فعال کردن و قابلیت های تماس صوتی در تلگرام

فعال کردن و قابلیت های تماس صوتی در تلگرام

چند هفته پیش، پاول دورف، موسس تلگرام خبر از تماس درون برنامه ای تلگرام را داد، که از کیفیت خوبی برخودار بوده و به گفته وی، تماس ها 100 درصد رمزگذاری میشوند، و کسی نمیتواند آنها را شنود کند. با توجه به اینکه این قابلیت به مرور زمان در برخی کشورهای اروپایی و کشورهای دیگر فعال شده بود، از شب پنج شنبه نیز، این قابلیت برای هموطنان ساکن ایران نیز فعال شد. در این مقاله به بررسی و آموزش این قابلیت بسیار مفید تلگرام خواهیم پرداخت.

در ضمن برای توضیحات دقیق تر برای نحوه فعالسازی و برقراری تماس صوتی در نرم افزار پیام رسان تلگرام می توانید به مقاله آموزش نحوه فعالسازی و برقراری تماس صوتی تلگرام مراجعه نمایید.

 

ابتدا باید نسخه نهایی را از مارکت های معتبر اندرویدی دانلود کرده و سپس از یک نفر که این قابلیت برای وی فعال میباشد، بخواهید تا با شما تماس بگیرد، به محض اینکه تماس شما قطع شد، مانند تصویر زیر در گوشه بالا، سمت راست مشخصات مخاطبین تان، آیکون تماس فعال خواهد شد. برای تماس با مخاطبین تان، میتوانید بر روی منوی سه نقطه ای در بالا، سمت راست ضربه بزنید و گزینه Call را انتخاب کنید، یا به منوی مشخصات مخاطب تان رفته و مانند تصویر زیر بر روی آیکون تماس که در بالا سمت راست میباشد، ضربه بزنید.

 

فعال کردن تماس صوتی در تلگرام

 

 

برای اینکه بفهمید که تماس تلگرامی تان امن است، در هنگام تماس ، در سمت بالا سمت راست صفحه تماس، 4 شکلک(ایموجی) نماتیش داده میشوند، که برای مطمئن شدن از امن بودن تماس تلگرامی تان، باید 4 شکلک با مخاطبی که با وی در حال صحبت کردن میباشید، مشترک باشند. در هنگام برقرای تماس میتوانید، به تلگرام تان برگشته و در حین صحبت کردن به خواندن پیام های تلگرامی تان نیز بپردازید.

فعال کردن تماس صوتی در تلگرام

 

با فعال شدن قابلیت تماس در تلگرام شما، در قسمت منوی برنامه نیز، گزینه ای به اسم Calls فعال میشود، که ریز تماس گذشته شما را نشان خواهد داد.

 

فعال کردن تماس صوتی در تلگرام

 

اگر خواهان تنظیمات شخصی سازی برای قابلیت تماس تان هستید، باید به قسمت Privacy and Security رفته و روی قسمت Calls ضربه بزنید، تا به قسمت تنظیمات مخصوص تماس وارد شوید.

 

فعال کردن تماس صوتی در تلگرام

 

در این قسمت مانند تصویر میتوانید تماس هایتان را بهتر مدیریت کنید. برای مثال اگر میخواهید که فقط مخاطبین تان بتوانند با شما تماس بگیرند، باید گزینه My Contacts  را فعال کرده و در آخر گزینه تیک بالای سمت راست را بزنید، تا تنظیمات اعمال شود. اگر میخواهید که مخاطبین خاصی توانایی برقراری تماس را با شما نداشته باشند، میتوانید در قسمت پایین بر روی  Never Allow ضربه بزنید، و کسانی را که دوست ندارید با شما تماس برقرار کنند  را، در این قسمت اضافه کنید، و در آخر نیز بر روی تیک بالای صفحه سمت راست، ضربه بزنید. با انجام این مراحل کسانیکه در این قسمت اضافه شده اند، قابلیت تماس با شما را نخواهند داشت.

 

فعال کردن تماس صوتی در تلگرام

 

اگر میخواهید فقط اشخاص خاصی توانایی برقراری تماس با شما را داشته باشند، میتوانید بر روی گزینه Always  Allow ضربه بزنید و اشخاص مورد نظرتان را اضافه کنید.

 

اگر بر روی گزینه Nobody در بالای صفحه ضربه بزنید، هیچ کسی نمیتواند با شما تماس برقرار کند. در پایین میتوانید لیست کسانیکه اجازه تماس با شما را دارند، وارد کنید.

 

فعال کردن تماس صوتی در تلگرام

 

اگر گزینه Everybody را فعال کرده باشید، هر کسی میتواند با شما تماس برقرار کند. میتوانید برای جلوگیری از این امر، در پایین لیست کسانیکه اجازه تماس را دارند، وارد کنید.

 

فعال کردن تماس صوتی در تلگرام

 

نکته مهم دیگر مقدار مصرف اینترنت تماس صوتی میباشد. همانطور که در تصویر زیر نیز مشاهده میکنید به ازای برقراری تماس 15 دقیقه ای در مجموع 6 مگابایت، اینترنت از کاربر کسر میشود. در ازای هر دقیقه تماس تلگرامی، در حدود 350 تا 400 کیلوبایت اینترنت مصرف خواهد کرد، که با میتوانید با یک بسته ی 3 گیگی، حدودا 140 ساعت تماس صوتی برقرار کنید.

 

فعال کردن تماس صوتی در تلگرام

 

نکته مهم دیگر کیفیت تماس صوتی میباشد، در تماسی که با دوستان ساکن خود در ایران داشتیم، کیفیت تماس مطلوبی حاصل شد، که مکث کمی نیز داشت. اما در تماس خارجی، مکثی در حدود 1 ثانیه، احساس میشد. بعد از پایان تماس تان، تلگرام از شما در مورد رضایت بخش بودن تماس تلگرامی، میخواهد که عملکرد تماس را با ستاره مشخص کنید.

 

نکته ی جالب، عدم نیاز به شماره تلفن کاربر برای تماس است. اگر تنها آیدی یک کاربر را دارید نیز می توانید با او تماس صوتی برقرار کنید. (البته اگر شخص مقابل تماس صوتی را برای همه باز گذاشته باشد)

 

بعد از آن که مکالمه برقرار شود، سه آیکون به صفحه‌ی تماس اضافه خواهد شد. توسط آیکون اول می‌توانید صدای میکروفون را قطع کنید. توسط آیکون دوم می‌توانید صدای شخص مقابل را به بلندگوی گوشی انتقال دهید و توسط آیکون سوم نیز می‌توانید در حین گفتگوی صوتی، به صفحه‌ی چت بازگردید.

 

فعال کردن تماس صوتی در تلگرام

 

نکته مهم دیگر در مورد تماس صوتی تلگرام، حجم مصرفی آن میباشد، که میتوانید با فعال کردن گزینه Use less مقدار کمتری حجم اینترنتی بر ای تماس هایتان داشته باشید. البته کمی از کیفیت صدا کاسته خواهد شد. برای اعمال این گزینه، مانند تصویر زیر عمل کنید.

 

 به قسمت Data and Storage رفته و روی قسمت Calls  که در انتهای صفحه میباشد، ضربه بزنید، تا به قسمت تنظیمات مخصوص تماس وارد شوید. بر روی گزینه Use less data for calls ضربه بزنید، پیغامی ظاهر مشود مبنی بر اینکه میخواهید این قابلیت را برای همیشه فعال کنید(Always) یا میخواهید فقط برای وقتیکه از داده تفلن همراه(Only on mobile data) استفاده میکنید، آن را فعال کنید. با توجه به نیازتان آن را فعال کنید.

 

فعال کردن تماس صوتی در تلگرام

 

 

این قابلیت در آینده نزدیک، نیز برای تلگرام نسخه دسکتاپ و ویندوز فون ها فعال خواهد شد.

 

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
1
2
3
4
5
averageامتیاز: 5
sigmaمجموع آرا: 5

ایشان مولف مقالات علمی سایت چگانه هستند.

تعداد کل مقالات: 120
تعداد کل نظرات : 70
تعداد کل آرا: 495
تعداد کل بازدیدها: 76945


نظرات کاربران


(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)
(فیلد اجباری)