غذاهای نامناسب برای شام | این غذاها را در وعده شام مصرف نکنید

غذاهای نامناسب برای شام | این غذاها را در وعده شام مصرف نکنید
تاریخ انتشار : به روز رسانی : 1397/07/09

شام از جمله وعده های غذایی است که متخصصان و کارشناسان همیشه توصیه به سبک خوردن آن می کنند، ولی تنها سبک خوردن شام کافی نیست، بلکه باید به غذاهایی که در این وعده مصرف می شود هم توجه داشت، که این غذاها مضر نباشند، متخصصان و کارشناسان تغذیه لیست غذاهایی که برای وعده شام مناسب نیستند را تهیه کرده اند، که در ادامه تقدیم شما می شود.

متخصصان استفاده از غذاهایی که دیر هضم می شوند و بر روی ارگانیسم بدن تاثیرات تحریک کننده و منفی دارند را، در ساعت های شب و وعده شام توصیه نمی کنند. دانشمندان لیستی از این گونه غذاها را تهیه کرده اند، که در ادامه این لیست تقدیم شما می شود:

1- برنج: این محصول از نشاسته و از کربوهیدرات هایی که به راحتی جذب نمی شوند، غنی است. موجب افزایش سریع قند خون و سپس کاهش سریع آن می شود. برنج اشتها را زیاد می کند و سبب افزایش چربی در ارگانیسم بدن می گردد.

2- محصولات شیرینی تهیه شده از آرد: به ویژه محصولات و شیرینی جات تهیه شده از آرد که در مغازه ها به صورت آماده فروخته می شود. خوردن این گونه محصولات در وعده شام موجب اختلال در متابولیسم بدن می شود و سبب انباشت چربی و اضافه وزن می گردد.

3- میوه های شیرین: این میوه سبب افزایش انسولین بدن و همچنین افزایش اشتها می شوند و لذا موجب افزایش وزن و چربی بدن می گردند.

4- شکلات: به دلیل این که دارای کربوهیدرات هایی می باشد که، زود جذب می شوند و نیز به دلیل داشتن شکر سبب اختلال در متابولیسم بدن می شود و بر روی آن تاثیر منفی می گذارد و همچنین شکلات می تواند سبب بی خوابی گردد.

غذاهای نامناسب برای شام | این غذاها را در وعده شام مصرف نکنید

5- غذاهای نمکی، این نوع غذاها می تواند سبب اختلال در معده و همچنین بی خوابی در افراد شود.

6- غذاهای فست فودی

7- گوشت قرمز: این گوشت به دلیل اینکه از تیروزین (Tyrosine) غنی می باشد، سبب افزایش ترشح هورمون آدرنالین در بدن می شود. این هورمون عامل و سبب بی خوابی است.

به همین دلیل در وعده شام خوردن گوشت ماهی و گوش مرغ بسیار مفید و مناسب است.

8- کالباس و سوسیس: این محصولات بر روی مغز تاثیر منفی می گذارد و عامل و سبب خستگی مغز می شود.

9- گردو و فندوق: به دلیل اینکه سرشار از کالری می باشند، سخت هضم می شوند.

10- خردل، فلفل و محصولات مشابه: این محصولات هم در معده اختلال ایجاد می کنند و عامل و سبب بی خوابی هستند.

چه امتیازی به این مقاله می دهید؟
تعداد امتیاز کاربران به هر رتبه
1
2
3
4
5
امتیاز: 5
مجموع آرا: 2

درباره نویسنده


تعداد کل مقالات: 1158
تعداد کل نظرات : 96
تعداد کل آرا: 3347
تعداد کل بازدیدها: 863014

نظرات کاربران

*