فنون عکاسی با موبایل(2)

فنون عکاسی با موبایل(2)

در مقاله فنون عکاسی با موبایل(1) درخصوص برخی از فنون و تکنیک های عکاسی با تلفن هوشمند توضیح داده شد. در این مقاله و فیلم آموزشی زیر دیگر فنون و تکنیک های عکاسی با دوربین هوشمند آموزش داده می شود.

به زمان عکاسی و نور محیط توجه کنید

برنامه (اپلیکیشن) دوربین هر تلفن هوشمندی حالت های مختلف عکس برداری را برای شما فراهم می کند. برای مثال حالت شب(Night mode) نویزهای تصویر را کاهش داده و شفافیت عکس را بیشتر می کند و حالت HDR نیز برای عکس برداری از مناظر وسیع استفاده می شود.

البته توصیه می شود که اگر بسیار عکس برداری می کنید و می خواهید از قابلیت های حرفه ای تری برخوردار شوید، اپلیکیشن های دوربین که در بازار اپلیکیشن ها موجود است را روی تلفن هوشمند خود نصب کنید.

زیاد عکاسی کنید و از هر سوژه چندین عکس بگیرید

عکاسان حرفه ای، کسانی هستند که بسیار عکس گرفته اند و همچنین حتی بعد از سالها عکس گرفتن چندین عکس از سوژه مدنظر خود می گیرند. شما نیز بهتر است در هنگام عکس گرفتن از یک سوژه چندین عکس بگیرید. برخی از اپلیکیشن های دوربین های هوشمند این قابلیت را در خود دارند که خود بصورت اتوماتیک چندین عکس از یک کادر/سوژه بگیرند – در گوشی های اپل این حالت به اسم Burst mode است. مزیت این کار این است که شما بعد از اتمام عکاسی می توانید از بین عکس های گرفته شده، عکس بهتر و با کیفیت بیشتر را انتخاب کرده و اگر مایل باشید مابقی را حذف کنید.

فیلم زیر دیگر فنون و تکنیک های عکاسی با موبایل/تلفن هوشمند را توضیح و نمایش می دهد:

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 1

ایشان مولف مقالات سایت چگانه هستند

تعداد کل مقالات: 873
تعداد کل نظرات : 173
تعداد کل آرا: 2575
تعداد کل بازدیدها: 626059


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)