فهرستی از کارهای دانشجویی و نیمه وقت

فهرستی از کارهای دانشجویی و نیمه وقت

بسیاری از افراد تمایل دارند در هنگام تحصیل کار کنند و کمی تجربه کاری کسب کنند. این تجربه در حین تحصیل می تواند برای شما بسیار ارزشمند باشد و در مقاطع بعدی زندگی به شما کمک کند.

با فرا رسیدن تابستان و تعطیل شدن دانشگاه ها، فرصت بسیار خوبی دارید که کمی شانس خود را در بازار کار محک بزنید. قطعا باید از کارهای ساده که نیازمند تخصص خاصی نمی باشند شروع کنید.

سوالی که پیش روی شما است این است که "چگونه کار نیمه وقت (part-time) دانشجویی مناسب پیدا کنیم؟"

در این مقاله قصد داریم چند نمونه از مشاغل پاره وقت دانشجویی را که می توانید در اوقات فراغت خود انجام دهید به شما معرفی کنیم.

 

فروشندگی

هر دانشجویی برای این کار مناسب نیست، قظعا این حرفه، حرفه ای است که نیازمند روابط عمومی خوب و صبر و حوصله بالا می باشد. اما نگران نباشید اگر دارای این ویژگی ها نیستید، می توانید با تکنیک های خاصی بدست، این ویژگی ها را در خود تقویت کنید و یا اساسا کار دیگری انتخاب کنید و وارد این شغل نشوید. شما می توانید داشتن این ویژگی ها را در این محیط تمرین کنید.

فهرستی از کارهای دانشجویی و نیمه وقت 

خدمات غذایی

داشتن شوخ طبعی، حافظه خوب، انجام جند کار به طور همزمان از ویژگی هاییست که با کار در رستوران ها و مطبخ ها می توانید کسب کنید که فراگیری این ویژگی ها در آینده می تواند بسیار موثر باشد. پیدا کردن یک شغل نیمه وقت دانشجویی در این فضا می تواند برای شما تجربیات کاری مفیدی به همراه داشته باشد.

 فهرستی از کارهای دانشجویی و نیمه وقت

دستیار دفتر

برخی از مهارت هایی که در این شغل می توانید تمرینشان کنید عبارتند از: راهنمایی پذیری، مهارت فنی کار با کامپیوتر و نرم افزار های کاربردی، کار دقیق با کیبورد و... داشتن این مهارت می تواند در افق روشن تری از یک چشم انداز کاری خوب به شما بدهد.

 فهرستی از کارهای دانشجویی و نیمه وقت

پرستاری بچه و تدریس

انواع مشاغل وجود دارد که در آن ها با بچه ها سروکار دارید. اگر به شغل تدریس علاقه مندید می توانید در این زمینه تجارب خوبی کسب کنید. داشتن صبر و حوصله، خلاقیت و کنترل رفتار ها از جمله ویژگی هایی است که در این کار نیاز می باشد.

 فهرستی از کارهای دانشجویی و نیمه وقت

شناسایی شغل مناسب بر اساس توانایی ها و ویژگی ها، مهمترین نکته برای انتخاب حرفه می باشند. بسیاری از مدیران زمان مناسب برای شناسای توانایی های کارمندان تازه فارغ التحصیل شده خود نمی گذارند. بنابراین این خود شما هستید که باید با شناختن توانایی ها و ویژگی های خود کار مناسب و مورد علاقه خود را پیدا کنید.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 4.3
sigmaمجموع آرا: 6

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 609
تعداد کل نظرات : 594
تعداد کل آرا: 3995
تعداد کل بازدیدها: 650137


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)