فهرست خدمات الکترونیکی پلیس راهور

فهرست خدمات الکترونیکی پلیس راهور

پلیس راهنمایی و رانندگی یکی از سازمان ها و ارگان هایی است که بسیاری از افراد بویژه آنهاییکه خودرو داشته یا راننده هستند با آن سروکار دارند. اخیرا پلیس راهنمایی و رانندگی وبسایت و سامانه ای طراحی و راه اندازی کرده است که در آن خدمات متعدد خود را که پیش از این با مراجعه به مراکز پلیس یا دفاتر پلیس+10 ارائه می شدند، می توانید بصورت آنلاین و تقریبا به روز شده (هفتگی) مشاهده و دریافت کنید که مهمترین آنها استعلام خلافی خودروست. در زیر برخی از خدمات الکترونیکی پلیس راهور ایران یا همان پلیس راهنمایی و رانندگی ایران که از طریق وبسایت به آدرس rahvar120.ir ارائه می شود، فهرست و نحوه استفاده از این خدمات بصورت آنلاین توضیح داده می شوند.

فهرست خدماتی که پلیس راهور/راهنمایی و رانندگی بصورت الکترونیکی و از طریق درگاهhttp://www.rahvar120.ir ارائه می دهد به شرح زیر است:

  • اصلاح اطلاعات مالکین خودروها
  • پرداخت الکترونیکی جرائم
  • استعلام میزان تخلفات رانندگی
  • رهگیری مدارک ارسالی به پست
  • پیگیری کارت هوشمند سوخت
  • استعلام نمره منفی گواهینامه
  • خودروهای کشف شده
  • وضعیت پلاک فک شده
  • آدرس پارکینگ های شبانه روزی
  • استعلام تصادفات رانندگی

البته تمامی این خدمات پلیس راهور اکنون در وبسایت راهور 120 فعال نیستند، اما خدمات و سرویس های الکترونیکی فعال پلیس راهور و نحوه استفاده از آنها در زیر شرح می شوند:

استعلام خلافی خودرو

استعلام خلافی خودرو که با عنوان استعلام میزان تخلفات رانندگی در صفحه اصلی وبسایت راهور 120 موجود است. میزان تخلفاتی که یک پلاک خودرو داشته است را به شما نشان می دهد. برای استعلام و مشاهده و البته پرداخت میزان تخلفات رانندگی شما باید شماره 8 رقمی که در پشت کارت ماشین درج شده است را به همراه کد درج شده در تصویر امنیتی در این صفحه را وارد کنید که در نهایت میزان تخلفات رانندگی مربوط به آن کارت ماشین/پلاک خودرو نمایش داده می شود.

استعلام تصادفات رانندگی

اطلاعات این بخش بصورت آفلاین بوده یعنی بصورت آنلاین و لحظه ای بروز نشده است. شما برای مشاهده میزان تصادفاتی که با خودروی خود داشته اید و البته منجر به رسم کروکی توسط پلیس راهنمایی و رانندگی شده است را می توانید با وارد کردن شماره VIN مندرج در کارت ماشین در کنار کد امنیتی موجود در تصویر امنیتی، مشاهده کنید.

استعلام نمره منفی گواهینامه

برای استعلام نمره منفی گواهینامه که در واقع نشان دهنده تخلفات رانندگی است که شما در آنها برگ جریمه را بصورت تسلیمی دریافت کرده اید و شماره گواهینامه تان در سامانه پلیس راهور ثبت شده است، باید شماره گواهینامه مندرج در کارت گواهینامه تان را در صفحه مربوط به این سرویس به همراه کد امنیتی در تصویر امنیتی وارد کنید.

اصلاح اطلاعات مالکین خودرو

اگر اطلاعات مندرج در برگ سبز خودرو شما نقصی داشته باشد، می توانید با مراجعه به این قسمت و البته وارد کردن کلیه اطلاعات شخصی و مربوط به خودرویتان آنها را رفع کنید.

پیگیری کارت سوخت

برای پیگیری وضعیت کارت سوخت – برای کسانیکه در انتظار دریافت کارت سوخت خودرویشان از طریق پست هستند- شما می توانید به صفحه مربوطه در وبسایت پلیس راهور وارد شده و شماره پلاک ماشین تان را وارد کنید و با کلیک روی دکمه پیگیری کارت سوخت از وضعیت کارت سوخت شما و اینکه در کدام مرحله(یعنی صادر شده یا نشده، در پست است یا نیست) است آگاه شوید.

در پایان یادآور می شوم که بسیاری از این خدمات پلیس راهور که در وبسایت راهور 120 موجود است را می توانید از طریق ارسال پیامک به یک شماره دریافت کنید. برای مثال برای استعلام نمره منفی گواهینامه می توانید شماره گواهینامه را به 1101202020 ارسال کنید تا میزان نمره منفی گواهینامه شما در پاسخ برایتان به تلفن همراه تان ارسال گردد.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 283
تعداد کل نظرات : 142
تعداد کل آرا: 1232
تعداد کل بازدیدها: 172411


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)