فوائد انجام کار خانه چیست؟ آیا می دانید انجام دادن کارهای خانه سبب افزایش طول عمر می شود؟

فوائد انجام کار خانه چیست؟ آیا می دانید انجام دادن کارهای خانه سبب افزایش طول عمر می شود؟

انجام کارهای خونه، از جمله کارهایی است که بسیاری از زنان آن را خسته کنند و کسالت آور می دانند، و از این رو، تلاش می کنند، کارهایی مانند نظافت خونه را به آخر هفته موکل نمایند، اما غافل از این که بر اساس تحقیقات، اثبات شده است که، زنانی که کارهای خونه را انجام می دهند در مقایسه با زنانی که این کارها را انجام نمی دهند، و یا از خدمتکار و ... استفاده می کنند، سلامتی بهتری دارند، بر اساس این تحقیق انجام کارهای خون سبب افزایش طول عمر در انسان می شود.

متخصصان سلامتی آمریکا، انجام کارهای خانه مانند شستن ظرف و ... را سبب افزایش طول عمر انسان می دانند. در این باره مقاله ای در نشریه (Journal of the American Geriatrics Societ) انتشار یافته است.

در این مقاله دانشمندان آمریکایی 600 زن 65 الی 99 ساله مورد بررسی و تحقیق قرار داده اند. نتایج این تحقیق نشان داده است که، به مدت یک هفته فعالیت های فیزیکی زنان، موجب می شود که آنها به مدت 3 سال سلامتی داشته باشند.

نتایج بدست آمده اثبات کرده اند که، زنانی که در طول روز حداقل 30 دقیقه فعالیت جسمانی انجام می دهند، احتمال مرگ در آنها 12 درصد کاهش می یابد. اگر در طول روز یک ساعت زمان برای فعالیت فیزیکی صرف کنیم، 39 درصد احتمال مرگ کاهش می یابد.

دانشمندان آمریکایی کارهایی مانند ظرف شستن، کارهای نظافتی انجام دادن، و یا در هوای تمیز قدم زدن را از جمله کارهای فیزیکی عنوان کرده اند، و اعلام کرده اند که این کارها در افزایش طول عمر انسان تاثیرات زیادی دارند.

آندرا لاکروکس (Andera Lakroiks) سرپرست این گروه از محققان اعلام کرده است که، در گذشته فکر می کرد، فعالیت های فیزیکی برای سلامتی تاثیر ندارد، اما بعد از انجام این تحقیق نظرش برعکس شده است.

از این رو، باید گفت که انجام دادن کارهای خانه مانند شستشوی ظروف و نیز گردگیری و نظافت می‌تواند سبب جلوگیری از بروز انواع بیماری‌ها در افراد شود. چرا که بررسی‌ها نشان می‌دهند، انجام کارهای خانه مانند نوعی ورزش کردن باعث حفظ سلامت روحی و جسمی افراد می‌شود و به طور کلی زندگی در یک محیط تمیز خاصیت درمانی دارد. به همین دلیل افرادی که در دوران سالمندی نیز به تمیز کردن خانه می‌پردازند، کمتر دچار مشکلاتی مانند یبوست، سرگیجه و از دست دادن تعادل و حتی بروز انواع زخم‌ها می‌شوند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 0
sigmaمجموع آرا: 0

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 833
تعداد کل نظرات : 33
تعداد کل آرا: 1646
تعداد کل بازدیدها: 74645


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)