غذاهای پیری آور | غذاهای پیر کننده پوست

غذاهای پیری آور | غذاهای پیر کننده پوست
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/04/26

برخی از غذاها سبب پیری زود رس در انسان می شود این غذاها با توجه به تاثیراتی که بر روی پوست آن می گذارند سبب می شوند که روند پیری در انسان سرعت بگیرد و انسان بیش از آنچه که است به نظر آید. این غذاها با توجه به تاثیراتی که بر روی پوست می گذارد سبب ایجاد چین و چرک در پوست و افتادگی آن می شود.

جوان و شاداب دیده شدن آرزوی هر کسی می باشد، که ژنتیک در آن نقش بزرگی دارد. اما نمی تواند نقش غذاهایی را که مصرف می کنیم، در روند پیری انکار کرد. برخی از محصولات سبب پیری زودرس ظاهر انسان می شود. پوست را بیش از اندازه ضعیف و افتاده می کند و چین و چرک آن زیاد می شود. از جمله غذاهایی که سبب پیری زودرس می شود، عبارتند از:

1- شکر:

شکر و شیرینی جات سبب پیری زودرس در پوست می شود. چرا که شکر کلاژن (Collagen) جوان سازی پوست را تجزیه می کند و به همین دلیل پوست افتاده، چین و چرک دار می شود. به این دلیل اگر می خواهید، پوستتان تا حد امکان جوان بماند، مصرف شکر را به حداقل برسانید.

2- کالباس و سوسیس:

در ترکیبات این محصولات فسفات (Phosphate) افزودنی وجود دارد. این مواد سبب ضعیف شدن رگ ها می شود. در نتیجه جریان خون در پوست با اختلال مواجه می گردد و این عامل سبب پیری زودرس پوست و پژمرده شدن آن می شود.

3- مارگارین:

دانشمندان دانشگاه جورج واشنگتن آمریکا اثبات کرده اند، مصرف مارگارین و دیگر روغن های ترانس سبب پیری تمام ارگانیسم بدن و از جمله پوست می شود. علاوم بر این استفاده همیشگی از روغن های ترانس ریسک ابتلا به بیماری های سیستم قلبی – عروقی را افزایش می دهد.

4- شیر:

دانشمندان سوئدی اثبات کرده اند، مصرف زود به زود شیر سبب پیری زودرس پوست، استخوان و مفاصل می شود. بر اساس نظر دانشمندان لاکتوز موجود در ترکیبات شیر، سبب ایجاد التهاب در ارگانیسم بدن انسان می گردد.

در حالی که برعکس استفاده از محصولات لبنی مانند ماست، کفیر و ... سبب کاهش التهابات بدن می شود. و روند پیری پوست، استخوان، مفاصل و غیره را کُند می کند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 60
تعداد کل آرا: 3000
تعداد کل بازدیدها: 277066

نظرات کاربران

*