این درمان ارگانیسم بدن را از عفونت، ویروس و میکروب ها محافظت می کند و توانایی بدن برای افزایش سیستم دفاعی را زیاد می کند.

8- تخم کدو برای هضم غذا مفید است و نفخ شکم را کاهش می دهد.

9- تخم کدو برای درمان بیماری هایی مانند آتریت (arthritis) و بیماری مجاری ادرار و مثانه مفید است.

10- تخم کدو بر روی متابولیسم بدن تاثیرات مثبتی دارد و مواد مضر را از ارگانیسم بدن دفع می نماید.

11- تخم کدو برای تقویت رگ ها بسیار مفید است.

12- در زمان حاملگی تخم کدو حالت تهوع در بانوان را کاهش می دهد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.6
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 36
تعداد کل آرا: 2645
تعداد کل بازدیدها: 148588
فوائد باورنکردنی تخم کدو| خواص مفید و درمانی تخم کدو کدامند
چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.6
sigmaمجموع آرا: 5


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)